670 başvuru inceleniyor

Kocaali’de meydana gelen sel felaketinin ardından İlçe Tarım Müdürlüğü’ne ulaşan 670 hasar başvurusunun incelenmesine geçtiğimiz hafta içi başlandı.

670 başvuru  inceleniyor

Konu ile ilgili yapılan açıklamada tespit çalışmalarının önümüzdeki hafta sonuna kadar tamamlanacağı vurgulandı.

24 MAHALLE
Kocaali’de geçtiğimiz Temmuz ayında meydana gelen sel felaketi ile ilgili olarak İlçe Hasar Tespit Komisyonu tarafından belirlenen hasar başvuru süresi hafta içi sona erdi. Bir aylık süre içerisinde komisyona teslim edilen tarımsal hasar başvuru dilekçe sayısı 670’e ulaştı. Geçtiğimiz hafta içi sona eren başvuru süresinin ardından ilgili bahçelerde incelemeler başladı. Konu ile ilgili açıklama ise Kocaali İlçe Tarım Müdürlüğü’nden yapıldı. Toplam 24 mahalleden hasar başvurusu alındığını belirten İlçe Tarım Müdürü Volkan Yalım, dört farklı ekip tarafından yürütülen tespit çalışmasının 13 Eylül 2019 tarihine kadar bitirilmesinin planlandığını söyledi.

13’ÜNE KADAR BİTECEK
Hasar tespit çalışmaları ile ilgili olarak Kocaali İlçe Tarım Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Kocaali İlçemizde meydana gelen sel ve heyelan afetleri ile ilgili olarak İlçe Hasar Tespit Komisyonu tarafından belirlenen 26.07.2019-26.08.2019 tarihleri arasında başta Melen, Bezirgan, Kozluk, Aydoğan mahalleleri olmak üzere 24 mahallede 670 çiftçi tarafından tarımsal zararı olduğu gerekçesi ile İlçe Hasar Tespit Komisyonu’na başvuruda bulunulmuştur. 26 Ağustos tarihi itibari ile başvurular bitmiş olup 4 ayrı ekip tarafından hasar tespit çalışmaları devem etmektedir. Tespit çalışmalarının en geç 13.09.2019 tarihine kadar bitirilmesi hedeflenmektedir” denildi
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 11:56
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER