Her takımın borçları yüksek

Türk futbolunun ünlü takımı Sakaryaspor kongre dönemine girdi. Cumhur Genç yönetiminin devam etmeme kararlarından sonra ilk kongreden de sonuç alınamayınca bütün işler ikinci oturuma çevrildi.

Sevgili Sakaryalılar şimdi her yerde gündem kulübün nasıl yönde  hareket edileceği sözleriyle çalkalanıp duruyor. Sakaryaspor’un şehirdeki sevilme oranına da herkesler iyi biliyor.

İlk kongre de açıklanan hesap bilgileri işleri zorlaştırdı. Yönetime gelecek olanları tedirgin etti ama bu kulüp öyle veya böyle yoluna devam edecek. Zaman uçup gider. İkinci kongre günü de yaklaştı. Ancak Sakaryalılar birlik beraberlik içinde bu işe çözüm bulmalı.

Transfer ayının heyecanı başka yaşanır. Taraftarlar, takım tutkunları kimler gelir kimler gider düşünceleri içinde günlerini geçirirler. Şimdi şehrimizdeki futbol tutkusu da bu yönde seyrediyor. İsimler konuşuluyor, tahminler yapılıyor. Halit Evin, Ersin Taranoğlu, Cevat Ekşi gibi isimler var ama ne yönde karar kılınır Sayın Ekrem Yüce’nin görüşleri doğrultusunda hamleler yapılır. Görüşlerim bu yönde.

  Sayın Ekrem Yüce’nin yüklü Mevlalarla karşılaştığı sorunları çözdüğü takdir gördü. Şu iyi bilinmeli ki borçsuz kulüp yok. Evvela sporcu alacakları, teknik adamlara borçlar ve sigorta ile maliye borçları gelecek yönetimleri korkutuyor. Onlarında haklı yönleri var. 

Kongreden sonuç iyi yönünde çıkar görüşlerimde var. Eldeki mevcutların eski teknik direktör Şaban Yıldırım’ın görüşleri doğrultusunda verilecek bir raporla takımda bırakılması gereken isimler tespit edilmeli. Böyle yön alınırsa Sakaryaspor’un avantajları olur. Şehrimizin yetiştirdiği teknik adamlarımız da var. Yabancılarla uğraşmanın da alemi yok. Onların bizlere açtığı yaraları biliyoruz. Devreye girenler olup huzurlarda kaçmamalı. Play-Offlar olmayabilir ama Sakaryaspor’da bu ligin her zaman çetin ceviz takımı olur.

YORUM EKLE