ZİRAAT ODASI BAŞKANI ATEŞ YENİHABER'E KONUŞTU: ÇİFTÇİ ZORDA

Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, tarımda uygulanan yanlış politikaları eleştirerek “ Çiftçi çok zor günler geçiriyor. Ekim zamanı geldi. Gübre geçen yıla göre yüzde yüz zamlandı. Tohum aynı, mazot aynı. Çok zor durumdayız” diye konuştu.

ZİRAAT ODASI BAŞKANI ATEŞ YENİHABER'E KONUŞTU: ÇİFTÇİ ZORDA

ÜRÜN PARA ETMİYOR
Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş gazetemizi ziyareti sırasında çiftçilerin sorunlarına değildi. Ateş, çiftçinin artan maliyetler nedeniyle çok zorlandığını belirtirken “ Ekim zamanı şimdi. Gübre yüzde yüz zamlandı.  50 liraya torbasını aldığımız gübre yüzde yüz zamla 100 lira oldu.  Tohum aynı, mazot aynı. Hepsi çok pahalı. Ektiğimiz ürün para etmiyor. Araziye verilen desteklerden, miras sorunları çözülmediği için yararlanamıyoruz. Ürün desteği istiyoruz. Dinleyen yok” dedi.
ÖZEL DESTEKLER VERİLMELİ
Büyükşehir Yasası’nı da eleştiren AZO Başkanı Ercan Ateş” Bu yasa hayvancılığı bitiren bir yasa. 10 hayvanlık bir aile işletmesi kurmak için köy sınırlarından 700 metre uzaklık isteniyor. Tümüyle köylerde hayvancılık bitti. Biz Sakarya çok zengin bir tarımsal desteğe sahip. Desteklendiğinde hem hayvansal, hem bitkisel üretime uygun. Sakarya’ya çok özel tarımsal destekler verilmesi gerekiyor. Siyasilerimizin Sakarya’ya özel tarım politikaları geliştirmelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER