SAKARYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KORUCUK KAMPÜS TİCARİ KANTİN ALANI KİRALAMA İŞİ İHALE İLANI

    T. C. SAKARYA VALİLİĞİ İl Sağlık Müdürlüğü   SAKARYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KORUCUK KAMPÜS TİCARİ KANTİN ALANI KİRALAMA İŞİ İHALE İLANI  ...

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

 

 

T. C.
SAKARYA VALİLİĞİ
İl Sağlık Müdürlüğü

 

SAKARYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KORUCUK KAMPÜS TİCARİ KANTİN ALANI KİRALAMA İŞİ İHALE İLANI

 

1) İhale konusu iş: Mülkiyeti Hazineye ait kullanım hakkı sağlık tesisimize tahsisli olan aşağıda belirtilen Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüs bünyesindeki 149,37 m2 Kantin Alanı 3 yıllığına kiraya verilecektir.

2) İhale Usulü: Söz konusu kantin ihalesi 08/09/1993 tarihli ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesi gereğince açık teklif usulü ile yapılacaktır.

3)  Kantin Kiralama İhalesi:

İlk Yıl Tahmini Kira Bedeli

Metrekaresi

İhale Tarihi / Saati ve Yeri

1.343.015,54 TL

149,37

29.01.2024 / 14:30 / Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu

4) İhaleye katılabilmek için gereken belgeler:

4.1. İstekliler ilanda belirtilen ihale tarih ve saatine kadar Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Taşınmaz Kiralama Birimine ihale evrak dosyasını kapalı zarfta teslim edecekler.

4.2. Kantin alanı için 1 yıllık  tahmini kira bedeli üzerinden alınan 402.900,00 (Dört Yüz İki Bin Dokuz Yüz Türk Lirası) tutarındaki Geçici Teminat bedelinin Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü  Halk Bankası Adapazarı Şubesine ait TR 47 0001 2009 5850 0005 0001 78 numaralı hesabına yatırılması veya 2886 sayılı Kanunun 26. maddesine göre  düzenlenmiş süresiz geçici teminat mektubu Teminat mektubu üzerinde idarenin adı, işin adı, mektup sahibi firma/kişi adı, tabi olduğu yasa ve süresiz olduğu ibareleri mutlaka bulunmalıdır.

4.3. Gerçek kişi olması halinde kimlik fotokopisi, tüzel kişi olması halinde ise vergi kimlik numarasını gösterir belge

4.4. Tebligat için ihale tarihinden itibaren geriye dönük son 3 (üç) ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi veya yerleşim yeri ve diğer adres belgesi (Nüfus Müdürlüğü, E-Devlet veya muhtarlıktan alınacak)

 

4.5. Mevzuatı gereği kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odası veya ilgili meslek odası belgesi;

<![if !supportLists]>a)      <![endif]>Gerçek kişi olması halinde; kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odasından ya da esnaf ve sanatkârlar odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge,

<![if !supportLists]>b)      <![endif]>Tüzel kişi olması halinde; ilgili mevzuatı gereği kayıtlı bulunduğu ticaret ve/veya sanayi odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, tüzel kişiliğin odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge,

 

4.6. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;

a)  Gerçek kişi olması halinde; noter tasdikli imza beyannamesi

b)  Tüzel kişi olması halinde; Ticaret Sicil Gazetesi

c)  Vekaleten ihaleye katılma halinde, vekil adına düzenlenmiş ihaleye katılmaya ilişkin noter onaylı vekaletname ile vekilin noter tasdikli imza beyannamesi. (Gerçek kişilerin katılımında kesinlikle vekâlet ile ihaleye katılamaz, gerçek kişinin kendisi ihaleye katılmak zorundadır.)

 

4.7.  Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmadığına [Özel Hukuk Tüzel Kişilerde tüm ortaklar dahil (halka açık kısmı hariç)] dair savcılıktan son üç ay içinde alınmış adli sicil kayıt örneği.

 

4.8. Gerçek kişilerden; resmi kurum veya kuruluşlardan alınmış kantin işletmeciliği ustalık belgesi ve/veya diploması ve/veya kantincilik kurs bitirme belgesi,

4.9. Gerçek veya tüzel kişilerden ihale tarihinden itibaren geriye dönük olarak son 5 yıl içerisinde kamu kurum veya kuruluşlarda kesintisiz asgari 6 ay kantin işlettiğine dair belge,

4.10. İhaleye katılan her istekli, kiralanacak taşınmazı yerinde gördüğüne ve özelliklerini öğrendiğine dair Hastane İdaresince düzenlenecek yer gördü belgesini imzalı şekilde ihale dosyasına ekleyecektir.

4.11. İhale ilk ilan tarihinden sonra alınmış Vergi Dairesine borcunun bulunmadığına dair belge. (Vergi daireleri veya Resmi İnternet Sitesinden  barkodlu bir şekilde alınabilir.)

4.12. İhale ilk ilan tarihinden sonra alınmış SGK borcunun bulunmadığına dair belge. (SGK daireleri veya Resmi İnternet Sitesinden barkodlu bir şekilde alınabilir.)

4.13. İhaleye iştirak eden kira şartnamesi genel ve özel hükümlere ait tüm maddelerini önceden okumuş ve kabul etmiş sayılır. İstekliler kira şartnamesinin (ihale dokümanının) alındığını gösteren dekont / şartname alındı belgesinin bir nüshasını ihale dosyasına ekleyecektir.  İhaleye katılacak olanların Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünün Türkiye Halk Bankası Adapazarı şubesi ait TR 47 0001 2009 5850 0005 0001 78 numaralı hesabına 300,00 TL (Üç yüz Türk lirası) şartname ücreti yatırmaları zorunludur. Kira şartnamesi Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Mali Hizmetler Birimi (Taşınmaz Kiralama)’nden temin edilebilir.

5) Ortak girişim olarak ihaleye teklif verilemez.

6) İhale komisyonu, gerekçesini kararda belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

2886 Sayılı Yasasının 17.ve 18. maddesi gereği İLANEN DUYURULUR.

 

 

#ilangovtr

Basın No ILN01969124

20 Oca 2024 - 00:00 - Resmi İlanlar

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenihaber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenihaber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenihaber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenihaber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.