Belediyede kayınçoya kıyak suçlaması!

Karasu Belediyesi'nde geçmiş döneme dair 'kıyak' tartışmaları, yeni döneme de yansıdı. Belediye Meclis üyesi, Başkan İshak Sarı'yı 'kayınçoya kıyakla' suçladı

Belediyede kayınçoya kıyak suçlaması!

Karasu Belediye Meclisi’nde yaşanan son tartışmada Başkan İshak Sarı tarafından “Haber kurgulatmak” ile itham edilen BBP’li Mehmet Çatalbaş, “Başkan soruya cevap vermek yerine işi çarpıtma yoluna gitti. Haber taslağı ile benim hiç alakam yok. Sorum ise ortada: Siz danışmanlık belgesi olmayan birinden danışmanlık faturası kabul edip ödeme yaptınız mı yapmadınız mı” dedi.

YAYGARAYA GETİRMEYİN
Mehmet Çatalbaş konunun kamuoyuna kasten yanlış aksettirildiğini dile getirerek, “Haberin kurgulanmasının benle hiçbir alakası yok. İlgili basın mensuplarının kendi aralarındaki iletişim. Beni ilgilendiren kısmı hukuk adamı olan İshak Sarı yönetimindeki Karasu Belediyesi danışmanlık belgesi olmayan bir kişiyi danışman statüsünde çalıştırmış ve hukuk dışı ödeme yapmış mıdır? Konu bundan ibaret. Siz işi yaygaraya getirip, konunun tartışılmasını önlemeye çalışıyorsunuz” dedi.
KAYINÇOYA KIYAK
“Ödeme yaptıysanız hukuki olmadığı gibi de kesinlikle ahlakide değildir, derenin taşıyla derenin kuşunu vurmaya benzer bu fatura ödemesi” diyen Çatalbaş, “Ankara’dan partiden birilerine kendisini arattığımı söyleyen başkan yanlış bilgilendirilmiş olup ben kesinlikle kimseyi aratmadım. Arayacak olsam benim arayacak olduğum yetkili bellidir. O da başkanı aradığı takdirde başkanın etekleri tutuşur. Karasu halkı adına, 6812 seçmen adına bu milletin vergileriyle oluşturulan belediyeden her türlü hizmeti dile getirmeye ve istemeye hakkım var. Çıkardığınız işçilerin yerine 50 kişiye yakın işçi aldınız aldığınız bu işçilerde belediye meclis üyelerinin yakınları hatta bir tanesi de kayınçosu altına da özel araç verdiniz. Önceki AKP yönetimiyle şimdiki AKP yönetimi arasında ne fark kaldı” dedi.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER