Şehirden Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla başta Vali Ahmet Hamdi Nayir olmak üzere kutlama mesajları yayımlandı

Vali Ahmet Hamdi NAYİR' in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Milletçe gerçekleştirdiğimiz Milli Mücadelenin sonunda kurduğumuz Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü büyük bir coşku ve mutlulukla kutluyoruz.

Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm yokluklara karşın bu haklı mücadeleden dünyaya örnek olacak olan bir zaferle çıkan Aziz Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde bağımsız ve güçlü bir devlet olmayı başarmıştır. Bu başarının ardında Türk Milletinin fedakarlığı, vatan sevgisi ve azmi vardır.

Cumhuriyet bir değerler manzumesidir. Cumhuriyet'te egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Büyük Önder Atatürk'ün ifadesi ile 'Cumhuriyet Fazilettir'. Cumhuriyet, insan onuruna, yaradılışına en yakışır rejimin adıdır. Cumhuriyeti ideal rejim yapan, milleti ve iradesini ön plana çıkarması ve bunun üzerinde herhangi bir güç tanımamasıdır. Cumhuriyet, milletimizin yeniden ayağa kalkmasının, şahlanışının timsalidir. Bize emanet edilmiş hayati önemde bir değer ve vazgeçilmez bir mirastır.

Bugün bizlere düşen ise, bütün imkansızlıklar ve yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurulan Cumhuriyetimize, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşı'mızın kahramanlarını, bu vatan için canlarını feda ederek milletimizin gönlünde ölümsüzleşen Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi şükranla anıyor, tüm Sakaryalı Hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

---

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajıdır.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Tever, yayımladığı mesajında, “Bizleri aydınlık yarınlara taşıyan Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını büyük bir neşe ve coşku içerisinde kutluyoruz. Cumhuriyet, Türk Milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem zirvesidir. Cumhuriyetimizin kuruluş sürecinde milli tarihimizin kaydettiği en büyük mücadelerden biri olmuştur.

Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir sonucudur. Yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz her zaman tüm gücüyle çalışacaktır.

Milletimiz ve onun bağrından çıkan kahraman askerleri, dün nasıl ki Anadolu’da ülkesine, milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehditleri bertaraf ettiyse bugünde aynı şekilde her türlü tehlikeyi ve tehdidi yok edebilecek güç ve kararlılıktadır.

Cumhuriyetimizin ilanının 96. Yıldönümü vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bizleri aydınlık yarınlara taşıyan Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, tüm Sakaryalı hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

---

CUMHURİYETİMİZİN 96.YAŞI KUTLU OLSUN

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96.yılı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

MÜCADELE

Başkan Babaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; 29 Ekim fedakarlığın, kahramanlığın, cesaretin, azmin ve yükselişin adıdır. Zorluklara ve imkansızlıklara rağmen Türk Milletinin vatan sevgisiyle yüreğinde taşıdığı bağımsızlık ruhu eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu zaferleri beraberinde getirmiş, Cumhuriyet ile taçlanmıştır. Dün olduğu gibi bugünde ülkemizin ve milletimizin geleceğini karartmaya yönelik kirli oyunları gören büyük Türk Milleti yeri geldiğinde bu oyunlara en güzel cevabı verecek kudrete sahip olduğunu her defasında kanıtlamıştır. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekatı ve Barış Pınarı Harekatları milletimizin geleceği için vermiş olduğu mücadeleyi göstermektedir.

MİNNETTARIZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözü bizlere tek yürek olmanın, birlik içinde yaşayarak Cumhuriyetin kuruluş değerlerini hatırlatmaktadır. Büyük Türk Milleti, Atatürk’ün işaret ettiği muhasır medeniyetler seviyesine giden bu yolda hiç durmadan yürümeye devam edecektir. Bu duygularla tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutlarım. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anar, sonsuz minnettarlığımı sunarım. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

