Şehirden 15 Temmuz mesajları...

Hain darbe girişiminin 4. yıldönümü ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle şehir protokolü ve STK'lar mesaj yayınladı. İşte o mesajlar...

SAKARYA VALİSİ

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajında, "FETÖ/PDY terör örgütü tarafından devletimizin, demokrasimizin, milli birlik ve beraberliğimizin, anayasal düzenin ve özgürlüklerimizin hedef alındığı 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminin dördüncü yılında; milletçe tek yürek olup eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onur ve gururunu hep birlikte bir kez daha idrak etmekteyiz. Türk milletinin yeniden dirilişinin ve adeta şahlanışının destanı olan 15 Temmuz, tankın, topun, uçağın, modern silahların millet iradesinin karşısında bir şey ifade etmediğini, milletimizin tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi topyekûn vatan ve bayrak aşkıyla dolu sineleriyle, yeri geldiğinde bir kez daha kahramanlık destanı yazarak vatanını ne pahasına olursa olsun koruyacağını ve bu uğurda gözünü kırpmadan gazi ve şehit olabileceğini göstermiştir. Aziz Milletimiz, 15 Temmuz gecesi yurdun dört bir köşesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara akın ederek FETÖ/PDY terör örgütünün hain girişimini kahraman güvenlik güçlerimizle birlikte bertaraf etmeye azmetmiş, öyle ki kahraman halkımız bu hain şer odaklarına karşı iman dolu sineleriyle adeta çelikten bir set oluşturarak ülkemizin birlik ve beraberliğine ve milletimizin istiklaline kast edenlere geçit vermemiştir. O gece tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de milli iradeye darbe yapmak isteyen ve Valiliğimizi işgal girişiminde bulunan asker kılığına girmiş teröristlerin hain kalkışması, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu ve çağrısıyla meydanlara akın eden Kahraman Sakarya Halkı tarafından büyük azim ve ferasetle bastırılmıştır. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitlik mertebesine ulaşan Aziz Şehitlerimize bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza şükran ve minnetlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçtiğini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, 15 Temmuz şehitlerine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerine de sağlıklı uzun ömürler diledi. Başkan Ekrem Yüce, paylaşımında şunlara yer verdi: “15 Temmuz; meydanlara koşan, tanklara silahlara göğsünü siper eden milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gündür. Demokrasisine, özgürlüğüne, bağımsızlığına ket vurmak isteyenlerin karşısında olan milletimizin kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla dik bir duruş sergilediği diriliş ve şahlanış gecesidir. O karanlık geceyi sabaha ulaştıran Rabbimize hamdolsun. Milletimizin iradesine pranga vurmak isteyen odaklara hamdolsun milletimiz en güzel cevabı verdi. Milletin tankını, topunu, tüfeğini millete tutan, hain girişimin başarılı olması için bekleyenleri unutmayacağız. Rabbim ülkemizi korusun. Bu vesileyle 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Demokrasi nöbetimiz hiç bitmeyecek” dedi.

FERİZLİ BELEDİYE BAŞKANI

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla andı.

Başkan Gündoğdu, mesajında şunları kaydetti: Karanlığın ülkemizin üzerine kâbus gibi çöktüğü o meşum gecede, minarelerden yükselen selalar, aydınlığın müjdecisi oldu. Bir karış vatan toprağı için can verecek cesur yüreklere sahip oldukça, milletin iradesi üzerinde hiçbir kuvveti kabul etmeyeceğine tüm dünya yeniden şahit oldu. Tıpkı Çanakkale gibi… Tıpkı Kurtuluş Savaşı gibi… Milletimiz topyekûn 15 Temmuz hain darbe girişimini bertaraf etti. Demokrasinin asıl sahibinin milletin olduğu gerçeğini bir kez daha gösteren o şanlı geceyi unutmayacak, birlik beraberlik ve bağımsızlığımızdan geçmişte olduğu gibi gelecekte de ödün vermeyeceğiz. Demokrasimize yapılan bu alçak darbe girişimini tekrar lanetlerken, milleti, vatanı, bayrağı uğruna can veren tüm şehitlerimiz ile birlikte 15 Temmuz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Rabbim milletimize böyle acılar bir daha yaşatmasın. Ülkemizi her türlü afet ve belalardan muhafaza eylesin.

SAPANCA BELEDİYE BAŞKANI

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında mesaj yayımladı. 15 Temmuz 2016’da ülkemize, milletimize ve demokrasimize karşı haince darbe girişiminin yaşandığından söz eden Başkan Özen, “15 Temmuz Türk Milleti’nin canıyla, kanıyla yazdığı bir destandır. Milletin iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının göstergesi, ikinci bir Çanakkale’dir. Türk Milleti, egemenliğini teslim etmektense şehit olmayı yeğleyecek kadar vatanseverdir. 15 Temmuz’da bunu tüm dünya görmüştür ki, Türkiye farklı ırklarda, farklı tenlerde atan tek bir yürektir. Kurtuluş Savaşı’ndan, Çanakkale’den ve nicelerinden ders almayanlar, 15 Temmuz’da bir kez daha bizzat Türk Milleti tarafından bayrağa sahip çıkmanın ne demek olduğunu öğrenmiştir. Şehitlerimiz bizim şeref payelerimizdir, gazilerimiz bizim onur vesilemizdir. 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren hainler; TBMM’ye saldırmış, 249 yurttaşımızı şehit etmiş, ülkemize maddi ve manevi olarak büyük zarar vermişlerdir. Hiçbir düşmandan korkmuyoruz. Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız. Şehitlerimizi rahmetle anarken, gazilerimize yüce Allah’tan hayırlı ve sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

SERDİVAN BELEDİYE BAŞKANI

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Demokrasi ve Millik Birlik günü olarak andığımız 15 Temmuz gecesinin bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Başkan Alemdar, “Devlet içinde yapılanmış şer odaklarının devletimize, demokrasimize yani halkımızın kendi iradesine yönelik bu kanlı girişimi, milletimizin tek yürek olarak sokaklara dökülmesi sayesinde başarısız olmuştur. Yakın tarihimizin en karanlık gecesi Türk milletinin cesareti ile aydınlanmıştır.” diye ifade etti.

Hafızalardan silinmeyecek Halkımızın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, ‘tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet’ kavramları etrafında birleştiğini dile getiren Başkan Alemdar, “Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’nun her yanına yayılan bağımsızlık ateşinin sönmediğini gösteren, genci yaşlısı, kadını erkeği tüm vatanseverlerin yazdığı bu destan kuşaklar boyu hafızalardan silinmeyecektir. Türk Milleti, ortak değerlerimizi ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma noktasında ne kadar gözü kara olduğunu bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir.” dedi. Türkiye’nin demokrasi geleneğinin nice sınavlardan geçtiğini ifade eden Başkan Alemdar, “Tüm dünyanın takip ettiği 15 Temmuz gecesinde milletimiz canı pahasına devletinin arkasında durmuştur. Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun, Gazilerimize sağlıklı uzun bir ömür diliyorum. Rabbim bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın.” ifadesini kullandı.

BARO BAŞKANI

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Baro Başkanı Burak yayımladığı mesajında, “Milletimiz, büyük bir sağduyu ve kararlılıkla 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimini engelleyerek bayrağını, iradesini, demokrasisini ve hukukun üstünlüğü ilkesini gelecek nesillere taşımakta kararlı olduğunu bir kez daha, canı pahasına ortaya koymuş ve geleceğine kahramanca sahip çıkmıştır” dedi. 15 Temmuz 2016 tarihini Türk Milletinin hiçbir zaman unutmayacağını ifade eden Burak, “Bu tarih bir taraftan vatan hainlerinin devletine ve milletine karşı başkaldırışının tarihi olmakla birlikte diğer taraftan kahraman vatandaşlarımızın nesline uygun birlik ve beraberliğinin sonucu ortaya çıkan İkinci Kurtuluş Destanının tarihidir. Ülkemiz üzerinde hain emeller peşinde koşanlar, 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi, bundan sonra da karşısında yüce milletimizi bulacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz’un 4. yıl dönümünde, egemenliğini korumak için canını veren tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, uzun ömürler diliyorum” dedi.

AKP İL BAŞKANI

AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin 4. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. FETÖ'cü hainlerin ve hainlere geçit vermeyen milletimizin kahramanca mücadelesinin asla unutulmayacağını vurgulayan Tever, "15 Temmuz'da milletimizin yazdığı destan bize şeref kazandırdığı kadar, omuzlarımıza da ağır bir sorumluluk yüklemiştir. Bu sorumluluk; vatanımızın bağımsızlığı, milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliği için daha çok çalışma ve kenetlenme şuurudur. İşte bu şuur bizim; 2023, 2053, 2071 ve daha nice hedeflere ulaşmamızda en güçlü motivasyon kaynağımızdır" dedi. Tever, mesajında şu ifadelere yer verdi; "FETÖ'nün iç ve dış destekçileri marifetiyle kalkıştığı 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 4. yıl dönümündeyiz. Milletlerin tarihinde asla unutulmayan ve unutulmaması gereken günler vardır. Şehitlerimize duymamız gereken minnet ve göstermemiz gereken vefa adına 15 Temmuz 2016 da böyle bir gündür. Ne FETÖ'cü hainlerin ihanetini ne de milletimizin topyekûn gösterdiği kahramanlığı asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Aradan geçen 4 yıl içinde bu ihanet çetesinin iç ve dış bağlantıları ortaya çıktıkça, millet olarak 15 Temmuz'da nasıl bir "var oluş" mücadelesi verdiğimiz daha iyi anlaşılıyor." Tüm bu oyunların bir tek amacı var: Türkiye'yi durdurmak ve küresel hegemonyanın emrinde bağımlı bir ülke yapmak. Çünkü onlar, Suriye'de, Libya'da, Doğu Akdeniz'de küresel planları bozup oyun kurucu bir aktör olan değil, mahkûm ve bağımlı bir Türkiye istiyorlar. İşte bu nedenle 15 Temmuz, "yaşadık, bitti, geçti" diyecek geçiştireceğimiz bir gün değildir. 15 Temmuz'u bütün boyutlarıyla her zaman hatırlamalı ve hatırlatmalıyız. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi bir kere daha sevgi, minnet ve rahmetle anıyor, gazilerimize ve şehit ailelerimize saygı ve şükranlarımızı bildiriyor, her zaman yanlarında olacağımızı ifade etmek istiyorum. Allah hepsinden razı olsun” ifadelerine değindi.

AKP ERENLER İLÇE BAŞKANI

AKp Erenler İlçe Başkanı Beşir Doğrusever, “Millet iradesini yok sayan, eli silahsız vatan evladını şehit etmekten bir an olsun kaçınmayan, bayrağa ateş eden, vatan topraklarına göz diken hain ve alçak terörist bir güruh, 15 Temmuz gecesi zorbalıkta sınır tanımamış ve kanlı bir darbe girişiminde bulunmuştur. Gaflet, dalalet ve hıyanet içerisinde bulunmaktan çekinmeyen, devletimizin silah ve mühimmatlarını devletin de asli sahibi olan milletine karşı kullanmaktan kaçınmayan bu terörist grup, vatan topraklarımızın sahipsiz olmadığını yaşayarak tecrübe etmişlerdir. Başkalarının kanlı bir darbe girişimi olan 15 Temmuz gecesi, aziz milletimiz için bir kahramanlık destanı olarak tarihteki yerini almıştır. Hainlerin saldırısını hiçbir zaman için unutmayacak, bizler de bu kahramanlık destanımızı gelecek nesillerimize anlatmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle 15 Temmuz başta olmak üzere, vatanı ve bayrağı uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, kahraman gazilerimizi de minnetle ve şükranla anıyorum" ifadelerine yer verdi.

MEMUR-SEN

Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi Murat Mengen yaptığı açıklamada, 15 Temmuz 2016, ülkemizi işgal etmek isteyen emperyalist güçlerin içimizden devşirdikleri hain kuklalar eliyle bağımsızlığımıza darbe vurmak, birliğimizi tarumar etmek, tarihsel misyonumuza son vermek için yaptığı kalkışmanın milletin güçlü iradesi sayesinde bozguna uğratıldığı tarihî bir gündür.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) devletin kılcal damarlarına sinsice sızarak milletin malı olan silahları millete doğrultmasının, meşru yönetimi saf dışı bırakarak ülkemizi efendilerine peşkeş çekme arzusunun, mazlumların son umudu, son kalesi Türkiye’nin varlığına kastetmesinin üzerinden dört yıl geçti. 15 Temmuz’da verilen mücadele bağımsızlığımızın destanıdır. 15 Temmuz’da, Çanakkale’de koyun koyuna yatan şehitlerimizin miras bıraktığı birlik ve beraberlik milletimizi tek bir gövdeye dönüştürmüş, istikbalin istiklalden geçtiği kayıtlara bir kez daha düşmüştür. Hesapları kirli, elleri kanlı darbeci hainleri bir kez daha lanetliyor, şehitlerimizi minnetle yâd ediyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.

MHP ADAPAZARI İLÇE BAŞKANI

MHP Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesi ile bir mesaj yayınladı. Açıklama şöyle; 15 Temmuz; dili, dini, cinsi, rengi ne olursa olsun; hiç bir kişi veya yapının Türk Devletinin varlığından; vatanın bölünmez bütünlüğünden daha önemli olmadığının; bizatihi millet tarafından tarihe yazıldığı gündür. Milletin inanç ve değerlerini istismar edip, elindeki üç kuruşu aldığı yetmezmiş gibi, körpe yaşta evlatlarını kandırıp, kendi ikbal ve istikballeri için her türlü yolda kullanan, kendilerine tabi olmayanlara selam bile vermeyenlerin yıkılmaz denilen sultası 15 Temmuz akşamı, bir kurşunla yıkılmıştır. O kurşunu sıkan ellerden başta kahramanlar kahramanı Ömer Halis Demir’i, Gölbaşı Özel Harekatta şehit olan hilal bıyıklı Bozkurtları, tankların topların önünde çekinmeden duran isimsiz kahramanları rahmetle anıyorum. Allah milletimizi korusun ve yüceltsin!

SUBÜ REKTÖRÜ

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz’un Türkiye’de darbelerin ve idari vesayetin yerinin artık olmadığını net bir şekilde ortaya koyduğunu vurgulayan Sarıbıyık, “Kahraman yurttaşlarımız bir an bile düşünmeden canlarını ortaya koydular. Millet iradesi dışında bir iradenin Türkiye’ye istikamet veremeyeceğini sadece darbeci Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına değil, onları maşa olarak kullanan dış mihraklara da gösterdiler. Ülkemizin tarihindeki en büyük kırılma noktalarından birisi; gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine milletimizin tanklara, silahlara ve uçaklara karşı koyan iradesiyle başarıyla aşıldı. Darbenin üzerinden 4 yıl geçti. O gece yaşatılan acılar ve gösterilen kahramanlıklar tazeliğini koruyor. Ülkemize el uzatmak isteyenler ve darbe severler için ibret olacak halkın bu zaferi yıllar boyunca unutulmayacak. Bizler de darbe sevdalılarına ve ülkemize zarar vermek isteyenlere prim vermeden ülkemiz için daha çok çalışmayı sürdüreceğiz. 15 Temmuz gecesi gösterdikleri kahramanlıkla şehadete ulaşan şehitlerimizden, gazilerimizden ve darbeye sonuna kadar direnen milletimizden Allah razı olsun. Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin, gazilerimize hayırlı güzel ömürler nasip etsin” diye konuştu.

