Adapazarı Belediyesi taşınmazları kiraya verecek

Adapazarı Belediyesi kendi bünyesinde bulunan toplam 6 taşınmazın kiraya verilmesi için ihaleye çıkacak.

Ebru Bulut
Ebru Bulut Tüm Haberleri

Sakarya Yenihaber | Ebru Bulut

Adapazarı Belediye Başkanlığı tarafından Adapazarı Belediyesi’ne ait Bileciler Mahallesi 1161 nolu parselin güneyinde bulunan Bileciler-Solaklar Millet Evindeki 47,65 m²'lik Kahvehane, Budaklar Mahallesi 3417 nolu parselde bulunan Budaklar Konağındaki 90,57 m²'lik Kahvehane, Budaklar Mahallesi 3417 nolu parselde bulunan Budaklar Konağındaki Berber/Kuaför, Korucuk Mahallesi 1733 ada 1 nolu parselde bulunan Korucuk Kapalı Pazaryerindeki 8 m²'lik Büfe, Abalı Mahallesi 1448 nolu parselin doğusunda bulunan Abalı Konağındaki Bakkal ve Abalı Mahallesi 1448 nolu parselin doğusunda bulunan Abalı Konağındaki Berber/Kuaför olmak üzere toplam 6 adet taşınmaz aylık olarak kiraya verilecek.

3 YILLIK

Söz konusu taşınmazların kiralama süresi 3 yıl olarak kararlaştırılırken, ihale Açık Teklif Usulü ile gerçekleştirilecek.

2 KAHVEHANE

Bileciler Mahallesi 1161 nolu parselin güneyinde bulunan Bileciler-Solaklar Millet Evindeki 47,65 metrekarelik Kahvehane için aylık 18 bin TL muhammen bedel isteniyor. Kahvehane için istenilen geçici teminat bedeli ise 540 TL. Budaklar Mahallesi 3417 nolu parselde bulunan Budaklar Konağındaki 90,57 metrekarelik Kahvehane ise aylık 108 bin TL muhammen bedel ile kiraya verilecek. Kahvehane için geçici teminat bedeli 3 bin 240 TL olarak kararlaştırıldı.

BÜFE, BAKKAL VE KUAFÖR

Budaklar Mahallesi 3417 nolu parselde bulunan Budaklar Konağındaki Berber/Kuaför ise 36 bin TL muhammen bedel ile kiralanabilecek. İstenilen geçici teminat bedeli ise bin 80 TL. Korucuk Mahallesi 1733 ada 1 nolu parselde bulunan Korucuk Kapalı Pazaryerindeki 8 metrekarelik Büfe için istenilen muhammen bedel 18 bin TL olurken, geçici teminat bedeli ise 540 TL. Abalı Mahallesi 1448 nolu parselin doğusunda bulunan Abalı Konağındaki Bakkal 18 bin TL muhammen bedel ile kiraya verilecekken, istenilen geçici teminat bedeli ise 540 TL olarak belirlendi. Yine Abalı Mahallesi 1448 nolu parselin doğusunda bulunan Abalı Konağındaki Berber/Kuaför için 18 bin TL muhammen bedel biçilirken, istenilen geçici teminat bedeli ise 540 TL olarak kararlaştırıldı.

İŞTE İHALENİN DETAYLARI;

1-İHALENİN KONUSU: Tasarrufu Belediyemize ait Bileciler Mahallesi 1161 nolu parselin güneyinde bulunan Bileciler-Solaklar Millet Evindeki 47,65 m²'lik Kahvehane, Mülkiyeti Belediyemize ait Budaklar Mahallesi 3417 nolu parselde bulunan Budaklar Konağındaki 90,57 m²'lik Kahvehane, Mülkiyeti Belediyemize ait Budaklar Mahallesi 3417 nolu parselde bulunan Budaklar Konağındaki Berber/Kuaför, Mülkiyeti Belediyemize ait Korucuk Mahallesi 1733 ada 1 nolu parselde bulunan Korucuk Kapalı Pazaryerindeki 8 m²'lik Büfe, Tasarrufu Belediyemize ait Abalı Mahallesi 1448 nolu parselin doğusunda bulunan Abalı Konağındaki Bakkal, Tasarrufu Belediyemize ait Abalı Mahallesi 1448 nolu parselin doğusunda bulunan Abalı Konağındaki Berber/Kuaför olmak üzere toplam 6 adet taşınmazın, amacına uygun faaliyetlerde kullanılmak üzere aylık kira bedeli üzerinden kiralanması işidir.

2-ŞARTNAME VE EKLERİNİN NEREDEN VE HANGİ ŞARTLARLA ALINACAĞI: Şartname ve ekleri Adapazarı Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü 110 Nolu İhale Biriminden istekliler tarafından temin edilebilir.

3-İHALENİN NEREDE, HANGİ SAATTE VE TARİHTE YAPILACAĞI: 6 adet taşınmazın kiralama işi ayrı ayrı 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık Arttırma Usulü ile 15/03/ 2024 Cuma günü saat 10:00’da Orta Mahalle Çeşme Meydanı Caddesi No:9 adresindeki Belediye Hizmet Binasının 209 Nolu Toplantı Salonunda Adapazarı Belediyesi Encümenince yapılacaktır.

4-ŞARTNAME BEDELİ: Her bir taşınmazın kiralaması için ayrı ayrı şartname bedeli 250,00TLdir.

Not:İhaleye katılmak isteyenler geçici teminatlarını 14/03/2024 Perşembe günü saat 16:30’a kadar Adapazarı Belediyesi veznelerine yatırmaları gerekmektedir.Ödemeler dosyasında mevcut şartnamede yazılı hükümler dahilinde yapılacaktır.

       Her bir kiralama ihalesi için istenilen belgeler, 2886 sayılı kanun hükümlerine uygun olarak ayrı ayrı  hazırlanarak 14/03/2024 Perşembe günü saat 16:30’a kadar Adapazarı Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim edilecektir.

6-İSTENİLEN BELGELER: İhalenin yapıldığı yıl içinde alınmış belgenin aslı veya noter tasdikli sureti olmak kaydıyla;

-GERÇEK KİŞİLERDEN:

a.Nüfus Cüzdan Sureti,

b.İkametgah belgesi,

c.Geçici teminatı yatırdığına dair belge,

d.Temsil durumunda; noter tasdikli vekaletname ve vekalet edene ait imza sirküsü,

e.Şartname alındı makbuzu,

f.Adapazarı Belediyesine borcu olmadığına dair belge ( Gelirler Müdürlüğünden)

-TÜZEL KİŞİLERDEN:

a.Mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu idareden (Dernekler Müdürlüğünden, Ticaret ve Sanayi veya Esnaf Odasından, Ticaret Sicili Müdürlüğünden, İdare merkezinin bulunduğu yer mahkemesinden veya ilgili makamdan) ihalenin yapılmış olduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge.

b. Şirketlerden Noter tasdikli imza sirküleri,

c.Vakıflardan ihaleye katılmak üzere yetkili organ tarafından alınmış kararın aslı veya noter tasdikli sureti ve ihaleye katılmak üzere yetkilendirilen kişinin noter tasdikli imza sirküleri,

d.Derneklerden ihaleye katılmak üzere yetkilendirdiği kişiyi belirten karar defterinin ilgili sayfasının noter tasdikli sureti ve yetkilinin noter tasdikli imza sirküleri ile dernek tüzüğünün noter tasdikli sureti,

e. Geçici teminatı yatırdığına dair belge,

f.Temsil durumunda; noter tasdikli vekaletname ve vekalet edene ait imza sirküsü,

g.Şartname alındı makbuzu,

f.Adapazarı Belediyesine borcu olmadığına dair belge ( Gelirler Müdürlüğünden)

* İhale dosyasına www.adapazari.bel.tr adresinde bulunan İhale Rehberi linkinden ulaşılabilir.    

04 Mar 2024 - 13:01 - Ekonomi

Mahreç  Ebru Bulut


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenihaber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenihaber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenihaber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenihaber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.