Eski cezaevine dönmek için yapmadığı kalmadı

Edirne'de kaldığı cezaevindeki disiplin cezaları sebebiyle Ferizli Cezaevi'ne nakledilen A.M geriye dönmek için 9 gün açlık grevi yaptı, psikolojik tedaviyi reddetti, bugün de hastanelik oldu

Eski cezaevine dönmek için yapmadığı kalmadı

sakaryayenihaber.com- Mustafa ÜSTÜBİ'nin özel haberi
İşlediği bir suçtan dolayı Edirne Kapalı Cezaevi'nde yatan A.M, buradaki disiplin suçları sebebiyle bir süre önce ilimizdeki Ferizli L Tipi Kapalı Cezaevi'ne nakledildi. 
    Alınan bilgiye göre piskolojik sorunları sebebiyle bir süredir tedavi gören A.M, cezaevi yönetimine eski cezaevine dönmek için talepte bulundu ve olumsuz cevap aldı. Hakkında "Nakil yapılamaz" kararı bulunan hükümlü, bu konuda ısrarlarına cevap alamayınca 12 gün önce açlık grevine başladı. Cezaevinde verilen yemekleri yemeyen A.M, 3 gün önce açlık grevini sonlandırdı. 
Dikkati üzerine çekmek için geçen zaman içinde yaptığı farklı eylemler sebebiyle psikoloik tedaviye de alınan hükümlü, tedaviyi reddetti. 
      A.M, bugün ise 2 adet ağrı kesici hap içip arkasından da kola içince fenalaştı. Görevlilerin ihbarı üzerine cezaevine gelen ambulansla Ferizli İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 
Burada midesi yıkanan A.M, daha sonra Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) merkez kampüsüne götürüldü. 
Konuyla ilgili soruşturma başlatılırken, hükümlü A.M için cezaevinde gerekli tedbirlerin alındığı öğrenildi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 16:11
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER