Erenler'de akaryakıt istasyonu icradan satılacak

Erenler ilçesi Erenler Mahallesinde bulunan bir akaryakıt istasyonu icradan satılığa çıkartıldı. Akaryakıt istasyonu için istenilen bedel 5 milyon 801 bin 112,00 TL olarak belirlendi.

Erenler ilçesi Erenler Mahallesi, Yanyol caddesinde bulunan Aytemiz Akaryakıt İstasyonu icradan satılacak. Sakarya 3. İcra Dairesi Müdürlüğü söz konusu satım için ilana çıktı. Akaryakıt istasyonu için istenilen bedel ise 5 milyon 801 bin 112,00 TL olarak belirlenirken, 1. Satış Günü: 23/08/2022 günü 14:00 - 14:10 arası, 2. Satış Günü: 23/09/2022 günü 14:00 - 14:10 arası olarak kararlaştırıldı. Söz konusu satış işlemleri ise Mezat Salonu - Camili Mahallesi’nde yapılacak.

İLAN BİLGİLERİ

İlanda bilgilere yer verildi; Sakarya İl, Erenler İlçe, 12972 Parsel, ERENLER Mahalle/Köy, AYVALIK Mevkii, satışa konu taşınmaz konum olarak güneyden yola cepheli olup Sakarya Ticaret Ve Sanayi Odasının 975 m kuzey doğusunda, keresteciler sanayi sitesinin 481 metre güney doğusunda erenler Yeşiltepe İlk Öğretim okulunun 341 metre güney doğusunda, PTT Sakarya Dağıtım Ve Toplama Merkezinin 1036 metre güneydoğusunda ve d 650 yanyol caddesine cepheli vaziyette kalmaktadır. parsel üzerinde hali hazırda benzin istasyonu bulunmaktadır. taşınmaz Sakarya ili, Erenler İlçesi Erenler Mahallesi, yanyol caddesi, Aytemiz Akaryakıt İstasyonu 12972 parsel Erenler/Sakarya adresinde yer almaktadır.”

SATIŞ ŞARTLARI:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İHALEYE İŞTİRAK EDECEKLERİN AÇIK ARTIRMA İLAN METNİNDE İİK.9. MADDE GEREĞİNCE İCRA DAİRELERİNE YAPILACAK HER TÜRLÜ NAKDİ ÖDEMENİN İCRA DAİRESİ ADINA AÇILAN HESAPLARA YAPILMASI GEREKTİĞİ NAKİT TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEK OLUP TEMİNAT YATIRACAKLARIN MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN TR 420001 50015 8007 29050 2114 BELİRTİLEN EMANET KASA HESABINA TEMİNATLARINI YATIRMALARI İLANEN İHTAR OLUNUR.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/24 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

27 Haz 2022 - 15:24 - Gündem --- Okunma

Son bir ayda sakaryayenihaber.com sitesinde 666.840 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenihaber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenihaber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenihaber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenihaber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.