Akyazı’dan  kadın cinayetlerine tepki

MHP Akyazı İlçe Başkanlığı ile Kadın Kolları Başkanlığı, son günlerde sıklıkla gündeme gelen kadına şiddet ve kadın ölümleri’ne tepki göstermek amacıyla bir basın açıklaması yaptı. 

Akyazı’dan  kadın cinayetlerine tepki

Yapılan  basın açıklamasına MHP İl Kadın Kollarından da destek geldi. İl Başkanı Leyla Tankal beraberinde Yönetim Kurulu üyeleri Akyazı’ya geldi . MHP teşkilatı tarafından hazırlanan basın metni Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin tarafından okundu. Metinde şu görüşlere yer verildi “ Ülkemizde her geçen gün üzülerek bir yenisine şahit olduğumuz kadın cinayetlerini şiddetle kınıyoruz. Yüce Peygamberimizin veda hutbesinde erkeklere kadınların haklarını gözetiniz.

Bu hususta Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah’ın emaneti olarak aldınız. Onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek edindiniz diye buyurmuştur. Hayata gözlerinizi açtığınızda yanı başınızda bulunan bizi gözü gibi koruyandır kadın. Kadın acısıyla tatlısıyla iyi günde kötü günde hayatımızı paylaştığımız bir eştir.” Düzenlenen basın açıklaması toplantısına katılan MHP İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz ile MHP İlçe Başkanı Ali Dertli’de yaptıkları konuşmalarında kadına şiddeti ve kadın cinayetlerini şiddetle kınadılar.  Kenan Centel/AKYAZI
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 11:54
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER