Herkes masum Gürses günahkar

Fazla uzakta değil sene 2012'de herkes tarafından terk edilmiş, bir dönem rüzgar gibi esen "Anadolu’nun Güneşi" olarak nitelendirilen bir takımdan bahsedeceğim size ancak şundan eminim ki hepiniz benden iyi biliyorsunuz şehrin kalbinde renklerini taşıdığı o takımı.

Evet o takım Sakaryaspor hani google'da aradığınız zaman Oğuz’lar, Aykut’lar, Tuncay’lar yetiştiren şeklinde bir giriş yapılıp ilgili haberlerin paylaşıldığı, bir dönem kongrelerinde kıran kırana delege oyunları olan bizlerin takımı Sakaryaspor.

Neler olmadı ki o seneye kadar tribünden gelenler başkan mı olmadı, eski başkan şehrin siyasilerini yönetime mi yazmadı taraftar toplanıp sosyal medyada #henüzölmedik diye hashtage mi açmadı velhasıl neler olmadı ki neler...

Ta ki Sayın Cumhurbaşkanımızın o dönem Başbakan iken şehrimize gelip "Sakaryaspor'un durumu beni çok üzüyor" demesi gibi bir cümlenin parçalanmış camiayı tekrar hayatta tutmak için yeterli olacağını yaşayarak tecrübe edene kadar.

Yanlış hatırlamıyorsam Sakaryalı ünlü menajer Sakaryaspor sevdalısı Sn. Erdinç Şehit ve beraberindeki eski başkan ve yöneticilerin başlattığı bir oluşum ile eski başkanlardan Sn. Selahattin Aydın 2013-2014 senesinde tekrar başkanlık koltuğuna oturdu ve o sene son maçta Hacettepe ile berabere kalarak bölgesel amatör ligin kapısından döndük.

Ertesi sene dönemin Sakarya Milletvekili ve Aile Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Ayşenur İslam ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Zeki Toçoğlu önderliklerinde transfer tahtası açılan Sakaryaspor olarak İzmir'de final kaybettik. Ben şahsen Selahattin Aydın dönemlerini mali yapı açısından kazanç olarak görürken Sn. Başkanın etrafındaki belli başlı kişileri dinlemeyip başına buyruk davranması sonucu sportif olarak başarısız olmasını kayıp olarak görüyorum.

Ve 2016-2017 senesine 4 adaylı ama İsmail Gürses ve İbrahim Nalbant'ın çekiştiği az bir farkla İsmail Gürses'in kazandığı sansasyonel transferler ile lige başladığımız 8.hafta sonunda Cem Cambaz hocayı gönderip herkese meydan okuyarak Tuncay Şanlı'yı göreve getirip 13.haftada da onu yedik ve Osman Özdemir hoca ile play-offlarda 3.lig batağından kurtulduk. Sizler zaten bunları biliyorsunuz.

2. Lige akıl almaz transferler ve faiş transfer ücretleri ödeyerek mali bir kriz içine camiayı sokarak sezona Osman hoca ile başlayıp Engin Korukır hocayı göreve getiren Gürses başkanlık dönemini üç yanlış bir doğruyu götürür misali sonlandırıyordu. Siz değerli okurlarım geçtiğimiz bu dönemlerde de yazılarımı okuduysanız Gürses ve ekibini en çok eleştirenlerden biriydim. Hatalı olduğunu kabul ediyorum ve sonuna kadar da bunu savunuyorum ama sizlere de sormak istiyorum.

Sayın Başkanımız Cevat Ekşi ve yönetimdeki değerli bazı yöneticilerimiz Sayın Gürses ile beraber değiller miydi?

Sakaryaspor'da göreve talip her liste ve göreve gelen her kurul bir önceki veya birkaç evvel ki yönetimin borcu diye ayrım gözetmeden Sakaryaspor Derneği'nin ve AŞ'nin kurulları olmamışlar mıdır?

Bu yapılan faiş transferlere dur demek için geç kalırken ve Mersin maçı öncesi yaşanan krizde istifalar ardı ardına kesilmezken bununla beraber sezon içinde istişare kurulu lav edilirken, Osman Hoca etik olmayan şekillerde bu kulüpten koparılırken ses etmeyenlerden bugün kimileri mağdur kimileri hesap soran konuma da ise burada bir haksızlık sizce yok mudur?

Uzun lafın kısası her dönemi ve başkanlarını eleştirelim gerek yapıcı gerek yıkıcı hangisi Sakaryaspor'un menfaatine olacaksa ancak sadece İsmail Gürses'i ve yönetimini spor kamuoyunda idam sehpasına çıkarıp sanki dün beraber değilmiş gibi davranmak ne ahlaken ne hukuken ne de vicdanen bu camiaya ve bu camianın mensupları bizlere yakışmaz. Herkes masum Gürses günahkar mantığı bu camiaya zarardan başka bir şey vermeyecektir.

"Beraber yürüdük biz bu yollarda beraber ıslandık yağan yağmurda" demem o dur ki siz beraber yürüdünüz bu yollarda beraber de ıslanacaksınız bu yağmurda bundan kaçış yok bununla beraber de başka Sakaryaspor yok.
Bu böyle bilinmeli ona göre bilinçli ve temkinli hareket edilmeli.

Haydi Eyvallah..

YORUM EKLE