Hisarcıklıoğlu'ndan inciler

"İş alemi önünü görmek, ileriye bakarak hesap yapabilmek ister. Yatırımların, üretimin ve istihdamın artmasının ana şartı, istikrardır, güvendir ve geleceğe dair belirsizliklerin azalmasıdır. Bunun yolu da fiyat istikrarıdır.  İş aleminin olmazsa olmazı enflasyonla mücadele, döviz kurlarında da istikrar olmasıdır.

Tüm dünya liderleri ve ekonomistler kabul ettiler Türkiye'de ekonomik kriz var. Daha somut örnek isteyenlere söyleyeyim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kabul etti.  Merkez Bankası Başkanını 1,5 yılda iki kere değiştirdi. Hatta yeni Türkiye’den vaz geçerek Öz Yeni Türkiye’de ekonomik reformlardan söz etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ekonomik kriz içinde olduğumuz bu günlerde "Türkiye Ekonomi Şurası" düzenledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşma yaptığı programda muhalefet partilerinin temsilcileri yoktu. Çünkü "Türkiye Ekonomi Şurası" diye düzenlenen bu toplantıya muhalefet partileri çağrılmamışlardı.

Sanki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a moral vermek için düzenlenmiş ve adına da "Türkiye" eklenmiş bir toplantı

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasında; "Sizin önderliğinizde başlatılacak, cesur ve ezber bozan, yeni bir yapısal reform hamlesi, küresel rekabette bizi öne çıkaracaktır” dedi.

Dedi ama İşsizlikten dolayı yoksulluk sınırının altında yaşayan vatandaştan, Faizden kanburu çıkan esnaftan, Krizden dolayı  İflas eden iş insanından, Evinin kirasını ödeyemeyip bakkal ve manavın önünden geçemeyen emekliden, Atanamayan öğretmenden, hemen hemen bir yıldır kapalı olan okul kantini, okullar kapalı olduğu için  işsiz kalan servis araçlarından, kahvehane sahiplerinden , ihracatçıdan, ithalatçıdan, kiracıdan ev sahibinden, İnsanca  onurlu yaşamak için asgari ücretin Avrupa birliği ülkeleri seviyesine çıkartılması gerekliliği hakkında tek kelime dahi söz etmedi.

TOBB gibi sivil toplum kuruluşları, sırf Cumhurbaşkanına şirin gözükmek için üyelerinin yaşadıkları sıkıntıları açık ve net şekilde ortaya koymazlarsa, toplumun çözüm bekleyen sorunlarını görmezden gelip, toz pembe bir tablo çizerlerse hem ülkeye hem de iş dünyasına yazık ederler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan - 2 ay Önce

Kenancığım, yazılarını zevkle okuyorum. Türkiye'nin en büyük sorunu maalesef birer arpalık olan STK'lardır.