Güzel oyun ve 3 puan

Sakaryaspor camiasında her gün bir hareketlilik olurken, bu tür hadiseler ışığında takım olmak ve takımı hazırlamak çok zor olsa gerek.

Engin Korukır yönetiminde çıktığımız ikinci sınavı da güzel bir oyunla ve zirve yarışındaki en önemli rakibimiz karşısında tabiri caizse söke söke aldık.

İlk 10 dakikası Kırklarelispor'un baskısı ile geçmiş olsa da özellikle geri kalan 80 dakika toplu veya topsuz fark etmeden doğru bir oyun ortaya koyarak Sakaryaspor adına yakışır şekilde maçı aldık ve zirvede liderle fark aynı kalsa da basamak olarak ilerledik.

İlk yarı ortaya konan istekli futbol skoru da beraberinde getirdi. Ancak farklı olarak geride bırakacağımız devreyi 1-0 kapatmak açıkçası beni ikinci devre için endişelendirmişti.

Deplasman fobimiz devam edecek diye düşünürken ikinci devre başladıktan sonra her hafta farklı ismin hata yaptığı savuma hattımızda penaltıya sebebiyet verildi ve korkulu rüya gerçek oldu. Gol kaçırma makinemiz Mahir her hafta olduğu gibi golleri bir bir kaçırırken Engin hoca Murat ve Batuhan'ı Mahir ve oyundan düşen Talha'nın yerine sahaya sürdü.  Değişikliklerin geçen haftaki gibi skora etkilemesiyle zorlu maçta gelen 3 puan bizi yarıştan koparmadı.

Sakaryaspor sezon başladığından beri Zonguldak maçından sonra ilk defa bu kadar iyi oynadı. Geleceğe göz kırptı ama bu derenin altından çok su akar. Sele kapılmamak için ise birlik beraberlik şart. Umarım sel öncesi bu seti kurabiliriz ve mutlu sona ulaşabiliriz.
 

YORUM EKLE