---

Rektör Sarıbıyık'tan kutlama mesajı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Mehmet Sarıbıyık, Türkiye Devleti’nin Cumhuriyetle taçlandırılmasında milli birliğin önemine vurgu yaparak “ Büyük bir kararlılık ve fedakarlıkla İstiklal Mücadalesi’ni başarıyla gerçekleştiren ecdadımız, yok edilmek istenen bir milleti yeni bir devlet kurarak tüm dünyaya ilan etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletimizin tüm olumsuzluklara rağmen birlikte güçlü olmanın da bir tezahürüdür. Paylaşılmak istenen bu topraklarda güçlü bir devlet olarak varlığımızı sürdüreceğiz. Biz hem bu topraklarda hem de tüm dünyada Hakkın, doğrunun, adaletin sağlanması ve korunması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Şanlı tarihimize yakışır bir şekilde ülkemizin koyduğu hedeflere ulaşma konusunda da bilimde, sanatta, teknolojide ve birçok alanda çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan olarak bırakan aziz kahramanlarımıza, şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Biz Birlike Güçlüyüz, Birlikte Türkiye’yiz. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

---

MHP’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Halil Hakan Oturak Cumhuriyetin ilanının 96. Yılına istinaden bir

basın açıklamasında bulundu. Açıklama şu şekilde;

Cumhuriyet, 18. Yüzyıl itibari ile ayakta kalmaya çalışan Türk devletinin, yedi düvel tarafından dört

koldan sarılıp yok edildiği sanıldığı bir anda, Samsun’dan atılan bağımsızlık adımının ardında toplanan

vatansever yüreklerin ortaya koyduğu milli mücadelenin zafer tacıdır.

Cumhuriyet şapkadan çıkmamıştır!

İki yüzyılı aşkın bir süredir devlet düşmesin diyerek gerek devlet teşkilatı gerek sosyal, ekonomik

alanlarda girişilen ıslahatların, yabancıların müdahalesinden arındırılarak “Egemenlik kayıtsız şartsız

milletindir” ifadesi ile milletin iradesine bağlanıp, çağın gereklerine göre kurulmuş yeni Türk devlet

sisteminin adıdır.

Cumhuriyet, 21. Yüzyılda Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile daha da güçlenmiştir.

Bu sistem güçlendirmesi ile halkın iradesinin; koalisyonlar, seçim barajları, bürokratik engeller, askeri

vesayetlerden arındırılarak bizzat icra makamına yansıtılması sağlanmış, milletin göğsünde saklı duran

“Kızıl Elma” ülküsü yeniden uyanmıştır. Bugün hangi ülke ne der diye düşünmeden 2023 lider ülke

Türkiye hedefine doğru yola devam edilmektedir.

Unutulmasın ki!

Türkiye Cumhuriyeti’ni 1923’te Türk milliyetçileri kurmuştur.

12 Eylül öncesinde Cumhuriyeti komünist rejimlerin uydu bir devleti olmaktan canları pahasına yine

Türk milliyetçileri kurtarmıştır. 15 Temmuz’da cumhuriyetin temel taşı olan milli iradeye karşı, işgal

girişimine ilk karşılığı yine Türk milliyetçileri vermiştir.

Görüldüğü gibi Türk milliyetçileri “Ey Türk istikbalinin evladı ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk

istiklalini kurtarmaktır” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yegâne mirasçısı ve Cumhuriyetin

yılmaz bekçisi olarak her daim görev başındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin ilanının 96. Yılını kutluyor, milli mücadelenin bütün

kahramanlarına yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Ne mutlu Türk’üm diyene!

---

Başkan Altuğ'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı açıklaması

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıldönümü vesilesi ile bir açıklamada bulundu.

Başkan Altuğ açıklamasında Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucu kavuştuğumuz Cumhuriyetin, 95. yıl dönümünü büyük bir gururla karşıladıklarını dile getirerek “ Cumhuriyet, vatan için canından olmayı göze alanların, kadınıyla erkeğiyle, tüm yüreklerin ve bağımsızlık yolunda kenetlenmiş ellerin mücadele tarihidir. Büyük zorluklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. yılını büyük bir mutluluk ve onurla kutluyoruz. 29 Ekim 1923, bağımsızlığını ve özgürlüğünü her şart altında korumaya and içmiş bir milletin bu uğurda yapmış olduğu fedakâr mücadelenin tarihidir.

Bizler bağımsızlığını ve ekonomisini tırnaklarıyla kazıyarak bu günlere ulaşan bir milletiz. Cumhuriyet çatısı altında birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak daha nice mutlu yıl dönümler yaşayacağımıza inanıyorum. Çok büyük mücadelelerle elde edilen kazanımlar, aynı kararlılık ve sahiplenme ile korunmak ve yaşatılmalıdır. Bu görev bize miras kaldığı gibi, bizden de sonraki nesillere ulaşacaktır. Milletçe bize düşen görev; barış ve kardeşliğimize sahip çıkarak, ortak paydamız olan, devlet ve cumhuriyet değerlerimizi ilelebet korumaktır. Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltmeli, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olmalıyız. Türk milleti milli birlik ve beraberlik duygusunu her zaman diri tutacaktır.

Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm üyelerimizle, Cumhuriyetin ışığında çalışıyor, üretiyor ve geleceği inşa ediyoruz. Geçmişten aldığımız 96 yıllık emanetimizi sonsuza kadar büyük bir gururla ve onurla taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, tüm üyelerimizin ve Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

---

BAŞKAN FATMA VAROL'DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI;

AK Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, Cumhuriyetimizin Kuruluşu ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Fatma Varol mesajında; "26 Ağustos 1071’de Malazgirt ve 29 Mayıs 1453’de İstanbul ile başlayan, inandığı ve savunduğu bu kutlu davayı bizlere miras bırakan ceddimizin aziz hatırasına olan derin bağlılığımızla, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96.yılını idrak etmenin büyük heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz. Kahramanlık destanlarıyla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı var olma mücadelemizin, Cumhuriyet esarete boyun eğmeyişimizin sembolüdür.

Türkiye Cumhuriyeti, özellikle son 18 yılda; başta insan hakları, sağlık, adalet, emniyet, bilim, sanayi ve ulaştırma alanlarında önemli reformlar gerçekleştirerek, 2023-2053 hedeflerine ve 2071 vizyonuna emin adımlarla ilerlemektedir.

15 Temmuz’da Cumhuriyetimizin değerlerine, demokrasi ve milli iradesine bir defa daha sahip çıkan milletimiz, köklü tarihi geçmişi, zengin kültürü ve jeopolitik konumuyla bölgemizin ve dünyanın parlayan yıldızı olarak, önemli başarılara imza atmaya ve bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda verdiği kararlı mücadeleyi ilelebet sürdürerek, muasır medeniyetler seviyesine uzanan yolculuğuna aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 96. yaş gününde, başta Gazi Mustafa Kemal ve kahraman silah arkadaşları ile canlarını vatan uğrunda feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de sağlık, afiyet, minnet ve şükranla anıyor, bu vesileyle tüm hemşerilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

---

TÜMSİAD' dan 29 Ekim mesajı

TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Şaban Yener 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Yener’in kutlama mesajı şöyle; Bugün; imkansız gibi görünen çetin bir mücadelenin ardından kazanılmış ve millete armağan edilen en büyük hediyelerden birisi olan Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yıldönümünü milletçe gurur ve coşku içerisinde kutluyoruz. Aziz şehitlerin acılarını, kahraman gazilerimizin fedakarlıklarını da yüreğimizde hissediyor, bu kahramanlıkların neticesi olarak Türkiye Cumhuriyeti`nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak ilelebet yaşayacağını biliyoruz. Türk Milleti, Cumhuriyetin şanlı geçmişini bilerek onu koruyup aydınlık geleceğine sımsıkı sarılacaktır. İçten ve dıştan gelen gerici, bölücü ve yıkıcı tehlikelere karşı Ulusumuz her zaman Cumhuriyeti korumuştur ve korumaya devam edecektir. Atatürk‘ün önderliğinde büyük Türk Milleti‘nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet‘in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurulduğu bu çok anlamlı günün 96. yıl dönümünde, büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, gazi ve şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. dedi.

