Hem kendinizi hem taraftarı kandırmayın!

Sakaryaspor’da kongre haftasına girildi. Sakaryaspor’da bir yılın daha heba edilmesinin ardından gözler yeni sezona çevrildi. 

Her kongre sürecinde olduğu gibi yine aynı isimler gündemde.

Yıllardır plansız, projesiz, günü kurtarma adına yapılan hamleler ile kötü yönetilen Sakaryaspor’un başarılı bir geleceğe sahip olması için her şeyden önce güçlü bir yönetime ihtiyacı var.

Sakaryaspor’un, futbol aklı olan, altyapıya önem veren, maddi açıdan güçlü olan, kulübe gelir getirecek projeleri hayata geçirebilen, kulübü her alanda seviye atlatacak kişiler tarafından yönetilmesini arzuluyoruz.

Ancak şuan ki atmosferde bu kriterlere uygun bir yönetim modeli göremiyoruz. 2-3 Milyon bütçe oluşturan herkes yönetim kurmanın derdinde. Lafa gelince herkes Sakaryaspor’u kolay yönetebileceğini söylüyor. Fakat iş icraata geldiğinde Sakaryaspor’un bir adım ileriye gidemediğini görüyoruz. Bu anlayış devam ettiği sürece Sakaryaspor’dan hiç bir şey olmuyor, olmayacakta!

2014’te açılan transfer tahtası son iki yılda göz göre göre yapılan yanlışlar nedeniyle yeniden kapandı. Gelen yönetimler borç yükünü azaltmak yerine üzerine yenilerini ekledi.

Yönetim için çalışma yapan isimlere bakıyoruz; kimseden ses çıkmıyor. Sakaryaspor’la ilgili projeleri, maddi açıdan ne durumda oldukları merak ediliyor. Ancak günü kurtarmanın derdinde olan isimler daha yolun başındayken işin ciddiyetinden bir hayli uzak tavır sergiliyor.

Hayali bütçeler ile yine taraftarın gözü boyanıyor. Büyükşehir’den para gelirse, kombine satarsak, loca satarsak, tribün gelirleri, sponsorluklar…

Tüm adaylar bütçelerini bu kriterler üzerinden oluşturarak hareket ediyor. Fakat lig başladıktan 1 ay sonra yöneticiler ağlama moduna geçiyor. Şehir destek olmuyor, taraftar maça gelmiyor, sponsor bulamıyoruz, loca satamadık, Büyükşehir destek vermiyor! Her sezon aynı filmi izliyoruz.

Ve adaylara baktığımızda bu sezonda aynı şeyleri yaşayacağız. Bu iş 2-3 Milyonla olmaz, olmuyor! Yıllardır deniyorlar, beceremiyorlar. Taşıma suyla değirmen dönmüyor.

Nasıl olsa herkesin 2-3 Milyonluk bütçesi var. Sakaryaspor’un geleceğini birazcık düşünüyorsanız birlikte hareket edin. Hep birlikte güçlü bir yönetim oluşturun. 2-3 Milyonluk bütçe yerine masaya 10 Milyonu koyun sorunsuz bir şekilde sezona başlayın.

Artık bu taraftarın hayalleriyle oynamayın. Hem kendinizi hem de taraftarı kandırmayın!

YORUM EKLE