AK BELDE A.Ş.'DE HACİZ ŞOKU 

AK Belde A.Ş. ye haciz şoku devam ediyor. Şirkete ait olan araçlar alacaklı firmalar tarafından haczediliyor.

AK BELDE A.Ş.'DE HACİZ ŞOKU 

İŞLEMLER BAŞLADI
Akyazı Belediyesine ait AK Belde A.Ş.‘den alacağını alamayan bir asansör firması 860 bin lira alacağı nedeniyle geçtiğimiz aylarda şirketin bazı araçlarını haciz ettirmiş ve araçları yediemin garajına çektirmişti. Aynı firmanın bu kez de AK Belde A.Ş.’nin tüm araçlarına haciz koydurduğu dün itibarıyla da haciz işlemi yaptırdığı araçlar için yakalama kararı çıkarttığı ve uygulamaya koymak içinde hazırlık içinde olduğu öğrenildi.
BORÇLAR KUCAĞINDA KALDI
31 Marta günü yapılan seçim sonrasında Belediye Başkanlığına seçilen Bilal Soykan devir aldığı Belediyenin ve Belediyeye bağlı olan AK Belde A.Ş ‘nin kucağına bırakılan borçları nasıl ödeyeceği konusunda kara kara düşünürken şirketin araçlarına konulmaya başlanan haciz muameleleri ve araçların yediemin garajına çekilmek üzere yakalanmasına çalışılıyor olması işini çok daha zorlaştırdı.
FİRMADA İŞİNİ YAPMADI
Araçlar üzerinde haciz işlemi başlatan alacaklı firmanın Yıldız konutlarında yapması gereken asansör takma işini yapmadığı, bahse konu olan alacağıyla ilgili bir sözleşmenin olmadığı ve yine alacağına karşılık Belediyeye fatura yada bir yazılı belge vermediği Belediyenin üst düzey yöneticilerinden sızan bilgilerden anlaşılıyor. AK Belde A.Ş. deki bu karışık durum Belediye Başkanı Bilal Soykan başta olmak üzere  AK Belde A.Ş. ‘nin başına geçmesi beklenen ancak bu karışıklıklar yüzünden görevine başlayamayan yeni Genel Müdür ve Yönetiminde elini kolunu bağlıyor.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER