İdeal kadro

Sakaryaspor, Pazarspor galibiyetiyle moral buldu. Önünü açacak yolun üç puandan geçtiğini anlayarak evindeki avantajı üç puana çevirmesini bildi.

Kulüpler zaman zaman böyle durumlar yaşar. Üç büyükler denilen takımlar bile bunal dahildir. Sakaryaspor'da kongre sonrası sırayla yapılabilecekler yapıldı. İlk karşılaşmadan üç puan alınınca da tamam işler iyi gidecek dendi ama sonraki maçlar hüsran oldu.

Van deplasmanın sarsıntısı kötü oldu. Futbolda bunlar var. Pazarspor maçı önemli hale geldi. Sakaryaspor bu maçın kazanılmasının inancında müsabakaya çıktı.

Üç puanlı sistemin güzellikleri de var. Turgutluspor’un mağlubiyetiyle puan farkı 6’ya düşüverdi. Yeter ki sen kazanmasını bil. Sakaryaspor ideal kadrosunu oluşturma sıkıntısı çekiyor. Ertekin’in çabaları da bu yönde. Her maç değişik kadro görüyoruz.

Çağrı savunmanın sağ tarafında görev yaptı. Etliye sütlüye karışmadan tek pas garanti oyununu seçti. İkinci yarının başlarında zorlandı ama pek kötüydü de denemez. Berk İsmail’in oyuna giriş dakikası pek iç açıcı değil. Zaman kazanma oyuncusu asla olamaz. Çift forvetli oyunda 11’de olmalı.

İki maç altı puan parolasıyla iş tamamlanırsa Sakaryaspor fikstürde de güzel yere gelir. Yeter ki panik çabuk unutulsun. Bir avuç taraftar stada renk getirdi. Maç sonu sporcularımızın onları alkışlaması günün en güzel hareketiydi.

YORUM EKLE