Akyazı’daki trafik sıkışıklığı herkesi bıktırdı 

Akyazı ilçe merkezindeki trafik sıkışıklığı hem sürücüleri hem de yayaları çileden çıkartıyor 

Akyazı’daki trafik sıkışıklığı herkesi bıktırdı 

Akyazı'dan Kenan CERTEL yazıyor... 

Trafikte yaşanmakta olan sıkıntı Akyazı’nın en önemli sorunlarından biridir. Araç sayısındaki fazlalık buna karşılık cadde ya da sokakların darlığı ve üstüne üstlük araç park yerlerinin yetersizliği hem İlçe Merkezinde yaşayan sade vatandaşı, hem de araç sahiplerini adeta bıktırmış durumda. Bu durumdan kuşkusuz hem Belediye Zabıtası hem de İlçe Emniyet müdürlüğüne bağlı Trafik Şubesi yetkilileri de şikayetçi.
Trafik sıkışıklığı yaşanan caddelerden biri de PTT önünden geçen cadde. Bu cadde üzerinde yoğun olan trafik akışı araçların sağlı sollu park yapmaları yüzünden zaman zaman durma noktasına gelir. Garajları olmadığı için kapalı Pazar yerine yakın bir ara sokakta yolcu indiren ve bindiren Kuzuluk ve Taşburun Mahallelerine yolcu taşımakta olan minibüsler, yine Nostalji Parkın arka kısmında kendilerine ayrılan küçücük bir alanda yolcu indirip bindiren Küçücek Minibüsleri de bu Caddeden gider gelirler.  Kısaca bu cadde gerçekten yoğun trafiği olan bir cadde konumundadır.
Akyazı’da ki trafik sıkışıklığı sadece bu cadde ile de sınırlı değildir. Akyazı’da birçok cadde ve sokakta araçların gelişi güzel park yapıyor olması ve trafiği ilerleyemez hale getirmesi Akyazılıları, bu caddeleri kullanan araçların sürücüleri son derece rahatsız ediyor.  
Hem bu cadde ve sokakları yaya olarak kullanmakta olan Akyazılı yayalar, hem de araç sürücüleri yaşanmakta olan olumsuzlukların ortadan kaldırılmasını istiyorlar ve bu konuda hem Belediyeye hem de İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Şubesi ekiplerine çağrıda bulunuyorlar. 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER