“En güzel temizlik kirletmemektir”

Hendek Belediyesi,  Hendek Güreş İhtisas Kulübü sporcuları Çevre Temizliği farkındalık etkinliği düzenlendi. Etkinlikte konuşan Başkan Babaoğlu, “Herkesi  ‘En güzel temizlik kirletmemektir’ sloganı ile duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi.

“En güzel temizlik kirletmemektir”

DİKKAT ÇEKTİLER
Hendek Belediyesi, Güreş İhtisas Kulübü sporcuları örnek bir davranışa imza atarak Uludere Çayı ve etrafında Çevre Temizliği Farkındalık programı düzenledi. Sporcular, çevre ve temizlik konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenledikleri etkinlikte Mezbahane Köprüsü ile HGM köprüsü arası Uludere Çayı’nda ve çevresinde  çöp toplayarak örnek bir davranış sergilediler. Sporcular “Sokakta çöp toplamak görevin değilse de, çöp atmamak sorumluluğundur” ve “ En güzel temizlik kirletmemektir” sloganları ile çevre temizliğine bir kez daha dikkat çektiler.

TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ TOPLUM
Farkındalık programına katılan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Bünyesinde nice şampiyonlar yetiştirmiş, ülkemizi, ilçemizi birçok uluslararası organizasyonlarda temsil etmiş kulübümüzün değerli sporcuları,  farkındalık yaratmak için düzenlemiş olduğunuz etkinliği yürekten tebrik ediyorum. Hedefimiz yeni yetişen nesli ve belli bir yaşa gelmiş ama maalesef kirletmeyi alışkanlık haline getirmiş toplumumuzun bir kısmını da bu farkındalıkla istediğimiz mecraya çekmek, mecburen temiz olmak ve çevreyi kirletmemek adına bir yola sokmayı hedeflediğimiz bu çalışmayı inşallah amacına ulaştırırız” dedi.

Başkan Babaoğlu, program sonunda sporculara dondurma ikram ederek jest yaptı.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 14:50
banner3
YORUM EKLE