AKP'li başkan 'diş hekimi' suçlamalarına yanıt verdi 

AKP Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir, tekniker olduğu halde bir diş hekiminin kaşesiyle doktorluk yaptığı suçlamalarıyla ilgili açıklama yaptı 

AKP'li başkan 'diş hekimi' suçlamalarına yanıt verdi 

Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi, önceki günkü manşet haberinde AKP Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir'in diş teknikeri olduğu halde daha önce birlikte çalıştığı diş hekimi Şemsettin Özcan'ın kaşesini kullanarak doktorluk yaptığını öne sürdü. 
Haberde konuşan diş hekimi Özcan'ın suç duyurusunda bulunacağı ileri sürüldü. 

AKP'li Başkan Demir, söz konusu haberle ilgili bir açıklama yaptı. 

Demir'in açıklamasının tamamı şu şekilde: 


Yakın tarihte bir kısım basın yayın organlarında ve internet yayın organlarında şahsım adına üzüntü verici basın etiği açısından ise tartışmaya son derece açık suçlamalar içeren haber yayınlanmış ve ardından da üstüne yorumlar eklenmiştir. Öncelikle belirtmeliyim ki Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği diş protez Teknikerliği bölümü 1988 mezunuyum
.  bahsi geçen doktor bey ile bir süre birlikte çalıştıktan sonra yollarımız ayrılmıştır. Daha sonra da kendisi ile bir temasımız olmamıştır. 
Kendisinin yanlış yönlendirildiğini düşünüyorum.
Haberde belge diye sunulan altında doktor beyin kaşesinin bulunduğu kağıdın üstündeki tarihin de kağıdın eskiliği ile örtüşmediği  gün gibi ortadadır.
Haberin inandırıcılığını artırmak adına yayınlanan videodaki kadının bir şey söylemekten çok kameranın arkasından yönlendiren kişinin söylediklerini teyit ettiği de görülmektedir. O kadının videosunun çekildiği mekan da çok tanıdıktır ve bu kurgu işini kimin yaptığı hakkında ip uçları vermektedir.
Konunun buraya kadar olan kısmı baştan aşağı  ustaca kurgulanmış olduğu açıktır,  özellikle bir başka detay es geçilmemiştir.
Videoda AK Parti İlçe Başkanı olduğum her satırda vurgulanmış ve kongre sürecinde tek aday olarak gireceğimiz kongremizde şahsım üzerinden partili kimliğime atıfta bulunulmuştur.
Bu sayede hem AK Parti’den ilçe başkanlığımın devam etmesinin önüne geçilmeye çalışılmış hem de AK Parti’ye zarar verme gayesi güdülmüştür.
İnsanlar para kazanmak için ayrı işler yaparlar siyasi yönleri farklıdır. 
Bizim ticari yönümüz de siyasi çizgimiz de AK’tır.

Siyasi çizgimizi belirleyen de rızkımızı veren de Allah’tır.
Kimsenin kaderimizi tayin etmesine ya da rızkımızı kesmesine Allah’ın izni ile müsaade etmeyiz.
Kamuoyuna saygı ile duyururum.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER