Kocaali Belediyesi park alanı kiralayacak

Kocaali Belediyesi kendi bünyesinde bulunan bin 69,72 metrekarelik park alanını kiralamak için ihaleye çıkacak.

Ediz Canbaz
Ediz Canbaz Tüm Haberleri

Sakarya Yenihaber | Ediz Canbaz

Kocaali Belediye Başkanlığı kendi bünyesinde bulunan park alanını kiralamak için ihaleye çıkacak. Caferiye Mahallesinde bulunan söz konusu bin 69,72 metrekarelik park alanı için 10 bin TL muhammen bedeli istenirken, geçici teminat ise 300 TL olarak kararlaştırıldı.

3 YILLIK KİRALANACAK

3 yıllık olarak kiralanacak olan park alanı için ihale 25 Mart Pazartesi günü saat 14.30’da Belediye Meclis Salonunda Açık Teklif Usulü ile yapılacak.

İHALE DETAYLARI ŞU ŞEKİLDE;

Belediyemiz adına kayıtlı ve aşağıda vasıfları yazılı bulunan 1 ( bir) adet park alanının 2886 Sayılı Devlet ihale Kanununun 45. ve birleşik hükümlerine göre “ Açık Teklif Usulü ” ile kiralaması yapılacaktır. İhale;25.03. 2024 tarihine rastlayan Pazartesi günü saat 14.30 da Belediye Meclis Salonunda Encümen huzurunda yapılacaktır. Kiralama için rayiç bedel üzerinden taleplilerden %3 nispetinde geçici teminat alınır. G. Teminat Belediye veznesine, T.C Ziraat Bankasına yatırılıp makbuzu ihale Kom. Bşk.lığına tevdi edilecektir. Bu geçici teminat ihaleyi alan kişi tarafından kiralama bedeli üzerinden %6’ya tamamlanmak üzere kesin teminat mahsup edilir.

İhale Komisyonu, gerekçesini kararda belirtmek suretiyle İhaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Komisyonların ihaleyi yapmama kararına itiraz edilemez.

İhaleye iştirak edecekler en geç ihale tarihinde Saat: 14.20 de Belediye Meclis toplantı salonunda hazır bulunmaları gerekmektedir. İhale ile ilgili her türlü vergi, resim ve harçlar kiracıya ait olacaktır. İhale ile ilgili her türlü döküman Belediyemiz Yazı İşl. Müdürlüğünden, mesai saatleri içinde alınabilir.

İhale ile kiraya verilecek park alanına ilişkin bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

       

    Mahalle  Ada/Parsel/    İmar Durumu/    M2 Alanı/    Süresi/        Yıllık Muh.Bedeli/    Geç.Teminatı   :

    Caferiye   186 / 1          Park Alanı      1.069,72          3 yıl            10.000,00.-TL              300,00.-TL   .

İhaleye Katılacaklardan İstenilen Belgeler:

A - Gerçek kişi olması halinde;

T.C. Kimlik Numarasını içerir Nüfus Cüzdan Fotokopisi, Tebligat için adres bildirimi, Teminat mektubu veya makbuzun aslı, (Teminat mektubu ise, teminat mektuplarının asılları ve Banka teyit yazısı.) Vekâleten katılacakların noter tasdikli imza sirküleri ile vekâletnameleri, Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli Ortak Girişim Beyannamesi, Taşınmaz Kira Şartnamesi (Şartnamenin her sayfası ayrı ayrı ihaleye iştirak  eden tarafından imzalanmak zorundadır.) Şartname Bedeli Makbuzu. Belediyeden borcu yoktur belgesi. Sakarya ilinde su ürünleri üzerine faaliyet gösteren kooperatifler girebilir. Vergi levhası. Sgk ve Vergi Dairesinden borcu yoktur belgesi.

B - Tüzel kişi olması halinde;

İlgili Makamlarından yıl içerisinde alınmış, tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair faaliyet belgesi, Temsil durumunda Şirket adına şirket hissedarı olmayanların ihaleye katılması halinde, Noter onaylı vekâletname, Tüzel kişiliği belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi veya bu hususları tevsik eden belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri, Dernek, Birlik, Vakıf vb. için ihaleye katılmak üzere yetkilendirdikleri kişiyi belirten karar defterinin ilgili sayfasının Noter tasdikli sureti ve yetkilinin Noter tasdikli imza beyannamesi,  Dernek, Birlik, Vakıf vb. için Dernek Tüzüğünün noter tasdikli sureti, Teminat mektubu veya makbuzun aslı, (Teminat mektubu ise, teminat mektuplarının asılları, ve Banka teyit yazısı.), Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli Ortak Girişim Beyannamesi, Tebligat için adres bildirimi, Taşınmaz Kira Şartnamesi (Şartnamenin her sayfası ayrı ayrı ihaleye iştirak  eden tarafından imzalanmak zorundadır.), Şartname Bedeli Makbuzu. Belediyeden borcu yoktur belgesi. Sakarya ilinde su ürünleri üzerine faaliyet gösteren kooperatifler girebilir. Vergi levhası. Sgk ve Vergi Dairesinden borcu yoktur belgesi.

İlanen duyurulur.

14 Mar 2024 - 17:13 - Ekonomi

Mahreç  Ediz Canbaz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenihaber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenihaber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenihaber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenihaber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.