banner67

Esnaf Destek Paketi müracaatları başladı

Hendek Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Yaşar Demirel, Esnaf Destek Paketi başvurularının başladığını belirtti.

Esnaf Destek Paketi müracaatları başladı

S.S. Hendek Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Yaşar Demirel, Hazine ve Maliye Bakanlığınca açıklanan Esnaf Destek Paketi başvurularının başladığını krediye Esnaf ve Sanatkârlar Odası – Şoförler ve Otomobilciler Odası – Berberler ve Kuaförler Odası üyelerinin müracaat yapabileceklerini şirketler ve ticaret odasına kayıtlı olan esnafların bu kredi imkanından yararlanamayacağını söyledi.

Kooperatif kredisi kullanan ve kredi bakiyesi devam eden ortaklarımızın da kredi müracaatında bulunabileceğini daha önce kooperatif kredisi kullanmayan esnaflarımızın Halk Bankası internet bankacılığından (https://www.halkbankkobi.com.tr/EsnafKredisi.aspx) müracaat yapabilecekleri gibi kooperatife de müracaat ederek kredi başvurularını yapabileceklerini söyleyen Demirel müracaatların kimlik fotokopisi ve vergi levhası ile yapılacağını kredi vadesinin 36 ay olduğu ve 6 ay ödemesiz dönemin olduğu yıllık faiz oranının %4,5 olduğunu belirtti.

Ayrıca Demirel, yaşanan süreçte kalabalık ortamlardan uzak durulmasının ve sosyal çevrenin öneminin fazla olduğunu hatırlatarak fazla yoğunluğa sebebiyet vermeden anlayış içerisinde tüm esnaf ve sanatkarlarımızın bu hususları göz önünde bulundurarak hareket etmelerini önemle rica ediyorum dedi.

Mehmet Kavis


YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat sezer
Murat sezer - 12 ay Önce

Esnafım ben evraklarım tam .ama esnaf pakerınden yararlanamıyorm kara listede oldugum ve takıpte oldugum ıcın kullanamıyormusum bılgı verırmısınız