Hedef play-off

Sakaryaspor seriyi devam ettirmek için sıkı bir çalışma içinde hazırlanmış ve İstanbul’a gelmiş. Hava güzel, taraftar yerinde tam 3 puanlık bir maç. Zorlu rakip Bayrampaşa, gözler Bayrampaşa'da ama kulaklar Maltepe Stadı’ndaki Afyon-Maltepe maçında…

Her iki maçta da ilk düdükler geldi ve zorlu maçlar başladı. Benim maç öncesi görüşüm ve bir gün önce ziyaret ettiğim Sakaryaspor kafilesindeki hava 10'da 10 üzerineydi.

Daha ilk dakikalarda baskıyı kuran temsilcimiz her şartı hesap etmiş ama Türkiye Futbol Federasyonu'nun Afjet Afyonspor'u şampiyon yapma isteğini ve bu nedenle arka planda sehpaya çıkarılan Sakaryaspor'u katletmesi için bu hakemleri göndermesini hesaba katamamış.

Ilk yarıda gördüğümüz anlamsız kartları saymakta ve not almakta zorluk çektik ama maçın hakeminin kartları üzerinde yer kalmadığı için ek kart talep edecekti eğer yönetmelikte böyle bir husus olsaydı. Ikinci yarıyı zaten söylemeye gerek yok en basitinden +3 dakika uzatma verip Bayrampaşa gol atana kadar ilkesi ile +7 de maç bitiren bir hakem bir kentin kaderi ile eline oyuncak olarak verilen düdük ve kartları evcilik oynar gibi oynadı. Elimizde ne mi kaldı tek kalan hedef play-off!

Bu maçın en iyileri tartışmasız Coşkun ve Mümin'di. Takım için bir şeyleri ortaya koyan ikili hakemin zorla gerdiği maçı rahat bir maç havasına getirmek için uğraştılar.

Sonuç olarak dilimiz döndüğünce buradan hakkaniyetli Türkiye Futbol Federasyonun yetkililerini göreve davet ediyorum. Sebebi ise Türk Futbolu'nda bir marka olmuş şehir Sakarya ve takımı Sakaryaspor'un kimler tarafından kaderi ile oynandığı araştırılsın biz endirekte çıkarız, bizden sonrakiler harcanmasın.

Sadece tribünde değil stada giremediği icin duvar tepelerinde ve çatılarda sevdasını haykıran büyük ve cefakar Sakaryaspor taraftarına son sözüm rahat olun bu takım play-off'tan çıkacak. 

YORUM EKLE