Hücum büyükse…


Hadi bugün sonda kurulacak cümleleri, başta kuralım… hücum büyükse, savunma da büyük olmak zorunda. Yola taş koyan güçler ve yola koyulan taşlar ne kadar büyükse, yoldaki yürüyenin dikkati de, o kadar büyük olmak zorunda. İhanetler ve sırtta olan bıçak yaraları ne kadar büyükse, o yaralardan çıkarılacak dersler de, o kadar büyük olmak zorunda. Ve en önemlisi, kadere razı gelmenin güçlüğü, imtihanın zorluğu ne kadar büyükse, Allah’a olan itaat te, o kadar büyük olmak zorunda. 
Bizler, kişisel hayatımızın kaygıları, işleri, telaşları, acıları, mutlulukları ya da sosyal medyada gereksiz paylaşımlar ile uğraştığımız için, farkında olamasak ta, yeryüzü; 3. Dünya Savaşı’nın ilk günlerini yaşıyor… Evet, şu gün için etrafta, tank, top, tüfek görmeyip, gecenin bir yarısı, kulakları yırtan, bomba sesleri de, şu gün için duymayabiliriz. Ancak şuan, tüm dünya olarak, büyük savaşın, başlangıç noktasındayız. 
Şuan savaşın tanklı, toplu ve tüfekli halini, ülke olarak yaşamadık hamdolsun. Ve rabbim, o günleri aziz ülkeme, hiç bir zaman yaşatmasın. Farkında olan kaç kişi var bilmiyorum ama şuan, hem toplumsal, hem duygusal ve hem de siyasal olarak, güçlü bir saldırı altındayız. Ve en acısı da, saldırı, düşmandan değil, artık dosttan geliyor. Ancak herkes ayakta uyuyor, sosyal medya saldırısı altında, ölüp giderken, kendini mutlu zannediyor. 
Ve çok konuşuyoruz. O kadar çok konuşuyoruz ki; konuştukça da, her şeyin özünü kaçırıyoruz. Konuştukça, düz giden yolda bile, birden bire çıkmaz sokağa giriyoruz. Konuştukça, bir soruya, bin tane cevap buluyor, bulduğumuz bin tane cevabin içinden de, iki bin yeni soru üretiyoruz. Konuştukça, değerler, bazen değersiz hale gelir iken, değersiz kavramlar da, değerli hale geliyor. Konuşmak, fikir beyan etmek haddini aştığı an, toplumu bölen, çok tehlikeli hücum haline dönüşüyor. 
Siyasal olarak ta, herkes artık, kartlarını açık oynadığı gibi, hükümete, devlete, hatta ülkeye saldırmak için fırsat kolluyor. ve sadece geçen haftaya baktığım vakit ise, ülkede bir hücum sistemi kurulduğunu görüyorum. 
Geçen hafta ne mi oldu? hafta başında, Cumhurbaşkanı Erdoğan, birleşmiş milletler kurulu için, Amerika’ya gitti. orada, önemli temaslar gerçekleştirdi. Erdoğan kuruldaki konuşmasına, yine, ‘’dünya beşten büyüktür’’ cümlesi ile başladı. Konuşma, buram buram adalet kokuyordu. dünyada yaşanan insanlık dramını haykırıyor, İsrail’in, Filistin’in işgaline, açık açık meydan okunuyordu.  
Ve bu ses getiren konuşmanın ardından, Türkiye ile birlikte, tüm İslam alemi ayağa kalktı. Gurur tavan, onur tavan, İslam adına umut tavan yaptı. Ancak bu konuşmadan, sadece 43 saat sonra, İstanbul’da 5.8 şiddetinde, deprem meydana geldi. Gündemin ilk maddesi deprem oldu. 
Şimdi şeytanın avukatı olup, soru cevap yapalım. Deprem doğal afet midir? Evet. Deprem her an olabileceğine göre, depreme hazırlık olmalı mıyız? Evleri güçlendirdiğimiz gibi, yüreklerdeki imana, Allah’a olana itaate de güç vermeliyiz. Asıl benim kafama takılan ve kimine göre, hayal ürünü gelen, soru cevap ise şu; bu deprem, birilerinin müdahalesi ile ve Amerika’daki konuşmayı, gündemden çıkarmak adına, meydana getirilmiş olamaz mı? Deprem sonrası sosyal medyaya, tepkilere, siyasete bakınca, bu depremin, küresel saldırı olabileceğini düşünüyorum.  
Kısacası hücum büyük, o halde içeride durulacak kıyam safı da büyük olmak zorunda. Saldırı altında olmak Türkiye’nin kaderi, yılmadan, usanmadan, Türk milleti, kıyamet gününe kadar dik durmak zorunda 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali demir
Ali demir - 11 ay Önce

Güzel bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık

Deprem Kadir
Deprem Kadir - 11 ay Önce

Deprem yapacak silah enerjiyi nereden almış? Deprem yapan silah varsa ve kullanıldıysa, enerjisi neden havada ölçülmemiş? Mesela San Franciscoda o ülke silahı kendine karşımı kullanmış? Düşmanın silahı varsa, sende ona karşı zırh yap. Yani depreme karşı binaları sağlam yap. Japon bizi kıskanıyormu? 1994 buyana kaç imar affı çıktı? Yeterki oylar gelsin. Felâket olduğunda kendimizi değil, ya yaradanı suçlarız, yada arabasını, uçağını, telefonunu...her türlü taknilojisini aldığımız düşman ülkeleri.

İbrahim Çelik
İbrahim Çelik - 11 ay Önce

Çok güzel bir yazı olmuş böyle vatan severler oldukça bizim sırtımız yere gelmez.

Yolcu
Yolcu - 11 ay Önce

Allahu Teala sayılarınızı arttırsın

Ankara
Ankara - 11 ay Önce

Emeğine saglik