“Biz atayız bir çınarız”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923'te kurulan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 96. kuruluş yıl dönümünü  Adapazarı Demokrasi Meydanı’nda kutladı.

“Biz atayız bir çınarız”

Demokrasi Meydanı’nda Atatürk büstüne çelenk bırakan CHP il yönetimi, partilerinin kuruluşunun 96. Yılını coşkuyla kutladı. Kent Meydanı’nda düzenlenen programa CHP  Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent, Belediye Meclis üyeleri Haluk Akbay, Sabahattin Bayhan, İlçe Başkanları ve STK temsilcileri katıldı.

“İLELEBET YAŞATACAĞIZ”
Programda konuşan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Atatürk ve silah arkadaşlarının bu toprakta bu vatan için canını veren insanların bir armağanı olduğunu belirterek; “Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’ dediği ve bizlere emanet ettiği eserlerini ilelebet yaşatacağız” dedi.

“KORKMAYAN BİR PARTİYİZ”
CHP’nin bu ülkeye yön verenlerin partisi olduğunu söyleyen Erdoğan Isır; “96. Yılını kutladığımız partimiz bu ülkenin bir çınarı. Biz atayız, biz çınarız. Bu ülkeye yön veren insanların partisiyiz. Bazen anlaşılmıyoruz. Çünkü biz devrimci bir partiyiz. Biz korkmayan, çekinmeyen yeri geldiğinde eleştiren ve söyleyen bir partiyiz. Her zaman haklıyız. Haklılığımız geçte olsa anlaşılmıştır” şeklinde konuştu.

“KOCAMAN BİR AİLEYİZ”
Ergenekon, Balyoz davalarında, çözüm sürecinde anlaşıldık. Kozmik odada anlaşıldık,  sakin olmayı da başardık. Bize emanet edilen Cumhuriyet Rejimi ve Cumhuriyet Halk Partisi var. Cumhuriyet Halk Partisi olarak tek adam rejimi ile devam edebilirdik, ama yöneticilerimiz demokrasi yolunda çok partili çoğulcu olmayı hayata geçirdi. Maalesef bu gün tek adam tarafından yönetilmekteyiz. Maalesef bu gün insanlar ayrıştırılıyor, kamplaştırılıyor. Bizler kocaman bir aileyiz” diye konuştu.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort