El Bap Gazisi Akyazı'da dualarla karşılandı

Bir yıl önce katıldığı Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde El-Bap'ta görev yaparken patlayan bomba nedeniyle Gazi olan Faruk Kumaş, memleketi Akyazı'da dualarla karşılandı

El Bap Gazisi Akyazı'da dualarla karşılandı

Orduya bir yıl önce Uzman Çavuş olarak katılan ve Barış Pınarı harekatı kapsamında bağlı olduğu Birliğiyle birlikte Suriye’ye giden ve El-Bap’ta patlayan bir bombadan fırlayan şarapnel parçasının kendisine isabet etmesiyle yaralanan ve yaralandıktan sonra tedavi için Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Araştırma ve Eğitim has tanesine getirilen Akyazılı 25 yaşındaki Faruk Kumaş burada gördüğü tedavinin ardından nekahet dönemini geçirmek üzere önce uçakla İstanbul yeni hava limanına getirildi, havalimanından da ambulansla birlikte Alaağaç Mahallesindeki baba ocağına geldi.
Törenle karşılandı
Gazi Uzman Çavuş Faruk Kumaş için baba evi Akyazı Belediyesi tarafından Türk Bayraklarıyla donatıldı. Baba evine gelen gazi törenle karşılandı. Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkan Vekili Mustafa Birincioğlu, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Jandarma Komutanı Binbaşı Hamit Gencay Taşdemir, Emniyet Müdürü İsa Coşar, Müftü İzzet Şener, STK Başkan ve temsilcileri, Mahalle Muhtarları ile Gazi’nin yakınları ve komşuları yer aldı.  Karşılama töreni İlçe Müftüsü İzzet Şener tarafından yapılan dua ile son buldu. 
Kenan CERTEL

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 16:29
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER