Herkesin aklında bir tilki var

MHP Milletvekili Bülbül, bin yataklı hastanenin yerinin çözülmüş olması gerektiğini belirterek, “Yerin arsasını tartışmaktan hastaneyi yapamıyoruz. Herkesin aklında bir tilki var. Yer herkese eşit mesafede olmalı” dedi

MHP Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, yönetim kurulu üyeleri ve MHP Adapazarı İlçe Teşkilatı Başkanı Halil Hakan Oturak, dün basın mensupları ile bir araya geldi. Düzenlenen toplantıda, ülke ve şehir gündemi ile ilgili değerlendirmede bulunuldu. MHP Milletvekili ve TBMM Grup Başkan Vekili Levent Bülbül konuşmalarına Cumhur ittifakı ile ilgili görüşlerini açıklayarak girdi. Cumhur İttifakında yer almalarının asıl nedeninin ülkenin beka meselesini korumak adına olduklarını belirtti. Bülbül 15 Temmuz sonrası çıkan siyasi ortamda kutuplaştırıcı bir siyasi anlayışın ülkemize bir fayda sağlamayacağı kanaati ile Yenikapı Mutabakatı ile ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve ticari ve dış politikada yaşanan sorunlar nedeniyle devletin ve hükümetin yanında olma düşüncesine sahip olduklarını söyledi.

‘TEDBİRLER ALINMALI’

MHP Milletvekili Levent Bülbül yaptığı açıklamanın devamında, Suriyeliler meselesine de değindi. Bülbül konuşmasının devamında, “Düzensiz göçler konusunda Türkiye’nin bir devlet politikası ile yaklaşması gerekmektedir. Bu konuda bir takım tedbirler alması gerekmektedir. MHP bu konuda özenli bir dullanmaktadır. Biz devletin bu konuda bir takım düzenli tedbirler alması gerektiğini ifade ediyoruz. Son gelişmelere bakıldığında bu konuda bir takım faaliyetlerin başladığını görüyoruz. Bu zaman kadar bir takım yanlışlıklar yapılmış olabilir. Bu yanlışlıkların getirdiği sorunları birlikte yaşıyoruz. Afrin ve Fırat kalkan harekatının sürdürüldüğü bölgelerde güvenli bölge oluşturmalı. Ve dönüşleri güvenli bölgelere yapılması gerekmektedir” dedi.

‘ÖN PLANA ÇIKMALIYIZ’

İlimizin sağlık hizmetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Bülbül, “İlimizin sağlık ile ilgili sıkıntıları devam etmektedir. Hastane ile ilgili gelişmeleri Ankara’da takip ediyoruz. Bu Sakarya açısından acil bir ihtiyaçtır. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yıl sonuna kadar devreye girecek. İlçe Hastanelerinde ki personel sıkıntısının tamamlanması için çalışmaları takip ediyoruz” dedi. Sağlık hizmetleri ile ilgili kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Bülbül, “Sağlık hizmetleri konusunda elime pankart açarak hastane önünde durmaktan başka, Sağlık Bakanlığın nezdinde bir takın girişimlerde bulunmaktan yanayım. Yatırımlar azalmış olsada, ilimizin bu yatırımlarda ön plana çıkması ve farklı değerlendirilmesi gerektiğini ifade ediyorum” dedi

‘YAKIŞAN TABLO DEĞİL’

Yoğun bakım yatak kapasitesinin artırılması için özel hastanelerin girişimlerine katkı verdiklerini ifade eden Bülbül, “Bu konuda başkanlarımız, teşkilatlarımız her gün kendilerini sağlık konusunda arayanlarla karşı karşıya. Bizi sabah akşam yoğun bakım yatağı için nakil ve acil servisle ilgili bir takım sıkıntılar için arıyorlar. Ancak, bu imkansızlıklar içinde mücadele eden sağlık personeline teşekkür etmek gerekiyor. Fiziki imkansızlıklar nedeniyle bu arkadaşlar sıkıntı içinde. Ama, Sakarya bu zamana kadar bu hastane işini bitirmiş olması lazım. Bu Sakarya’ya yakışan bir tablo değil” dedi.

ARSA TARTIŞMALARI

Şuan ilimizin bin yatak kadar bir açığı olduğunun altını çizen Bülbül, “Bunun halledilmesi gerekiyor. Bununla ilgili olarak en yakın uğraşan insanlarda bizleriz. Bir siyasetci neden bir yoğun bakım için aransın. Uzak illere bile sevkler oluyor. Bunlar kabul edilebilir meseleler değil. MHP yürütmenin başında değil. Ama bunu da mazeret gösterecek değiliz. Bizde elimizden geleni yapıyoruz. Hastanenin şuan proje aşaması içinde olması üzüntü verici bir durum. Biz bu gün hastaneye yapacağız yerine çözemedik daha. Yerin etrafında kimin arsası var konusunu tartışmaktan, hastaneyi yapamıyoruz. Herkesin aklında bir tilki var. Ancak, bunu yapacağım yerde önemli olduğunu vurgulamak isterim. Herkesin eşik mesafede hizmet edecek bir yer tespit edilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

TARIM FAALİYETLERİ

Adalet Sarayı konusunda ve tarım konusunda da açıklamalarda bulunan Bülbül, açıklanan fındık fiyatlarının halkı tatmin edici olduğunu vurgularken, TMO’nun alım yapmasının önemli olduğunu söyledi. Bülbül mısır fiyatlarında da artış beklendiğini ifade ederken, su baskını yaşanan bölgelerde inceleme yaptıklarını söyledi. Bülbül bu konuda yapılan girişimlerle bu verimli arazilerin korunacağını ve bu konuda ziraat odaları, üreticilerle istişare içinde oldukları DSİ’nin bu bölgede kanal çalışmalarını tamamlanacağını söyledi. Kirli sanayi, taş ocağı ve çimento fabrikaları konularının zaman zaman gündeme geldiğini ifade eden Bülbül, “Çevrecilik milliyetçiliktir anlayışı ile bir tavır sergileyerek hareket ediyoruz” dedi.

TANK PALET VE PAKET

Bülbül konuşmasının devamında Yargı reformu paketi içinde yerel basının gelirleri ile ilgili yapılması düzenlenen planlama hakkında da konuşarak, “Önümüzde bir taslak yok. Taslak gelirse inceleme yaparak, yerel basının yanında olacağız. Çünkü yerel basınımızın şehir için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz” ifadelerini kullandı. Bülbül, Tank Palet Fabrikası konusunda da değerlendirmede bulundu. Türkiye'nin, Altay tankını milli ve yerli imkanlarla üretmesi gerektiğine işaret eden Bülbül, bu noktada sermaye olarak birtakım ortaklıklar içerisine girilebileceğini söyledi. Türkiye'nin F-35 programında Amerika ile çalışmasının sorulmadığını, şimdi tank projesinde niye Katar ile çalıştığının sorulmasını yadırgadığını aktaran MHP Grup Başkanvekili Bülbül, şunları kaydetti:

İFTARA ATIYORLAR

"Katar, şu an Türkiye'nin Orta Doğu'da stratejik birtakım çalışmalar ve hamleler içerisinde olduğu, Basra Körfezi'nde askeri üslerinin bulunduğu ve ekonomik ticari ilişkilerini geliştirdiği bir ülkedir. Buna başka manalar yüklemenin bir anlamı yoktur. Tankın motorunu üretecek firma da yüzde 100 yerli bir firmadır. Yeni fabrika yapılıncaya kadar, bir tank fabrikası çatısı altında üretime başlanması önemlidir. Türkiye'nin geçirecek zamanı yoktur. Yakın tehditleri, füze tehditlerini giderecek yeni nesil tanka ihtiyaç vardır. Bu konuda Türkiye, Tank Palet Fabrikası'nda üretilecek Altay tankıyla alakalı yerli ve milli bir atılım yapmıştır. Bu konuda hiçbir tereddüt söz konusu değildir. O fabrikanın satıldığını söyleyenler iftira etmektedirler. Mülkiyet ve tezgahlar Milli Savunma Bakanlığı'nın. Bu, fabrikanın BMC'ye ait olduğu gibi bir durumu ortaya çıkarmaz. Özelleştirmenin tamamı satıştan ibaret değildir. Böyle birtakım birlikte üretim metotları denenebilir. Türkiye'nin bu acil ihtiyacını gidermesi milli bir meseledir. Buna milli bir mesele diye bakıyoruz. 'Milli duruş gösteriyorum' diye Türkiye'nin bu tankı üretmesini 5-10 yıl öteye atacak birtakım faaliyetler içerisine girmeyi de gayrimilli bir tavır olarak değerlendiriyoruz."

