En büyük köylü pazarı artık her gün açık olacak!

Geyve'de geçtiğimiz yıl haftalık kurulmaya başlanan bölgenin en büyük köylü pazarı, artık her akşam üstü kurulacak 

En büyük köylü pazarı artık her gün açık olacak!

Geçtiğimiz yıl Geyve'de kurulmaya başlanan, ilçede ve bölgede büyük ilgi gören köylü pazarı bugünden itibaren her gün kurulacağı açıklandı.

Geyve'nin Safibey Mahallesi'nde 20 dönümlük alanda kurulan köylü pazarı üretici ve alıcıları uygun koşullarda buluşturuyor.

Haftanın her günü açık kalacak
Gün içinde ürünlerini toplayan Geyveli üreticiler akşam üstü Safibey köyünde kurulan pazarda uygun fiyatlarla ürünlerini pazarlıyor. Safibey muhtarı Mustafa Tur; "Daha önce Haftada üç gün kurulan köylü pazarımız bundan böyle haftanın her günü açık olacak. Çiftçimiz, köylümüz her gün ürün topluyor, bu ürünlerimizin değerlendirilmesi, tüketiciye daha taze ve uygun fiyatla ulaştırılması için köylü pazarımızı her gün açık tutmaya karar verdik. Safibey'de kurulan köylü pazarımız akşama doğru hareketlenerek, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürüyor. Sakarya'nın en büyük köylü pazarına tüm hemşehrilerimizi alışveriş için bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

Toptancılar için ideal
Geyve'nin yanısıra Pamukova'nın pek çok köyünde yetişen ürünler, taze ve uygun fiyatlarla alıcılara satılıyor. 20 dönümlük alanda kurulan Safibey köy pazarında üreticiler gün içinde topladıkları sebze ve meyveleri kolay bir şekilde pazarlayabiliyor. Genellikle akşamları aktif olan Safibey Köylü Pazarı, Adapazarı'ndan ve İstanbul'dan gelen pek çok toptancıya hitap etmesi bakımından önem arz ediyor. Toptan ve perakende satışların yapıldığı Safibey köy pazarında üreticiler hiç bir komisyon ödemeden ürünlerini satabiliyor.

Üretici hali istiyorlar
Safibeyli ve Geyveli üreticiler, hemşehrisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'den destek bekliyor. Kendi ürünlerini pazarlamak için bölgede üretici hali yapılmasını talep eden üreticiler, emeklerinin değer bulmasını ve tarımda daha verimli hale gelmeyi hedefliyorlar.

geyve.com 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER