Akyazı’da 7 mahalleye doğalgaz müjdesi

Akyazı Belediye Meclisi, Başkan Bilal Soykan başkanlığında toplandı. 8 madde görüşüp karara bağlandığı mecliste, Başkan Soykan 7 mahalle için doğalgaz müjdesi verdi.

Akyazı’da 7 mahalleye doğalgaz müjdesi

HİBE VERİLECEK
Gündemin 1.maddesinde yer alan İstanbul Belediyesi tarafından hibe edilen ve Akyazı Belediyesi adına tescilli olan 37 kişilik Mercedes marka otobüsün, Hendek Belediyesi’ne bedelsiz olarak hibe edilmesi, buna karşılık 4 bin 500 adet parke taşı ile bir miktar bordur taşı alınması oy birliğiyle kabul edildi.

4 ARAÇ ALINACAK
Gündemin 2.maddesinde yetersiz olan hidrolik sıkıştırmalı çöp araç sayısının arttırılması yer aldı. 4 adet hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu alınması için İller Bankası’ndan 1 milyon 700 bin lira kredi talebinde bulunulması için Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

YETKİ VERİLDİ
Gündemin 3. Maddesinde yer alan Kayabaşı Mahallesi Köy içi mevkiinde bulunan 1.716,03 M2 yüzölçümlü arsa niteliğindeki taşınmazın satışı için başkan ve encümene yetki verilmesi oylandı. Oylamada MHP grubu ‘hayır’ oyu kullanırken, AKP grubunun ‘evet’ oyları ile ve oy çokluğuyla istenen yetki verildi.

STRATEJİK PLAN
Gündemin 4. Maddesine geçildi. Kamu idarelerinde stratejik Planlamaya ilişkin Usul ve Esaslar hakkında Yönetmeliğe uygun olarak hazırlanan 2020-2924 yılları arası 5 yıllık stratejik plan oybirliğiyle kabul edildi.

2020 YILI MALİ GELİR
Gündemin diğer maddelerinde yer alan Akyazı Belediyesi’nin 2020 yılına ait bir yıllık performans programı, sahipleri bulunmayan eşyaların Buluntu Eşya Uygulama Yönetmeliğinin 15 (b) maddesine göre değerlendirilmesi, boş bulunan Memur kadro değişikliği oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin 8. Maddesine göre 2020 yılı mali gelir tarifesi son şeklinin verilmesi için Plan ve Bütçe Komisyonuna oybirliğiyle havalesi yapıldı. 

“HAKSIZLIK GİDERİLMELİ” 
Gündem dışı konuşma MHP li Meclis Üyesi Ergün Öztürk, sürmekte olan asfalt ve doğalgaz çalışmalarından ötürü başkana ve diğer yetkililere teşekkür etti. İmar olmadığı için Yağcılar, Alaağaç, Yahyalı, Vakıf, Hasanbey, Karaçalılık ve Harunusta mahallesinde yaşamlarını sürdüren vatandaşların doğalgazdan yararlanamadıklarını söyleyen Öztürk, bunu bir haksızlık olarak gördüklerini ve imar değişikliğine gidilerek bu haksızlığın giderilmesini istedi. 

TERNİMAN SORUNU
MHP’li Meclis Üyesi Ergün Öztürk,  terminal sorununu da gündeme getirerek, “Akyazı Adapazarı arasında yolcu taşımacılığı yapan araçların daha lüks olması gerek. Bunun yanında ayakta yolcu alınmamalı” dedi.

“DOĞALGAZA KAVUŞACAKLAR”
MHP’li Meclis Üyesi Ergün Öztürk’ün sorularına Başkan Bilal Soykan’ın cevapları şöyle oldu; “Bahsedilen 7 mahallemizde yaşayan hemşerilerimizi doğalgaza kavuşturmak için yoğun bir çalışma içindeyiz. En kısa zamanda imar açılışlarını yaparak bu mahallerimizi doğalgaza kavuşturacağız.

“ŞİKAYETLERİ UKOME’YE İLETECEĞİM”
Terminalle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Seyfeler yolu üzerinde iki yer var. Bakıyoruz. Uygun olan yeri kiralayıp Terminal yapmayı planlıyoruz. Terminalimizi de en kısa zamanda yapma düşüncesindeyiz. Bilindiği gibi Akyazı Adapazarı arasında yolcu taşımacılığı işi doğrudan Büyükşehir Belediyemize ait. Bu şikayetlerinizi UKAME’ye ileteceğim. Şikayetlerinizi sonlandıracak bir karar çıkartırız umudundayım” dedi.
Kenan CERTEL
 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 14:37
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER