Akyazı’da 17 bin öğrenci eğitim yılına törenle başladı

Akyazı’da eğitim ve öğretim yılı, dün Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı. İkinci tören ise bu gün başlayacak. İlçede 17 bin öğrenci eğitim görecek.

Akyazı’da 17 bin öğrenci eğitim yılına törenle başladı


ATATÜRK ANITI
2019-2020 Öğretim ve Eğitim Yılı ilk zillerin çalması ile başladı. İlkokul 1.sınıflar ve anaokullarının ilk öğrencileri okula uyum süreleri için geçtiğimiz Perşembe günü okula başladılar ve bu süre içinde okulu ve okul çevresini tanıdılar. Bu yıl Akyazı’da ilkokullarda 5900, ortaokullarda 5900 ve liselerde 5600 olma üzere yaklaşık 17 bin 400 öğrenci öğrenim görürken, 300’ü sınıf öğretmeni olmak üzere toplam 1020 öğretmen görev alacak. Eğitim ve öğretim yılın başlamasıyla dün Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenlendi. Protokol, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve okullarını temsilen öğrencilerin katılımı ile Saat 10.00 da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından anıta çelenk kondu. Saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu ve göndere bayrak çekildi.
BUGÜN İKİNCİ PROGRAM
Yeni eğitim ve öğretim yılı izin ikinci tören Ahmet  Hasnun Tunçsoy Okulunda gerçekleştirilecek. Protokol’ün katılacağı tören saat 10.00 da saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayacak. Öğrencilerin İlk öğretim haftasının önemini belirten konuşmalarının ardından ilçe Milli Eğitim Müdürü, haftanın önemini belirten konuşmasını yapacak. Öğrencilerin şiirlerini okumasının ardından okulun 4. Sınıf öğrencileri okula yeni başlayan arkadaşlarına hoş geldin çiçeği taktim edecekler. Törende daha sonra öğrenciler İlköğretim Haftası Orotoryosu ve okuldan korkan çocuk oyununu sergileyecek. Program 1. Sınıf öğrencilerinin balon uçurma etkinliği ile sona erecek. İlköğretim Haftası hafta içinde okullarda düzenlenecek çeşitli etkinliklerle devam edecek.. Kenan Certel/AKYAZI
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 11:29
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER