Ziraat Odasından yeni faiz açıklaması

Oda üyelerine faiz uygulamasını değerlendiren AZO Başkanı Ercan Ateş, “Bizim yaptığımız herşey çiftçilerimizin faydası içindir” dedi

Ziraat Odasından yeni faiz açıklaması

Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, odanın çiftçilerin alacaklarına faiz uygulamasıyla ilgili konuştu. Eski yönetim tarafından kurumun zarara uğratıldığına dikkat çeken Başkan Ateş, “Yine odamızın Müfettiş raporlaına istinaden görevden alınmış eski yöneticilerin odamıza borcu olduğu ve görüşmelerimize rağmen kasıtlı olarak ödeme yapmadığı anlaşılmıştır. Bu şekil de odamıza borcu olupta Kanuni işlemler yapılan kişilerin odamıza Doğal Afetlerden dolayı mağdur olduğunu belirten bir talep de iletilmemiştir.
Odayı zarara uğratan kişilerle ilgili işlem yapmak zorunda olduklarına dikkat çeken Başkan Ateş, “Odamız çiftçilerimizden aldığı aidatlar ile iş ve işlemlerini yürütmektedir. Eski yöneticiler tarafından bu şekilde zarara uğratılan odamızın hakkını savunmak için gerekli işlemlerin takibini yapmaya devam edeceğiz.  
ÇİFTÇİLERİN FAYDASI İÇİN
Odamız olarak çiftilerimizin hangi şartlar altında üretim yaptıklarını ve ne gibi sorunlarla karşılaştıklarının bilincindeyiz. Gübre ve mazot fiyatlarının arttığı bir ortamda çiftçilerimizin ne zorluklarla üretim yaptıkları orta da iken çiftçilerimizi mağdur etme gibi bir durum söz konusu olamaz. Toplantımızda belirtmek istediğimiz hususları özetleyecek olursak; bizim yaptığımız herşey çiftçilerimizin faydası içindir. Çiftçilerimize zarar verecek her türlü uygulamanın karşısında oluruz” dedi. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 09:11
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet tan
ahmet tan - 11 ay Önce

kendi ağzından çıkan kelimelere kendi inanmıyor sıkışınca yalanlarlar ziraatın başında eğitimsiz insanları otutturursanı sonucu fırıldak ercan abileri kulaklarını çekmiş anlaşıldı

SIRADAKİ HABER