Hoşgeldin Abdullah hoca

11 Temmuz kongresi ile göreve gelen Nalbant yönetimi rötarlı da olsa geçtiğimiz gün görev dağılımını yaptı.

Aynı şekilde teknik adam konusunda da kararını verdi. Sakaryaspor'da teknik direktörlüğe futbolculuğu ile aklımızda yer alan Abdullah Ercan getirildi.

Yönetim kurulu çok gelgit yaşayarak Abdullah Hoca'ya karar karar verdi. Önce Şaban Hoca ile çalışmak istemediklerini Şaban hocaya ileten yönetim gündemine ilk olarak Beşiktaşlı Burak Yılmaz' ın babası Fikret Yılmaz'ı aldı ama vasat kariyeri onun gündemde kalmasına müsaade etmedi.

Sonrasında Coşkun Demirbakan, Osman Özdemir gibi tecrübeli ve Sakarya patentli isimler üzerinde durdu ancak bir türlü yönetimin çoğunluğu ikna edilemedi. Daha sonra geçtiğimiz sene takımın play-off potasında olmasına vesile olan ve taraftar ile kurduğu bağ ile unutulmayan İsmail Ertekin ismi gündeme geldi ama şartlarda anlaşamadılar.

Tabi bu arada Abdullah hoca hep gündemdeydi İstanbul destekli Bülent Uygun komutasındaki kanatta Abdullah hocayı canı gönülden istiyordu.

Şöyle bir göz atalım Abdullah Hoca'ya;

Az takım ama öz takımda oynayan ve Türkiye standartlarında kabul görmüş ve uzun yıllar bu takımlar la beraber A Milli Takım formasını da terletmiş bir isim.

1990-1999/Trabzonspor

1999-2003/Fenerbahçe

2003-2004/Galatasaray

2004-2006/İstanbulspor

Teknik adamlık kariyeri olarak beklenen düzeyde bir şans alamamış ve başarılı değil.

Elimizde kulüp takımları bazında değerlendirebileceğimiz 19 maçta 1,21 puan ortalamalı Süper lig seviyesinde vasat olarak nitelenebilecek Gaziantepspor dönemini saymazsak uzun yıllar genç milli takımlarda çalışmasını camia olarak genç oyuncularımız açısından lehimize kullanabiliriz.

Ancak Türk futbolunda bu hoca lobilerin baskın geldiği ortamlarda Abdullah Ercan kariyerindeki bir isme çalışma imkanı verilmemesi aslında bakarsanız çoğu şeyi göz önüne seriyor.

Sakaryaspor olarak kritik ve başarıya muhtaç bir sezon geçirirken aynı özelliklere sahip genç jenerasyon ve ülke futbolunda kabul görmüş bir isim olan Abdullah Hoca'ya şanş verilmesini yeni yönetim açısından takdir ile karşılıyorum.

Yönetim riski almıştır bize düşen destek olmaktır. Abdullah Hoca kariyerindeki çoğu isim bu liglere ne yazık ki egolarını da getiriyorlar. Kendisini çok iyi tanımadığım için söylüyor ve ufak bir tavsiye veriyorum. Şayet egosu olan biri ise umarım Abdullah hoca egosunu kırarak buraya gelir o zaman başarı da onunla birlikte gelecektir.

Türkiye U-17, Gaziantepspor, Türkiye U-21

Abdullah Hoca'nın kendi ekibini kurmasına yardımcı olunmalı ve aksi yönde bir baskı yapılmamalı. Başarıya kendi kariyeri açısından da ihtiyacı var camiamızın da ihtiyacı var.

Bununla paralel olarak inancım iyi bir kan uyumu yakalanması ve başarılarla dolu bir sezon geçirmemizdir.

Kısacası yapılacak hamleleri izleyelim hele bir sezon başı kampını ve sonrasındaki 5 hafta da takımı görelim sonrasında hem teknik heyet hem yönetim hem de takım ile ilgili yorumlarımızı daha net yaparız.

Yönetimimizden alt yapı revizyonunu da en kısa zamanda bekliyorum. Boşlanacak ve ertelenecek bir alan olmadığını da hatırlatmak isterim.

Abdullah Ercan Hoca'ya ve Sakaryaspor'umuza yeni sezonda başarılar diliyorum.

Önce destek sonra eleştiri diyerek süreci izliyorum.

YORUM EKLE