Babadan 4 yaşındaki kızına cinsel taciz iddiası!

Sakarya'da bir adamın 4 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğuna yönelik davada şoke eden gelişmeler yaşandı. Anne, iğrenç olayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine taşımaya hazırlanıyor

Video için play'e tıklayın

Mide bulandıran olay, Sakarya’da yaşandı. Anne G.Ç., şüpheli baba E.Ö.’den 2017 yılında kendisini aldattığı gerekçesi ile açtığı dava sebebi ile boşandı. Boşanma sürecinden sonra 4 yaşındaki küçük kız çocuğunun velayeti annesi G.Ç.’ye verilirken, babası ile de görüş günleri belirlendi. Bu süreçte kızı 4 yaşındayken farklılıklar sezen anne G.Ç., çocuğunun kendisine anlattığı olay üzerine şok oldu. Babasının, öz kızına cinsel tacizde bulunduğunu öğrenen anne soluğu savcılıkta aldı. 26 Kasım 2020 tarihinde anne G.Ç., şüpheli bir babanın 4 yaşındaki öz kızına karşı özel bölgelerine dokunmak sureti ile cinsel tacizde bulunduğu iddiası ile kendisini öldürmekle tehdit eden eski eşi E.Ö. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Anne ve kız koruma altına alındı

Mağdur kız ve anne kendi başvuruları doğrultusunda koruma altına alınarak kadın sığınma evine yerleştirildi. Tehdit ve takiplerini sürdürdüğü iddia edilen şüpheli baba hakkında ise evden uzaklaştırma kararı verildi. Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma sırasında mağdur çocuk hakkında Çocuk İzlem Merkezinde Asli Görüşme Değerlendirmesi yapılarak psikologdan rapor alındı.

Babanın eylemlerinin meşrulaştırıldığı rapor şaşırttı

Psikolog tarafından, “Tarif edilen dokunmanın çocuğun ruhsallığını olumsuz etkileyecek bir dokunma olduğu, fakat çocuğun duygu durumundan ve anlatımından babasının bunu cinsel içerikli bir dokunma olarak gerçekleştirmediği düşünülmüştür” raporu hazırlandı. 4 yaşındaki kız çocuğunun ileri sürülen eylemler neticesinde ruh sağlığının olumsuz etkilendiği tespit edilirken, yine ruh sağlığını bozan dokunmaların cinsel içerikli bir dokunma olmadığı ileri sürülerek babanın eylemlerinin meşrulaştırıldığı rapor adeta şoke etti.

Gözü yaşlı anne adalet istiyor

Rapor üzerine, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kendi öz kızına taciz eyleminde bulunduğu ileri sürülen şüpheli baba hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi. Adli görüşmeci raporu esas alınarak şüpheli babanın eylemlerinin hukuka uygun bulunması neticesinde, mağdur kız çocuğu adına Sakarya Sulh Ceza Hakimliğine itirazda bulunuldu. Şüpheli babanın yargılanıp, yargılanmayacağı noktasında kesin karar verilmezken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının henüz soruşturma dosyasında taraf olmadığı ve bilgilendirilmediği de öğrenildi. Gözü yaşlı annenin tek isteği ise, en yakın sürede olay faili baba hakkında savcılığın ‘Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair’ kararı kaldırılarak mahkemede yargılanması ve 4 yaşındaki kız çocuğunun ruhsallığını olumsuz etkileyen dokunmalarının suç olup olmadığına mahkemece adaletli bir şekilde karar verilmesi oldu.

Mağdur çocuğun ifadeleri kan dondurdu

Babasının kıyafetlerinin içinden olacak şekilde arka özel bölgesine defalarca dokunduğunu ifade eden mağdur kız çocuğunun ise, duygu durumu ve yaşadığı travma sonucunda çözüm olarak büyüklerine: “Belime sımsıkı kemer takalım, ayak bileklerime kadar uzanan tulum giyelim” şeklinde ifadeleri ise mide bulandıran olayı gözler önüne serdi. Acılı anne, şüpheli babanın ölüm tehditlerine rağmen konunun sonuna kadar takipçisi olduğunu bildirirken, mağdur kız çocuğunun Avukatı Mehmet Bilal Aydın ise, ruh sağlığını bozan eylemin suç olup olmadığının psikologların değil, mahkeme heyetinin karar vermesi gerektiğini söyledi.

Adalet 4 yaşındaki kız çocuğunu koruyamamıştır

Kovuşturmaya yer olmadığına dair karara itiraz ettiklerini ifade eden Avukat Mehmet Bilal Aydın konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “2020’nin 11’inci ayında Sakarya’da bir babanın, 4 yaşındaki öz kızına karşı cinsel taciz eylemi nedeniyle annesi tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. 2021’in başı itibari ile soruşturma dosyası devam etmiş, dosya kapsamında anne ve kız çocuğu savcılık kararı ile birlikte sığınma evine giderek gözlem altına alınmıştır. Baba hakkında da uzaklaştırma kararı verilmiştir. Öz kıza karşı birden fazla kez gerçekleştirilen bu cinsel saldırı iddiaları karşısında da hem çocuğun beyanlarının teyidi aşaması ile ilgili hem de şüpheli hakkında adli bir karar verilmesiyle ilgili psikolog raporu alınmış. Alınan psikolog raporunda da, bu dokunmaların 4 yaşındaki kız çocuğunun ruh sağlığının olumsuz etkilediği ancak bu eylemlerin cinsel içerikli olmadığına ilişkin rapor verilmiş. Ne yazık ki bu rapor sonrasında da savcılık makamı, kovuşturmaya yer olmadığına dair karar vermiştir. Yani babanın, öz kızına karşı gerçekleştirdiği bu eylemlerin hem adli makamlarca çocuğun ruh sağlığını bozduğu kabul edilmiş ama bu hareketlerin meşru olduğu varsayılarak kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş, eylemler hukuka uygun denmiş. Ancak 4 yaşındaki kız çocuğunun geldiği aşamada adalet korumasına alamadığı için kendisi annesine karşı; ‘belime bir sıkı kemer bağlayalım, uzun tulum giyeyim, kendimi bu şekilde koruyayım’ gibi psikolojiye bürümüş, ne yazık böyle kötü bir pozisyonda bırakmış. Adalet, tam manasıyla 4 yaşındaki kız çocuğunu koruyamamıştır. Bu kovuşturmaya yer olmadığına dair karara biz itiraz ettik. Sulh Ceza Hakimliğince bu kararın kaldırılarak, şüphelinin yargılanmasını, en azından ruh sağlığını bozan bu eylemin suç olup, olmadığının psikologların değil de mahkeme heyetinin karar vermesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Farklılıklar sezdim

Şüphelinin kendisini aldatması sonucunda boşandıklarını aktaran ve kızının anlattığı olay sonrasında şok olduğunu belirten anne G.Ç., “Kendisinin aldatma sebeplerinden dolayı boşandık. Boşanmadan sonra çocuğumun velayeti bana verildi, babasına da görüş günleri belirlendi. Ben hiçbir zaman baba ile evladının arasındaki ilişkiyi, bizim boşanmamız veya yaşadığımız hiçbir şeyi karıştırmadım. Her istediğinde gördü, ben görüşlerini sağladım. Boşandıktan yaklaşık 3 yıl sonra kızım 4 yaşındayken, farklılıklar sezdim. Gece altını ıslatmaya başlaması, belini düzeltmeye çalışırken irkilmesi. Daha sonrasında kızım bir gün bana dedi ki; anne, babam neden böyle yapıyor. Ben de ne yaptığını sordum ve sustu. Bunun üzerine korkacak bir şey olmayacağını ve sorunun çözüleceğini söyleyerek, ne olduğunu anlatmasını istedim” diye konuştu.

Anne, babama kız bir daha yapmasın

Kızının yaşadığı ve kendisine anlattığı mide bulandıran olayı anlatan anne G.Ç., “Kızım bana, ‘Kıyafetimin içine elini sokuyor, ağlıyorum yapma dediğim halde elini çekmiyor, bağırıyor ve çığlık atıyorum o da bana kızıyor, ben ona kızdım diye. Anne, babama kız bir daha yapmasın dedi.’ Babasına, çocuğa bu şekilde yapma dedim. O da bana; bir tek babalar yapar dedi. Aynı şekilde devam ettiğini kendi gözlerimle de gördüm. Olay devam edince kızım ‘Anne belime çok sıkı bir kemer takalım, babam içeriye elini sokamaz, pijamamı ben sıkıyorum ama yine de arkadan elini sokuyor. Ya da boydan komple bir tulum giyeyim, aşağıdan bacaklarımın oradan dahi elini sokamaz dedi.’ Tamam annecim, halledeceğim, baban bir daha yapamayacak dedim. Biz evden ayrılarak, savcılığa şikayetçi olup, sığınma evine sığındık. Savcı bunu mahkemeye dahi taşımadan, kovuşturmaya yer olmadığına dair rapor düzenledi. Bu şekilde basit bir mevzu olarak kovuşturmaya yer olunmayacak şekilde üzeri kapatıldı. Benim kızıma verdiğim bir söz var, baban bir daha tekrarlamayacak, çözeceğiz bu mevzuyu dedim ve şimdi ben kızıma ne diyeceğim” şeklinde konuştu.

Ses çıkartır veya birine söylersem beni öldüreceğini söyledi

Gerekirse durumu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar taşıyacağını aktaran anne G.Ç., “Bu süreçten sonra kızım uykudayken, sırtı açılıyor ve ben düzeltmeye çalışıyorum hala o refleksleri, hızlıca belini kavraması, psikolojisi buna odaklı devam ediyor. Ve hala diyor ki; anne belime ne zaman kemer takacağız. Babası ile bir kere parkta karşılaştığımızda; anne ben nefret ediyorum, bu şehirde olmak istemiyorum, ya bir daha görürsek diye söyledi. Çocuğa yaptığı o şeye eğer sesimi çıkartır veya bir yere söylersem beni öldüreceğini, ikinciye söyleme durumumun olmayacağını söyledi. Biz can güvenliğimizden dolayı şehir şehir kaçmaktan, diğer yandan pedagog için uğraşmaktan zaten bu süreçte bir şeyleri halledemedik. Şimdi psikolojik durumu bu şekildeyken, babayla çocuk karşı karşıya gelirse psikolojisi ne olacak. Çocuğun durumu ne olacak. Çocuk, yetişkin olarak ebeveyninden bir şey istedi. Ağlayarak istedi ve ben isteğini yerine getiremiyorum. Bu durumu raporlarıyla birlikte Cumhurbaşkanına ulaşana kadar her türlü sonuna gitmekte mükellefim bir anne olarak. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine bu konu taşınacak. Çünkü her şey bir kenarı burada 4 yaşında bir çocuğun yaşadığı sıkıntı var. Bu konunun kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilecek kadar basite alınmasını bizim aklımız almıyor” ifadelerini kullandı.

21 May 2021 - 12:49 Sakarya/ Adapazari- Asayiş

Son bir ayda sakaryayenihaber.com sitesinde 1.510.675 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenihaber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenihaber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenihaber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenihaber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

10

Sabır - İstismarcılar sokakta, masumlar can çekişiyor adalet adaley

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Haziran 00:39
09

İnce - Tüm yorulmar istismacı tarafından dökülmüş gibi maaşallah, korumaya çalıştığınız istismarcı gün gelir sizin evlatlarınıza musallat olduğundada sakın sesinizi çıkarmayın ozaman, istismara sessiz kalmayın diyoruz seslerini çıkartıncada böylemi oluyor şimdi şaka gibisiniz.

Köpek bile hata yaptığında kuyruğunu kıstırıp biryere oturuyor, Bunların başı arsızlıktan dimdik

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Haziran 00:36
08

İstanbuldan - İnanmayın bu habere bahsedilen ufak kızın en yakınıyım maddi manevi zarar verdi hayatını günahsız bir çocuk üzerinden iftira atarak sürdüren sözde bir anne öz kızına babası üzerinden böyle kötü iftarayla en büyük kötülüğü yapıyor Allahın adaleti şaşmıycak ve harolduğunu göreceğimiz günler yakın inanmayın bu habere inanmayan herkesten Allah razı olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 18:39
05

Kız Babası - Bana pek inandırıcı gelmedi. Annenin planı olabilir. Benimde 4 yaşında kızım var.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 08:11
04

Anonop S - İstediğiniz kadar yalan haber yapın cinsel suclara af cikcak onlar adamdir iftra. Atiyo kasar devlet karilara yüz verme Yeter onlar şeytandır iftracacidir

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 01:58
03

Nigar Gökdemir - Artik Türkiyede adalet olsun yeter bıktık usandık bu tür igrenç haberler duymaktan insan utanıyor

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 17:15
02

54 - hiç bir anne kızını böyle utanç verici bir olayın içine atmaz. Bu çocuk bu olayı nasıl atlatır bilinmez. Bence adalet yerini bulsun bu tür konulara duyarsız kalmayalım

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 15:17
01

Sakaryalı - Bu anne kızını kullanıp eski eşinden intikam peşinde psikologların verdıgı rapor sonunda adalet dıye bagırıyırsa kadının elinden kızının alınması gerekir

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 21 Mayıs 14:34
07

Yenge - @Sakaryalı 01 nolu yoruma cevabı: Ben bu bahsedilen küçük kızın yengesiyim bu haberin aslı yok bu nasıl bir ahlak bu nasıl bir vijdanndır ki bir öz babaya böyle bir iftira attı maddi manevi zarar verdin şimdi psikolojik zarar vermeye çalışıyorsun ama Allah bu yaptıklarını yanına kar diye bırakmıycak bunu bil hiç kimseyi düşünmüyosun günahsız evladının üzerinden zarar vermeye çalışıyorsun ama Allah izin vermeyecek İNANMAYIN OKUYAN KİMSE İNANMASIN ZERRE DOĞRULUĞU OLMAYAN BİR HABERDİR BU

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 18:32
06

Reis - @Sakaryalı 01 nolu yoruma cevabı: Kadın akıl hastası.o yaştaki çocuk cinselliği nerden biliyor.Allah böyle insanlara aıl versin.İnsan bu kadar çocuğu kullanmaya utanır.Edepsiz,ahlaksız kadın.Birde ülkeyi insan haklarına götürerek rezil edecek Atın bunu tımarhaneye.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 11:40