Atatürk anıtı kaldırılıyor ayva heykeli geliyor

Geyve Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan 60 yıllık Atatürk anıtı, Meydan Projesi kapsamında belediye binasının önüne taşınıyor. Onun yerine ise ilçenin sembolü Ayva temalı heykel geliyor.

Atatürk anıtı kaldırılıyor ayva heykeli geliyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Geyve Meydan Projesi'nde çalışmalar aşama aşama devam ediyor. Geyve Sinanbey Camii çevresi ile başlayan çalışmalar, Hükümet Konağı'nın ve askerlik şubesi binalarının yıkılmasıyla devam etti. Çevre düzenlemelerinin ardından son aşamada, Geyve Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtı belediye binası önüne taşınacak.

Milli mücadele'nin mihenk taşı, Kuvay-ı Milliye'nin merkezi Geyve'de, bu tarihi onuru yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak için Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından Hüseyin Gezer tarafından tasarlanan Atatürk anıtı 15 Haziran 1961 günü düzenlenen törenle açılmıştı. Geyve halkı, Geyve Meydan Projesi kapsamında Atatürk anıtının belediye binası önüne taşınmasına sıcak bakmıyor.


 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 13:03
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre demir
emre demir - 4 ay Önce

kim sıcak bakmıyor ? kafanıza göre yazıp çizmeyi ne çok seversiniz zihniyet belli tabi.. Atatürk Büstü Resmi Kurum Önünde olacak gayet olması gerektiği yerde.. yayınlayabiliyosan yayınla hadi yorumu.

Geyve
Geyve - 4 ay Önce

Ben bir geyveli olarak Atatürk büstünün taşınmasına sıcak bakmıyorum 60 yıllık bir eser yerine ayva heykelinin gelmesi
Sanata aykırıdır eğer diyelimki büst taşındı büstün eski orijinal
Görüntüsünü ve sade yapısını taşıyamayaçağını düşünüyorum. Benim
Şahsi düşüncem Atatürk büstünün yerli yerinde kalması ayva heykelinin ise belediye binasının karşısında inşa edilmesini daha hoş
Ve doğru görüyorum.

Geyveli
Geyveli - 4 ay Önce

Ben bir geyveli olarak sıcak bakmıyorum.
Benim şahsi düşüncem Atatürk büstünün yerli yerinde kalması ayva heykelinin ise
Belediye binasının karşısına yapılmasını istiyorum. Yaklaşık 60 yıllık bir eser böylece
olduğu yerden kaldırılamaz eserin yıllardır
Koruduğu orjinelliği bozulur eğer diyelimki büst taşındı büstün eski orijinal ve sade yapısını taşıyamayaçağını düşünüyorum...

Seedivan
Seedivan - 3 ay Önce

Neeee !!.. heykel yerine ayvamı, hemde bu ülkede, delirdinizmi diz. Biz heykelimizi ayvaya yedirmeyiz

Serdivan
Serdivan @Seedivan - 3 ay Önce

BU ZİHNİYETTEN KURTULMADAN BU ÜLKE DÜZELMEZ, SERDİVAN BİLE YAZAMAYAN B...N ÖZÜRLÜ!!!

Efe
Efe - 2 ay Önce

Murat Kaya ve Ekrem Yüce çok istiyorlarsa ayva heykelini belediye binasının önüne koysunlar ve her sabah ayva heykeline saygı duruşu yaparak görev başı yapsınlar,bu ayva meselesi İrrasyonel bir harekettir, bu hareketlerden kaçınmaları tavsiyemizdir, Geyve'yi memlekete rezil etmesinler ulusal basında yankılarını bir düşünün, saçmalamanın anlamı yok gerçekten.