KADEM ŞİDDETSİZ BİR TOPLUM VE GÜVENLİ BİR GELECEK İÇİN ZİYARETLERDE BULUNDU

Kadın ve Demokrasi Derneği Sakarya Temsilcisi Avukat Gülben Demircan Babaoğlu, Vaize Dr. Ferda Yıldırım, Sosyolog Rumeysa Zeynep Şehit ve temsilcilik sekreteri Esra Zeynep Dinç KADEM Heyeti olarak, Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Vali Yardımcısı Selda Dural, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Selâmet ve ŞÖNİM Müdürü Lütfiye Yiğit’i ziyaret etti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
KADEM ŞİDDETSİZ BİR TOPLUM VE GÜVENLİ BİR GELECEK İÇİN ZİYARETLERDE BULUNDU
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya ilindeki kadın sorunları ve çözüm yolları hakkında istişare amaçlı yapılan ziyaretlerde, KADEM Heyeti tarafından Kadın ve Demokrasi Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Hem uluslararası platformlarda hem de ulusal alanda yürütülen akademik ve saha çalışmaları hakkında detaylı paylaşımlar yapılan ziyaretlerde, KADEM Temsilcisi Babaoğlu dernek olarak il bazında yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgilendirdi.

Özellikle Şiddeti Önleme Merkezi ziyaretinde, kadına yönelik şiddetin hukuki, cezai ve sosyolojik boyutları ele alındı. Ziyarette ayrıca KADEM’in kadınların şiddetsiz bir toplum ve güvenli bir geleceğe sahip olması adına yürüttüğü son kampanyaları ve çalışmaları anlatıldı.

Vali, Vali Yardımcısı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü ve ŞÖNİM Müdürü ile gerçekleştirilen istişareler sonunda, KADEM'in de paydaşı olabileceği ortak çalışma ve projeler ele alındı.

Ziyaretler sonunda KADEM'in akademik yayınları takdim edildi.

18 Mar 2024 - 14:53 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi