Hedefi 12'den vurmak için...

Sakarya’da  polislere, operasyonel görevler ve terörle mücadelede etkinliklerinin artırılması amacıyla yılda 3 dönem atış eğitimi veriliyor.

Hedefi 12'den vurmak için...

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Arifiye açık  atış poligonunda verilen ve yılda 3 dönem  halinde  süren eğitimlerde polisler, silahın etkin kullanımı ve ileri atış teknikleri konularında kabiliyet geliştirici uygulamalara tabi tutuluyor.

Eğitime katılan polisler, parkurda ve seri atışlarda gösterilen hedefleri en doğru şekilde vurmak için çaba harcadı.


Sakarya İl  Emniyet Müdürü Fatih Kaya,  eğitimlerle ilgili yaptığı değerlerdirmede ; 
"Polisin silah kullanmak zorunda kaldığı olaylarda, suçlulara en az zarar vermek suretiyle  etkisiz hale getirilmesini sağlamak, ani gelişen olaylar karşısında refleks ve silah kullanma becerileri ile gece gündüz ortamında istenilen hedefe vurabilme yeteneğini geliştirmek ve bunu davranış haline getirmek amacıyla yılın belli dönemlerinde tüm personelimize atış eğitimi verilmektedir.
Polis teşkilatımız gece gündüz demeden 24 saat vatandaşın huzur ve güvenliği için çaba harcamaktadır. Kurum içi eğitimlerimiz personelimizin nitelik ve kabiliyetinin artırılması noktasında çok önemli. Hedefimiz personelimizin verimliliğini arttırmak, bilgi ve becerilerini geliştirmek, nitelik ve kabiliyetinin üst seviyeye çıkarmaktır. Bu eğitimler personelimizin gerek operasyonel gerekse terör konularında kabiliyetini üst seviyeye çıkaracaktır" dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 11:06
banner3
YORUM EKLE