Koronavirüs trafik canavarını frenledi!

Sakarya'da, jandarma bölgesinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre trafik kazaları ile ölüm ve yaralanma sayıları azaldı

Koronavirüs trafik canavarını frenledi!

Sakarya İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, Trafik Haftası dolayısıyla değerlendirmelerde bulundu. Albay Yiğit, geçtiğimiz yılın ilk 4 ayıyla bu yılı karşılaştırdığı açıklamasında trafik kazaları ile kazalardaki ölüm ve yaralanma olaylarının önemli oranda azaldığını açıkladı. İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, "Geçen yılın ilk dört ayını 2020 yılının ilk dört ayı ile mukayese ettiğimizde ölümlü ve yaralanmalı kazalarda %27, kaza neticesinde meydana gelen ölüm olaylarında % 57 ve yaralanmalarda % 33’lük bir azalış meydana gelmiştir" diye konuştu. 

Albay Cengiz Yiğit, Trafik Haftası etkinlikleriyle ilgili de şu ifadeleri kullandı: 

"Trafik Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Sakarya İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Timleri meydana gelebilecek kazaları en aza indirmek maksadıyla eğitim faaliyetlerine Koronavirüs sebebiyle ara vermiştir. Trafik denetimleri ve bilgilendirme faaliyetleri ise aralıksız devam etmektedir. Geleceğin büyükleri olan çocuklara trafikte olması gereken kural ve davranışların küçük yaşlarda işlenmesi, bu bilgilerin kalıcı hale gelmesi amacıyla trafik eğitimlerimiz bundan önce olduğu gibi Korona Virüs biter de hayat normale dönerse bundan sonra da devam edecektir.
Bu seneki trafik haftamızda vatandaşlarımıza tavsiyemiz, Sağlık Bakanlığımızın açıklamış olduğu kurallara harfiyen uyarak, sosyal mesafeyi koruyup, zorunlu olmadıkça maskesiz sokağa çıkmamak, trafik kurallarına harfiyen riayet etmektir. Bu vesile ile başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını şimdiden tebrik ediyor, Korona Virüs sebebi ile hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve hastanelerde tedavi gören hastalarımıza acil şifalar diliyorum.”

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 15:11
YORUM EKLE