SASKİ muhtelif malzemeler satın alacak

SASKİ muhtelif malzemelerin satın alınması için ihaleye çıkıyor.

İbrahim Gülses
İbrahim Gülses Tüm Haberleri

Sakarya Yenihaber | İbrahim Gülses

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü 700 Adet Elastomer Yataklı Sürgülü Vana, bin 248 adet Çelik Flanş ve 95 adet Boru Birleştirme Adaptörü malını satın alınması için ihaleye çıkacak.

AÇIK İHALE USULÜ

Söz konusu ihale 29 Nisan saat 11.00’da 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile gerçekleştirilecekken, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacak. Malzemeler işe başlanması sonrasında dokümanda belirtilen malzeme teslim programına uygun olarak 1. parti 30, 2. parti 60 gün içinde teslim edilecek.

İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

1-İdarenin

a) Adı    :              SAKARYA SU VE KANALİZASYON İDARESİ (SASKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

b) Adresi             :               Mithatpaşa Mah. Kudüs Cad. No:45/5 54100 ADAPAZARI/SAKARYA

c) Telefon ve faks numarası      :              2648882000 - 2642783855

ç) İhale dokümanının görülebileceği ve e-imza kullanılarak indirilebileceği internet sayfası  :                https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

2-İhale konusu mal alımın

a) Adı    :              Elastomer Yataklı Sürgülü Vana, Çelik Flanş ve Boru Birleştirme Adaptörü

b) Niteliği, türü ve miktarı          :              700 Adet Elastomar Yataklı Sürgülü Vana, 1.248 Adet Çelik Flanş, 95 Adet Boru Birleştirme Adaptörü Alımı

Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

c) Yapılacağı/teslim edileceği yer         :              SASKİ Genel Müdürlüğü Depoları

ç) Süresi/teslim tarihi  :              Malzemeler işe başlanmasına müteakip dokümanda belirtilen malzeme teslim programına uygun olarak 1. parti 30, 2. parti 60 gün içinde teslim edilecektir.

d) İşe başlama tarihi    :              Sözleşmenin imzalanmasına müteakip ilk iş günü işe başlanır

3-İhalenin

a) İhale (son teklif verme) tarih ve saati             :              29.04. 2024 - 11:00

b) İhale komisyonunun toplantı yeri (e-tekliflerin açılacağı adres)       :              SASKİ Genel Müdürlüğü Adapazarı/SAKARYA

4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:

4.1. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.

4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren bilgiler;

4.1.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgiler idarece EKAP’tan alınır.

4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.

4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat bilgileri.

4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.1.6 Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir veya noter tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belgeye ilişkin bilgiler,

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3.1. İş deneyimini gösteren belgelere ilişkin bilgiler:

Son beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında kesin kabul işlemleri tamamlanan ve teklif edilen bedelin % 20 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgelere veya teknolojik ürün deneyim belgesine ait bilgiler.

4.3.2. Yetkili satıcılığı veya imalatçılığı gösteren belgelere ilişkin bilgiler:

a) İmalatçı ise imalatçı olduğunu gösteren belge veya belgelere ilişkin bilgiler,

b) Yetkili satıcı veya yetkili temsilci ise yetkili satıcı ya da yetkili temsilci olduğunu gösteren belge veya belgelere ilişkin bilgiler,

c) Türkiye’de serbest bölgelerde faaliyet gösteriyor ise yukarıdaki belgelerde belirtilen serbest bölge faliyet belgesine ilişkin bilgiler.

İsteklilerin yukarıda sayılan bilgilerden, kendi durumuna uygun bilgi veya bilgileri belirten isteklilerin yeterlik bilgileri tablosu uygun kabul edilir. İsteklinin imalatçı olduğu aşağıdaki belgelerdeki bilgiler ile tevsik edilir.

Belge Adı            İhale/Kısım/Kısımlar    Açıklama           Ortak Girişimlerde

Yetkili Satıcı Belgesi     İhale Bazında                  Tek ortağın sunması yeterlidir.

İmalatçı Belgesi             İhale Bazında                  Tek ortağın sunması yeterlidir.

Sanayi Sicil Belgesi      İhale Bazında                  Tek ortağın sunması yeterlidir.

Adayın veya İsteklinin üyesi olduğu meslek odası tarafından aday veya istekli adına düzenlenen Kapasite Raporu                İhale Bazında                   Tek ortağın sunması yeterlidir.

 

4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

4.4.1. 1. Kısım için Her türlü sürgülü vana satışı iş deneyim belgesi olarak kabul edilecektir. Diğer kısımlar için İş Deneyim Belgesi istenmemiştir.

5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7. İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

9. İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde verilecektir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekli ile birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.

10. Bu ihalede, kısmı teklif verilebilir.

11. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

12. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

13. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 120 (YüzYirmi) takvim günüdür.

14.Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

15. Diğer hususlar:

Teklif fiyatı ihale komisyonu tarafından aşırı düşük olarak tespit edilen isteklilerden Kanunun 38 inci maddesine göre açıklama istenecektir.

Bu iş Yatırım teşvik kapsamında olup İdare tarafından teşvik alınmıştır.

11 Nis 2024 - 11:04 - Gündem

Mahreç  İbrahim Gülses


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenihaber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenihaber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenihaber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenihaber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.