Hoş geldiniz!

HOŞ GELDİNİZ!

Bugün 12 Ocak 2020.

Günlerden Cumartesi. Sevgili torunumuz Ayşe Deva 1 yaşına giriyor.                             

Önce onun doğum gününe katılıp, ardından da Sayşad’ın, İl Halk Kütüphanesindeki Şiir programına iştirak edeceğiz.

Yarın ise Belgesel çekimimiz var.

Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi, Şair Ömer Emecan Belgeseli çekmek üzere KocaAli’de bizi ziyarete gelecek. Çalışma odamızda, KocaAli’nin muhtelif noktalarında, soracakları suallere cevap vermeye çalışacağız. Üstadımız Karakoç Hocamızın tabiriyle: ‘Uyuz nefsimize ne kadar da hoş geliyor!’

İlk şiirlerimiz, 1970 yılında Adapazarı’nın mahalli gazetelerinde yayınlanmaya başladı.  O gün bu gündür yazıyor ve yayınlıyoruz.

Tam 50 yıl olmuş. Vay be!

Bu süreçte, Türkiye’nin en büyük şairleriyle şiir programlarına katıldık.

Kaliteyi fark ettik. Anladık ki derecemiz onların altındadır.

Haddimizi bildik. Ahkâmlar kesmedik.

Ne var ki onların anlattıklarını, şiire gönül verenlere aktarmaktan da geri durmadık.

Hedefimiz hep kalite oldu.

Kendi çapımızda, kendi omuzlarımıza Misyonlar yükledik: ‘Yetenekli gençlere sahip çıkılmalı!’

Bütün programlarımızda hep bunu önceledik. Yetkililerin yeterli hassasiyeti göstermediği bu süreçte, yetenekli gençlerin yüreklerindeki tohumlara bir damla su olmaktan öte beklentimiz olmadı.

Onların boy verip, dallarını güllerle doldurmaları mutluluk vesilemiz oldu..

Bugün ilgilendiğimiz yeteneklerin sayısı 100’ün üzerindedir desek yeridir. Kârımız, toplum içinde kültürlü insan sayısını, kültüre- sanata değer veren kişi sayısını 3- 5 kişi de olsa artırmak oldu.

Barış Manço’nun bir şarkısı var:

‘Zaman akmıyor sanki!’

‘Saatler durmuş bugün!’

Açıkça ve gönülden söylemeliyim ki, ömrümüzde ilk defa nasip olacak olan bu belgesel çekimi, bizi ziyadesiyle sevindirdi. Sevgili torunlarım Göktuğ Beyle Ayşe Deva’nın 5- 10 sene sonra bu belgeseli seyredip, ne kadar mutlu olabileceklerini düşünmek bile sevinçten göklere uçmamıza yetti. TYB Sakarya Şube Başkanımız Prof. Dr. Hasan Salih Sağlam ve Kurucu Başkanımız, üstadımız Fahri Tuna Beyle birlikte bütün ekibe sonsuz şükranlarımı arz ediyorum.Şairlerin gönülleri böyledir işte. Çocuklar gibidir. Gönlümüzdeki çocukluğu hiç öldürmediğimiz için midir bilmem, tarifsiz derecede keyifler içindeyiz.

Sakarya Life

Tam bir aydır, sevgili Turan Kalfa Bey’in talimatıyla Sakarya Life adlı bir dergi için çabalıyoruz. İşi Erkan Çiftçi kardeşim sürüklüyor. Erkan, Yüksek Lisans yapmış beyefendi bir karakter. Dergide Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, Sakarya’nın sevgilisi Oktay Sarı ve çeşitli Dernek Başkanlarıyla yapılmış birçok güzel röportaj da var. Sağ olsunlar, bizim de bir aşk şiirimiz, hikâyesiyle birlikte yer alacak dergide. Şiirimizin hikâyesinin bir rivayetten ibaret olduğunu vurgulayalım ki evde bir sıkıntı yaşamayalım(!) Ayşe Deva’ya ve Sakarya Life’a ‘ARAMIZA HOŞ GELDİNİZ, ÖMRÜNÜZ UZUN VE BAŞARILI OLSUN!’ diyorum.

                                                                              

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mercümek
Mercümek - 2 hafta Önce

Hoş bulduk
Sende hoş geldin

banner22

banner21