Hesaplar iyi yapılmalı

Sakaryaspor iyi gidiyor derken şaşırtıcı sonuçlar alınca taraftarlarını da hayal kırıklığına uğrattı. Sporda mağlubiyet olacak ama böyle maçlarda olmamalıydı. Böyle olunca şimdi hesaplara iyi girilme zamanı yaşanacak.

Sakaryaspor’un yarın erteleme maçı var. Bunların skorları çok önemli. Olası kötü bir sonuçta direkt şampiyonluk planları yapılırken, play-off bile tehlikeye atılır. Bu da Sakaryaspor’a hiç yakışmaz. O nedenle Sakaryaspor amansız yarışın içinde olmalı.

Az olsun ama iyi olsun sözünden hareket edilerek devre arası transferleri iyi hesaplanarak yapılmalı. Mali durumlar pek iyi değil ama mutlaka nokta transferler yapılmalı. Kongreye kadar çok hassas bir durum var. Teknik adam konusu var. Yeni gelecek olanın da takıma maliyeti iyi hesaplanmalı.

Teknik heyet raporu muhakkak göz önüne alınmalı. Takımda olabilecek revizyon için söylemleri olur ve asla da kulak arkası yapılmaz. Çünkü takım içindeki uyumu teknik heyetten daha iyi bilen olamaz.

Yarın oynayacağımız Bayburt İl Özel İdarespor’da da kopukluklar var. Sakaryaspor’un böyle durumlarda avantajı iyi kullanması gerekir. Buradan alınacak üç puan takıma ilaç olur.

YORUM EKLE