KAMU YARARINA AYKIRI

Serdivanda devam eden Cadde54 projesi konusunda ittifak sonrası sessiz kaldıkları yönünde bir soruya cevap veren Bülbül, “Cadde54 projesi konusunda sessiz kaldığımız doğru değil. Cadde54 ile ilgili davamız hala devam ediyor. İttifak yaptık diye davayı geri çekmedik. Şuan dosya danıştayda. Cadde 54, Sakarya açısından doğru bir iş olmamıştır. Hukuki açıdan sıkıntılıdır. Mimari açıdan sıkıntılıdır. Şehircilik açısından sıkıntılıdır. Bunu geçmişte bütün ayrıntılarıyla ifade etti. Burada bu problem devam etmektedir. MHP iddialarının arkasındadır. Yargıya da konuyla ilgili tüm ifadeleri illettik. Yürütmeyi durdurma talebimizi de ilettik. Çıkıp birilerinin ortaya çıkıp konuşması gerekiyor. Hukuken gerekeni yaptık. Millet nerede merak ediyorum” dedi. İl Başkanı Ahmet Ziya akar ise konu ile ilgili yaptığı bilgilendirmede, “Danıştay aşamasında olduğunu ve kararı bekliyoruz. Bu söylemler yersiz. Şu an gelen duyumlara göre inşaatın bir bölümünün bir otele verilmek istendiği söyleniyor. Bunun da takibçisiyiz. Bu proje altı dükkan, üstü iş yeri olarak yapıldığı bir ortamda bir otele çevrilmek istenmesi şehircilik ve mimar anlayış ada çok yanlış. İhalenin yapılmasında ki kamu yararına maddesine de ters düşen bir iş. Gerek son gelişmeler ve gerekse Avm’ tarafında ki yeşil alanların imara açılması yönündeki isteği de, gerek Serdivan gerekse büyükşehir meclis üyeleri olarak tavrımızı muhafaza ediyoruz” dedi.

29 Ağu 2019 - 11:05 - Siyaset --- Okunma

Son bir ayda sakaryayenihaber.com sitesinde 1.424.311 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenihaber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenihaber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenihaber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenihaber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

tamerkekilli - Sakarya da avukatlık yapmış birisi olarak hem Sakarya bin hemde ilçemiz hendek in sorunlarını sozme konusunda maalesef yetersiz siniz. Ben isterdimki Sakarya bin sorunları için geri siz gerekse CHP milletvekili ilgili bakanlarla sık sık görüşün akp ile diyalog içinde olsun. Sağlık sorunu kadın doğum hastanesi yapımıyla bitmeyecek bizim daha büyük bir hastaneye ihtiyacımız var. Nüfusu 1milyon olan bir şehrin hiç mi 2 bin hastası olmaz ya genel bir enfeksiyon durumunda başka şehirlere mi gidecegiz. Hendek devlet Hastanesi'nde kaç uzman tabip kaldı. Melen deresinin ıslahı ne oldu.karasu da deniz kirliliğine su ve kanalizasyon hatlarının karışmasına ne diyeceksiniz. 3 ncü boğaz köprüsü otoban çalışması akyazı,izmit arası ne durumda, topca kavsagi neden bitmiyor. Adliye binası yapımı için bir gelişme var mı. Hızlı tren hatları ne durumda bunları konuşmak ve aklıma şu an gelmeyen sorunları çözmek onemli

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Ağustos 11:05