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ (AGD)

15 Temmuz darbe girişimin 4. Yıldönümünde Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik gündeme ilişkin basın açıklaması yaptı. Hain darbe girişiminin 4. Yıl dönümünde açıklamalarda bulunan Çelik: “15 Temmuz 2016’da yapılan darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti. 4 yıl önce Türkiye, kanlı, karanlık bir geceye tanıklık etti. Bu kalkışmaya karşı mukavemet gösterirken yaşamını yitiren tüm kardeşlerimize bir kez daha Cenabı Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabırlar diliyoruz. Tüm yaraların sarılması, tüm yetimlere sahip çıkılması hepimizin asli görevlerindendir.” dedi. Çelik “Geçen 4 yıla rağmen 15 Temmuz Darbe Girişimi, henüz tam olarak aydınlığa kavuşmamış, birçok soru cevapsız kalmıştır. Biz, ilerleyen zaman içerisinde bu kalkışmayla ilgili çok daha net bilgilere ulaşılacağına inanıyoruz. 15 Temmuz Kalkışması öncesi ABD’li generallerin Türkiye’de cirit atması ve kalkışmada İncirlik Üssü’nün oynadığı rol unutulmayacaktır. ABD’li General John Campbell, 15 Temmuz öncesi iki kez gizlice Türkiye’yi ziyaret etmiş, Erzurum’da ve Adana’da darbecilerle gizli görüşmeler yapmıştır. CIA tarafından oluşturulan bir ekip, Nijerya ile Türkiye arasında en az 6 ay süren para trafiği gerçekleştirmiştir. 15 Temmuz Kalkışmasında adı geçen isimler hala ABD tarafından himaye edilmektedirler ve iade edilmemektedirler. Gayet net bir şekilde görülüyor ki, 15 Temmuz Kalkışmasını da, 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat gibi müdahaleleri planlayan merkezler organize etmişlerdir.” ifadelerini kullandı.

MİLLİ BİRLİK VE DÜŞÜNCE DERNEĞİ (MBD)

MBD Genel Başkanı Erdem Ercan yaptığı açıklamada, "Bundan tam 4 yıl önce, takvimler 15 Temmuz 2016 tarihini gösterdiğinde, Türk Siyaset Tarihi için kara bir leke, Türk Demokrasi Tarihi içinse bir zafer olarak milletimizin ortak hafızasına kazındı. O gece, yabancı istihbaratların kucağından inmeyen, cemaat kisvesi altında başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok yerinde faaliyetlerde bulunan, aklını kiraya vermiş mankurtları, başta emniyet ve askeriye olmak üzere devletin önemli kurumlarına yerleştirmiş işbirlikçi ve hain yapı FETÖ, efendilerinden aldığı emirler doğrultusunda Türk milletinin istikbaline zincir vurmaya kalkışmıştır. Şükürler olsun ki yaradan, bize ve milletimize o gücü verdi. Hain ve işbirlikçiler emellerine ulaşamadılar, ulaşamayacaklar da. İster siyasi, isterse batıyla olan bağlarımızın kopmasına neden olabilecek bir hamle olarak değerlendirilsin. Kim ne derse desin. Bizim için esas olan Ayasofya Camii’nde özgürce ibadet edebilmektir. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan olmak üzere, bize bugünlere tanıklık etmemize vesile olanlara şükranlarımızı sunuyoruz. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun da dediği gibi “Ayasofya Camii, Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerinin İstanbul’un fetih dolayısıyla Türk milletine bir armağanıdır, Türk milletine bir emanetidir!” dedi.

HİZMET-İŞ SENDİKASI

HAK-İŞ Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve HİZMET-İŞ Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, 15 Temmuz Türkiye’yi işgal ve hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“15 Temmuz gecesi Türkiye, bir grup hain tarafından başlatılan işgal girişimine tanık olmuştur. Emir-komuta zinciri dışında birtakım güçlerden emir alarak hareket eden asker kıyafetine bürünmüş eli kanlı teröristler, milletin özgür ve hür iradesiyle seçilmiş olan hükümeti düşürmeye, cebren ve hile ile devlet yönetimini ele geçirmeye çalışmışlardır. Aziz milletimiz o gece destansı bir demokrasi mücadelesi vererek, darbe geleneğine karşı durmuş, hainlere karşı tek vücut olmuştur. HAK-İŞ, bütün darbe girişimlerinde olduğu gibi Türkiye’nin beka sorununa, geleceğine, milli iradesine, birliğine ve bütünlüğüne karşı yapılan bu hain saldırılara karşı mücadele etmiş, 15 Temmuz gecesi ilk sokağa çıkan, canını ve her şeyini ortaya koyan bir tutum sergilemiştir. HAK-İŞ, 15 Temmuz darbe girişimine karşı tüm sendikaları ve teşkilatı ile birlikte, milletten, demokrasiden ve özgürlüklerden yana olan tavrını kararlı bir şekilde ortaya koymuş, sağlam bir demokratik duruş sergilemiştir. Bu uğurda HAK-İŞ üyesi Celalettin İbiş, Ahmet Özsoy, Ali Karslı ve Hakan Gülşen şehit olmuştur. Onlar bizim onurumuzdur. 15 Temmuz Türkiye’yi işgal ve hain darbe girişimine kahramanca direnen, vatanı, milleti, inançları, özgürlüğü ve Cumhuriyetimizin bekası için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, tedavi gören gazilerimize şifalar diliyoruz.”

