Hedef üç puan

Sakaryaspor zor günlerden geçiyor. Her zaman hedef bir üst lige çıkmak olduğu için galibiyetlere ihtiyaç var. Sezon başından beri karışık sonuçlarla sevenlerini üzen sonuçlar olduysa da geçen hafta kendi evinde alınan üç puan moralleri de yerine getirmiş oldu.

Sakaryaspor’da asla panik havası yaşanmamalı. Ümitlerle kongre yapıldı. Transferler ve takımının önünün açılması için maddi yönlerinde ayarlanmasıyla bu maratona iyi niyetlerle girildi.

Geçen yazımda belirttiğim gibi üç puanlık sistem her türlü yenilikleri de yanında getirir. 9 puanlık fark vardı. Taraftarları acaba ya sürüklemişti. Turgutluspor’un üç puan kaybı, Sakaryaspor’un üç puan kazanmasıyla farkın bir anda 6’ya düştüğünü gördük.

Sakaryaspor’un başında daha evvelki döneminde başarılı olan ve güven duyulan hocanın İsmail Ertekin’in olması  asla panik yaratmamaya sebep oluyor. Onun için takım olumlu yönlerde destek görmelidir.

Sporun içinde talihsizlikler yaşanıyor. Sakaryaspor’da da sakatlıklardan dolayı teknik kadroyu değişik tertip kurmalara zorluyor. Takımın hangi oyuncusu olursa olsun görev verildiğinde diğer arkadaşlarını aratmamalı.

Canberk Özdemir de yaşanan sakatlıkta bu şanssızlıklardan biridir. Canberk iki yıldır takımımızın en çalışkan sporcularından biriydi. Sezona kendinden arzu edilen bir oyunla başlamamasına rağmen Pazarspor önünde de iyi futbol sergilediğini gördük. Talihsiz sakatlık onu birkaç hafta sahalardan uzak tutacak.

Sivas Belediyespor önünde de saha avantajı iyi kullanılmalıdır. Böyle olursa fikstürde Sakaryaspor kendine iyi yer bulacaktır. Teknik patron İsmail Ertekin tecrübesiyle bu zor zamanları atlatabilecek fikirlerde olduğuna inanılmalıdır.

YORUM EKLE