Sakarya Yenihaber

Vali Ahmet Hamdi NAYİR' in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Milletçe gerçekleştirdiğimiz Milli Mücadelenin sonunda kurduğumuz Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü büyük bir coşku ve mutlulukla kutluyoruz.

Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm yokluklara karşın bu haklı mücadeleden dünyaya örnek olacak olan bir zaferle çıkan Aziz Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde bağımsız ve güçlü bir devlet olmayı başarmıştır. Bu başarının ardında Türk Milletinin fedakarlığı, vatan sevgisi ve azmi vardır.

Cumhuriyet bir değerler manzumesidir. Cumhuriyet'te egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Büyük Önder Atatürk'ün ifadesi ile 'Cumhuriyet Fazilettir'. Cumhuriyet, insan onuruna, yaradılışına en yakışır rejimin adıdır. Cumhuriyeti ideal rejim yapan, milleti ve iradesini ön plana çıkarması ve bunun üzerinde herhangi bir güç tanımamasıdır. Cumhuriyet, milletimizin yeniden ayağa kalkmasının, şahlanışının timsalidir. Bize emanet edilmiş hayati önemde bir değer ve vazgeçilmez bir mirastır.

Bugün bizlere düşen ise, bütün imkansızlıklar ve yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurulan Cumhuriyetimize, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşı'mızın kahramanlarını, bu vatan için canlarını feda ederek milletimizin gönlünde ölümsüzleşen Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi şükranla anıyor, tüm Sakaryalı Hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

---

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajıdır.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Tever, yayımladığı mesajında, “Bizleri aydınlık yarınlara taşıyan Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını büyük bir neşe ve coşku içerisinde kutluyoruz. Cumhuriyet, Türk Milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem zirvesidir. Cumhuriyetimizin kuruluş sürecinde milli tarihimizin kaydettiği en büyük mücadelerden biri olmuştur.

Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir sonucudur. Yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz her zaman tüm gücüyle çalışacaktır.

Milletimiz ve onun bağrından çıkan kahraman askerleri, dün nasıl ki Anadolu’da ülkesine, milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehditleri bertaraf ettiyse bugünde aynı şekilde her türlü tehlikeyi ve tehdidi yok edebilecek güç ve kararlılıktadır.

Cumhuriyetimizin ilanının 96. Yıldönümü vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bizleri aydınlık yarınlara taşıyan Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, tüm Sakaryalı hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

---

CUMHURİYETİMİZİN 96.YAŞI KUTLU OLSUN

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96.yılı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

MÜCADELE

Başkan Babaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; 29 Ekim fedakarlığın, kahramanlığın, cesaretin, azmin ve yükselişin adıdır. Zorluklara ve imkansızlıklara rağmen Türk Milletinin vatan sevgisiyle yüreğinde taşıdığı bağımsızlık ruhu eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu zaferleri beraberinde getirmiş, Cumhuriyet ile taçlanmıştır. Dün olduğu gibi bugünde ülkemizin ve milletimizin geleceğini karartmaya yönelik kirli oyunları gören büyük Türk Milleti yeri geldiğinde bu oyunlara en güzel cevabı verecek kudrete sahip olduğunu her defasında kanıtlamıştır. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekatı ve Barış Pınarı Harekatları milletimizin geleceği için vermiş olduğu mücadeleyi göstermektedir.

MİNNETTARIZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözü bizlere tek yürek olmanın, birlik içinde yaşayarak Cumhuriyetin kuruluş değerlerini hatırlatmaktadır. Büyük Türk Milleti, Atatürk’ün işaret ettiği muhasır medeniyetler seviyesine giden bu yolda hiç durmadan yürümeye devam edecektir. Bu duygularla tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutlarım. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anar, sonsuz minnettarlığımı sunarım. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

---

Rektör Sarıbıyık'tan kutlama mesajı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Mehmet Sarıbıyık, Türkiye Devleti’nin Cumhuriyetle taçlandırılmasında milli birliğin önemine vurgu yaparak “ Büyük bir kararlılık ve fedakarlıkla İstiklal Mücadalesi’ni başarıyla gerçekleştiren ecdadımız, yok edilmek istenen bir milleti yeni bir devlet kurarak tüm dünyaya ilan etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletimizin tüm olumsuzluklara rağmen birlikte güçlü olmanın da bir tezahürüdür. Paylaşılmak istenen bu topraklarda güçlü bir devlet olarak varlığımızı sürdüreceğiz. Biz hem bu topraklarda hem de tüm dünyada Hakkın, doğrunun, adaletin sağlanması ve korunması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Şanlı tarihimize yakışır bir şekilde ülkemizin koyduğu hedeflere ulaşma konusunda da bilimde, sanatta, teknolojide ve birçok alanda çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan olarak bırakan aziz kahramanlarımıza, şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Biz Birlike Güçlüyüz, Birlikte Türkiye’yiz. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

---

MHP’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Halil Hakan Oturak Cumhuriyetin ilanının 96. Yılına istinaden bir

basın açıklamasında bulundu. Açıklama şu şekilde;

Cumhuriyet, 18. Yüzyıl itibari ile ayakta kalmaya çalışan Türk devletinin, yedi düvel tarafından dört

koldan sarılıp yok edildiği sanıldığı bir anda, Samsun’dan atılan bağımsızlık adımının ardında toplanan

vatansever yüreklerin ortaya koyduğu milli mücadelenin zafer tacıdır.

Cumhuriyet şapkadan çıkmamıştır!

İki yüzyılı aşkın bir süredir devlet düşmesin diyerek gerek devlet teşkilatı gerek sosyal, ekonomik

alanlarda girişilen ıslahatların, yabancıların müdahalesinden arındırılarak “Egemenlik kayıtsız şartsız

milletindir” ifadesi ile milletin iradesine bağlanıp, çağın gereklerine göre kurulmuş yeni Türk devlet

sisteminin adıdır.

Cumhuriyet, 21. Yüzyılda Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile daha da güçlenmiştir.

Bu sistem güçlendirmesi ile halkın iradesinin; koalisyonlar, seçim barajları, bürokratik engeller, askeri

vesayetlerden arındırılarak bizzat icra makamına yansıtılması sağlanmış, milletin göğsünde saklı duran

“Kızıl Elma” ülküsü yeniden uyanmıştır. Bugün hangi ülke ne der diye düşünmeden 2023 lider ülke

Türkiye hedefine doğru yola devam edilmektedir.

Unutulmasın ki!

Türkiye Cumhuriyeti’ni 1923’te Türk milliyetçileri kurmuştur.

12 Eylül öncesinde Cumhuriyeti komünist rejimlerin uydu bir devleti olmaktan canları pahasına yine

Türk milliyetçileri kurtarmıştır. 15 Temmuz’da cumhuriyetin temel taşı olan milli iradeye karşı, işgal

girişimine ilk karşılığı yine Türk milliyetçileri vermiştir.

Görüldüğü gibi Türk milliyetçileri “Ey Türk istikbalinin evladı ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk

istiklalini kurtarmaktır” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yegâne mirasçısı ve Cumhuriyetin

yılmaz bekçisi olarak her daim görev başındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin ilanının 96. Yılını kutluyor, milli mücadelenin bütün

kahramanlarına yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Ne mutlu Türk’üm diyene!

---

Başkan Altuğ'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı açıklaması

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıldönümü vesilesi ile bir açıklamada bulundu.

Başkan Altuğ açıklamasında Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucu kavuştuğumuz Cumhuriyetin, 95. yıl dönümünü büyük bir gururla karşıladıklarını dile getirerek “ Cumhuriyet, vatan için canından olmayı göze alanların, kadınıyla erkeğiyle, tüm yüreklerin ve bağımsızlık yolunda kenetlenmiş ellerin mücadele tarihidir. Büyük zorluklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. yılını büyük bir mutluluk ve onurla kutluyoruz. 29 Ekim 1923, bağımsızlığını ve özgürlüğünü her şart altında korumaya and içmiş bir milletin bu uğurda yapmış olduğu fedakâr mücadelenin tarihidir.

Bizler bağımsızlığını ve ekonomisini tırnaklarıyla kazıyarak bu günlere ulaşan bir milletiz. Cumhuriyet çatısı altında birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak daha nice mutlu yıl dönümler yaşayacağımıza inanıyorum. Çok büyük mücadelelerle elde edilen kazanımlar, aynı kararlılık ve sahiplenme ile korunmak ve yaşatılmalıdır. Bu görev bize miras kaldığı gibi, bizden de sonraki nesillere ulaşacaktır. Milletçe bize düşen görev; barış ve kardeşliğimize sahip çıkarak, ortak paydamız olan, devlet ve cumhuriyet değerlerimizi ilelebet korumaktır. Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltmeli, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olmalıyız. Türk milleti milli birlik ve beraberlik duygusunu her zaman diri tutacaktır.

Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm üyelerimizle, Cumhuriyetin ışığında çalışıyor, üretiyor ve geleceği inşa ediyoruz. Geçmişten aldığımız 96 yıllık emanetimizi sonsuza kadar büyük bir gururla ve onurla taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, tüm üyelerimizin ve Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

---

BAŞKAN FATMA VAROL'DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI;

AK Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, Cumhuriyetimizin Kuruluşu ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Fatma Varol mesajında; "26 Ağustos 1071’de Malazgirt ve 29 Mayıs 1453’de İstanbul ile başlayan, inandığı ve savunduğu bu kutlu davayı bizlere miras bırakan ceddimizin aziz hatırasına olan derin bağlılığımızla, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96.yılını idrak etmenin büyük heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz. Kahramanlık destanlarıyla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı var olma mücadelemizin, Cumhuriyet esarete boyun eğmeyişimizin sembolüdür.

Türkiye Cumhuriyeti, özellikle son 18 yılda; başta insan hakları, sağlık, adalet, emniyet, bilim, sanayi ve ulaştırma alanlarında önemli reformlar gerçekleştirerek, 2023-2053 hedeflerine ve 2071 vizyonuna emin adımlarla ilerlemektedir.

15 Temmuz’da Cumhuriyetimizin değerlerine, demokrasi ve milli iradesine bir defa daha sahip çıkan milletimiz, köklü tarihi geçmişi, zengin kültürü ve jeopolitik konumuyla bölgemizin ve dünyanın parlayan yıldızı olarak, önemli başarılara imza atmaya ve bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda verdiği kararlı mücadeleyi ilelebet sürdürerek, muasır medeniyetler seviyesine uzanan yolculuğuna aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 96. yaş gününde, başta Gazi Mustafa Kemal ve kahraman silah arkadaşları ile canlarını vatan uğrunda feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de sağlık, afiyet, minnet ve şükranla anıyor, bu vesileyle tüm hemşerilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

---

TÜMSİAD' dan 29 Ekim mesajı

TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Şaban Yener 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Yener’in kutlama mesajı şöyle; Bugün; imkansız gibi görünen çetin bir mücadelenin ardından kazanılmış ve millete armağan edilen en büyük hediyelerden birisi olan Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yıldönümünü milletçe gurur ve coşku içerisinde kutluyoruz. Aziz şehitlerin acılarını, kahraman gazilerimizin fedakarlıklarını da yüreğimizde hissediyor, bu kahramanlıkların neticesi olarak Türkiye Cumhuriyeti`nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak ilelebet yaşayacağını biliyoruz. Türk Milleti, Cumhuriyetin şanlı geçmişini bilerek onu koruyup aydınlık geleceğine sımsıkı sarılacaktır. İçten ve dıştan gelen gerici, bölücü ve yıkıcı tehlikelere karşı Ulusumuz her zaman Cumhuriyeti korumuştur ve korumaya devam edecektir. Atatürk‘ün önderliğinde büyük Türk Milleti‘nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet‘in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurulduğu bu çok anlamlı günün 96. yıl dönümünde, büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, gazi ve şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. dedi.

Sakarya Yenihaber

29 Eki 2019 - 12:15 - Gündem

Son bir ayda sakaryayenihaber.com sitesinde 1.480.672 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenihaber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenihaber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenihaber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenihaber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.