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON)

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz milletin iradesine sahip çıktığı, hainlerin derdest edildiği 15 Temmuz’un yıldönümüyle ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Tumbaz açıklamasında millet iradesinin üzerine kimsenin söz söyleyemeyeceğinin kanıtlandığını ve ülkemizde ‘darbe’ defterinin kapandığını söyledi. Başkan Tumbaz “ 15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız” dedi

Vatan Partisi Sakarya İl Başkanı Kemal Ağralı

Amerikancı FETÖ darbesinin 4.yıl dönümünde şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz. FETÖ eliyle Amerika ülkemizi bölmek ve milletimizi esir etmek için kalkışmış olduğu darbe girişimi vatansever ve Atatürkçü askerimizin kararlı duruşu ve milletimizin sarsılmaz iradesi sayesinde püskürtüle bildi. Bugün ordumuz ve devletimiz içerisine sızmış olan FETÖ unsurlarından temizlendikçe daha güçlü bir hale gelmekte ve vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı adına daha kararlı adımlar atmaktadır. FETÖ Ergenekon Balyoz kumpaslarıyla başta partimiz olmak üzere vatanseverleri tutsak etmeye çalıştığında nasıl mücadele ederek vatanseverleri özgürlüğüne kavuşturduysak 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin ilk dakikalarında da mücadelenin en ön safında yerimizi alıp darbenin bastırılmasında tarihi bir rol üstlenmiştik. Bugün yine görevimizin başındayız ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığı için mücadeleye devam ediyoruz.

Amerika’nın üzerimize saldırttığı FETÖ PKK terör örgütlerine karşı sorumluluk bilinciyle vatansever mevzide mücadeleyi büyütüyoruz. Atatürkçülükte ve vatanseverlikte birleştiğimiz sürece bu ülkeyi bölmeye veya esir etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci

Biz 15 Temmuz’u da, 28 Şubat’ı da 1980’i de ve 1960 ihtilalini de unutmadık ve unutturmayacağız. O gece darbeci alçaklar yaptıklarının yanlarına kar kalacağını ve memleketimizi emperyal güçlerin güdümünde ve kendi boyundurukları altında yönetebileceklerini sandılar. Ama ne oldu devletimiz ve milletimiz el ele vererek darbeci hainlerin kullandıkları tankları, topları, f16ları iman ve vatan sevgisiyle bertaraf etti, necip milletimiz o gece darbecilerin oyunlarını bozdu ve bütün dünyaya çok büyük bir ders verdi. O gece bizlerde Sakarya Valiliği’nde darbeci alçaklara karşı göğüs göğüse mücadele ettik. 15 Temmuz’da olduğu gibi milletimiz her daim Büyük Türkiye idealimiz karşısında oynanmaya çalışılan oyunların hepsinin tam karşısında olacak ve oyunlarını başlarına yıkacaktır. Millet ve devlet bir arada olduktan sonra karşımızda yüce Allah’ın izniyle kimse duramaz. O gece bizlerde Sakarya Valiliği’nde darbeci alçaklara karşı göğüs göğüse mücadele ettik.

Sakarya Yenihaber

#

15 Tem 2020 - 10:08 - Gündem --- Okunma

Son bir ayda sakaryayenihaber.com sitesinde 1.358.674 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenihaber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenihaber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenihaber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenihaber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.