Ali İnci ve kadroları hakim karşısına çıkacak!

2020 yılının son günlerinde yılın bomba haberi Hendek’ten geldi. Hendek Belediyesi eski başkanları Ali İnci, İrfan Püsküllü, eski meclis ve encümen üyelerinden oluşan toplam 27 sanık usulsüz imar değişikliği, arazi satışı ve görevi kötüye kullanma iddiasıyla hakim karşısına çıkacak

Ali İnci ve kadroları hakim karşısına çıkacak!

Mehmet KAVİS’in özel haberi
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun, MHP İlçe Başkanı olduğu dönem meclis üyeleriyle birlikte Hendek Cumhuriyet Başsavcılığına taşıdığı, ‘Usulsüz taşınmaz satışları ve imar uygulamaları’ davasında yeni bir gelişme yaşandı. 
Hendek Belediyesinin müdahil olduğu usulsüz satış ve imar değişiklikleriyle ilgili İçişleri Bakanlığı Eski Başkanlar Ali İnci ve İrfan Püsküllü, eski encümen üyeleri, eski meclis üyeleri ve danışmanlar ile halen görevde bulunan bazı daire müdürleri hakkında soruşturma izni vermişti. 

27 SANIKLI DAVA
Sakarya’da nadir görülen bu davada tüm gözler Hendek’e çevrilirken, yargıdan gelen duruşma haberi bomba etkisi yarattı. 
Soruşturma izninin ardından Hendek 1. Asliye Ceza Mahkemesinde aralarında Ali İnci ve İrfan Püsküllü ile halen aktif görevde bulunan bazı daire müdürleri ile danışmanın da yer aldığı 27 sanıklı dava 17 Mart 2021’de saat 09.20’de başlayacak. 
Sanıklar COVİD tedbirleri kapsamında gruplar ve belirlenen tarihler arasında hakim karşısına çıkacak.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 09:40
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ümit koz
Ümit koz - 1 ay Önce

InşAllah ikisinide ......... Allah .........