Hem kendinize hem de Sakaryaspor’a daha fazla zarar vermeyin

Sakaryaspor’da işler iyice çığırından çıkmış durumda. Lige yapılan kötü başlangıcın ardından Türkiye Kupası’nda da amatör takıma elenerek büyük bir rezillik daha yaşandı.

Tam kadro çıktığımız Çankırıspor karşısında bu yenilginin hiçbir bahanesi olamaz. Tek kelimeyle rezalet.

Sakaryaspor, futbolcuların umurunda bile değil. Son iki maçta yediğimiz kırmızı kartlar Sakaryaspor’un içinde bulunduğu durumu özetliyor. Futbolcu tayfası kurnaz! Nasıl olsa taraftarın hedefinde yönetim var. Sahadaki her kötü sonucun faturasının yönetime kesileceğini bildikleri için kafasına göre takılıyorlar. Böyle devam beyler! Ama bu iş bir gün size  de döner…

Sakaryaspor’da artık İbrahim Nalbant ve ekibinin herkesin beklediği kararı kamuoyuna açıklaması şart. Bu yönetim olduğu sürece Sakaryaspor’un toparlanması çok zor. İbrahim Nalbant bu süreçte hem kendine hem de Sakaryaspor’a zarar veriyor.

Takımın yönetime saygısı kalmamış, taraftar inanmıyor, yönetim içindeki çirkinlikleri yazmaya satırlar yetmez. O yüzden istifa etmek yönetimin 11 Temmuz’dan bu yana yapacağı en doğru icraat olacaktır. Evet beyler… Bu işi fazla uzatmayın. Olmadı işte! Sakaryaspor’u yönetemiyorsunuz, yönetecek durumda da değilsiniz.

Güçlü bir oluşum gerekiyor

Transfer tahtası açıldığı için olası bir kongrede Sakaryaspor’u yönetmeye çok talip çıkacaktır. Ancak Sakaryaspor’da belirli dönemde görev alan isimlerin bu kulüpten uzak durmasında fayda var.

Bugüne kadar gelen yönetimlerin birçoğu hem sportif hem de mali anlamda verdiği sözleri yerine getiremediler. 2-3 milyonluk bütçelerle yönetime gelip 15 Milyonluk takım kuranlar Sakaryaspor’a her dönem enkaz bıraktı. Yıllardır alt liglerde sürünüyoruz. Geçmişten hiçbir ders alınmıyor.

Sakaryaspor’un kurtuluşu için; İlk hedefi altyapı, tesisleşme ve kurumsallık olan. Maddi gücü yüksek, futboldan anlayan, sadece kulübün menfaatini düşünen, şehirde söz sahibi olan yeni yüzler gerekiyor.

Aksi halde Sakaryaspor bir adım ileri gidemeyecektir. Daha önce denenmiş kişiler bu kulübün başına geçtiği takdirde Sakaryaspor’da değişen bir şey olmayacaktır.

YORUM EKLE