Hasta adam

"Kollarımız arasında hasta, ağır hasta bir adam var."

Bu deyim dönemin Rusya İmparatoru tarafından art arda gelen savaşlar nedeni ile toprak kaybeden ve Avrupa'nın mali kontrolüne girmiş Osmanlı Devleti için kullanılmıştır. Bu deyimden dolayı I. Dünya Savaşı'nda İtilaf Devletleri, Osmanlı'yı küçümsemiştir.

Ayrıca Osmanlı Devleti, tarihte Boğazın hasta adamı olarak da anılmaktaydı.

İşte Sakaryaspor içinde kullanılacak olan deyim "hasta adam" olacaktır.

Bu yönetim 54 yaşında ki bu koca çınarın vücudu iflas eden bir insan gibi yavaş ama derinden her gün bir yerine sirayet ediyor ve nefes almasına yarayacak hayati fonksiyonlarını bir bir ortadan kaldırıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından gelen evrakları anlama kabileyitini ortaya koyacak, yazışmaları takip edecek mevzuata ve ona ilişkin talimatnamelere vakıf olacak bir Allah’ın kulu yok mu koca kulüpte?

Bende neyi soruyorsam yıllardır bir kulüp binası olmayan bir Sakaryaspor var.

Kaleci Oğuz Çalışkan'ın hain ilan edilmesi ile bardak taştı. Oyuncular yönetimi istifaya davet etti. Taraftara karşı inandırıcılığı kalmayan ve kendilerine cephe açan yönetim oyuncular ile de ters düştü ve bir cephe daha açıldı.

Kendinize gelin artık şahsi egolarınızı bir kenara bırakın beyler burası Sakaryaspor.

Puan silme cezası ile alakalı kulüp resmi hesaplarından olayın sorumlusu veya sorumluları ile ilgili açıklama beklerken 20.09.2019'dan bu yana evrakları verdik ek süre istedik vs. şeklinde tatmin etmeyecek ve karara itiraz edileceğini ifade eden bir açıklama geldi ve itiraz yapıldı sonuç tarihimize kara bir leke ve -3 puan.

Ceza geldi gelmesine de zaten TFF sana ek süre vermiş onun neticesinde işi yüzüne gözüne bulaştırıp dibe oturmuşsun daha neyin itirazını yapacaksınız?

TFF'ye biz birbirimizi yemekten Sakarya'da reklam kovalamaktan evrakları unuttuk mu dediniz ya da bu işleri takip eden Yasin Darcan gülüyordu biz onu gönderdik daha beterini getirdik diye savunma verip biraz daha süre verin halledelim diyerek gerekçe mi gösterdiniz?

Komik olmayın Allah aşkına…

Paralarınızı ödemediğiniz, sorumluluklarınızı ve sözlerini yerine getirmediğiniz size güven duymayan oyuncuların bu kaos ortamında aldığı üç puanı da hiç ettiniz.

Scout ekibiniz yoktu anladık, içinizde bir birliğiniz yoktu anladık, aday olurken hazırlığımız vardı şu söyle bu böyle olacak dediniz hazırlığınız yokmuş onu da anladık ama insan psikolojisi diye bir gerçek var hatta futbolda oyuncu psikolojisinin önemi itibari ile kulüplerin oyuncu motivasyonu için psikologları var ama siz oyuncuları motive yerine devamlı demorilize ediyorsunuz.

Hal böyle iken onlardan Suat Hoca ile istikrarlı yeni bir periyot çizmesini bekleyebilir misiniz?

Sakaryaspor'a TFF 2.Lig'de bugün "Hasta Adam" denilecekse tek sebebi sizsiniz.

Hasta Adam işgal kuvvetleri tarafından dört bir yandan saldırı yerken yetmezmiş gibi içerde de devamlı kaos ortamı varken öyle kendileri bu koltuklarda yokken uzaktan kuru eleştiri üretenler değil 600 kişilik delegasyonunda "Geldikleri gibi giderler" diyecek bir babayiğit Sakaryaspor sevdalısı yok mu?

Gerçi ona da gerek kalmadan Nalbant verdi istifayı rahatsızlanmış kendisine acil şifalar dilerim ancak Sakaryaspor'un da sağlığı iyi gitmiyor.

Bu sebeple Sakaryaspor için acil eylem planı şart Yüksek Divan Kurulu oluşturulmalı.

Tuncer Tepe, Erkal Etçioğlu, Sabri Küçük, Bülent Yılmaz ve İbrahim Müftüoğlu gibi daha sayamadığım camianın önde gelen hatırı sayılır büyükleri bu işe el atmalı. Sakaryaspor yeniden planlanmalı ve iş bilmezlerin elinden kurtarılmalıdır.

Başka çare ve çıkış yolu kalmamıştır. Kamuoyu desteğiyle gereken yapılmalıdır. Sakaryaspor'da biz, siz, onlar yoktur, camiaya küskünlük hiç yoktur.

Daha evvel Yüksek Divan Başkanlığı yaptığı dönemde eski başkanlarımızdan Sn. Sabri Küçük'ün dediği gibi; “Ana felsefemiz şeffaflık ve Sakaryaspor'a hizmettir. Yüksek Divan Kurulu tüzüğün kendisine verdiği yetkiyi Sakaryaspor'un menfaatleri doğrultusunda şeffaf bir şekilde sonuna kadar kullanacaktır.”

Ve bu yetki mekanizması oluşturulup kanaatimce bir an evvel kullanılmalıdır.Sakaryaspor Genel Kurulları artık konuşmalı ve camiaya sahip çıkmalıdır. Hasta Adam ölmeye mahkûm edilmemeli eski sağlığına kavuşturulmalıdır.

Ve son bir rica ile yazımı sonlandırıyorum son 5 senede görev almış kişiler değil yeni söylemler ve yeni bir vizyon ortaya koyabilecek isimler Sakaryaspor'a talip olsun yoksa bu senenin sonunda olacakların kimse altından kalkamaz.

YORUM EKLE