Akyazılı nihayet karla buluştu

Akyazılıların uzun zamandır özlemle beklediği kar, Cuma akşamından itibaren etkili olmaya başladı

Akyazılı nihayet karla buluştu

AKYAZILILAR MUTLU

Cuma günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı Akyazılıları sevindirdi ve mutlu etti. Cumartesi günü sabahın erken saatlerinde yataklarından kalkan İlçe merkezi ile ova Mahallelerde yaşayan Akyazılılar kahvaltı bile yapmadan soluğu bahçelerinde aldı ve karla haşır neşir oldu. Yakınları ile kartopu bile oynayan ve kardan ardam yapan Akyazılılar karın bereket olduğu fikrinde birleşti ve yağışın herhangi bir felakete yol açmadan sürmesi temennisinde de bulunmayı ihmal etmedi.

BELEDİYE DEVREDE

Kış mevsimine girilmesiyle birlikte hazırlıklarını çetin kış şartlarına göre yapan Akyazı Belediyesi Cuma günü akşamından itibaren başlayan kar yağışından olumsuz etkilenen yüksek kesimlerle bulunan Mahalle yollarını açma çalışmalarını hemen başlattı.

Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kar yağışı nedeniyle yaşanması muhtemel olan olumsuzlukların kaldırılması ve kapanan yolların zaman geçirilmeden açılması konusunda çalışmalarını 7/24 sürdürüyor.

Belediye yetkilileri bir taraftan çalışmalarını sürdürürken diğer taraftan da sürücülere de kış şartlarına uygun ekipmanlar ve kar lastiği olmadan sakın yola çıkmayın şeklide uyarılarını da yapıyor. Ayrıca kapanan yollarla ilgili olarak da 444 9 054 numaralı telefonu arayarak Belediyelerinden destek alabilecekleri bilgisini de vermeyi ihmal etmedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE