Ferizli gençleri siyer ve hadis dersinde…

Ferizli İlçe Müftülüğü’nün düzenlediği gençlik buluşmalarında bu haftaki adres Akçukur Mahallesi oldu 

Ferizli gençleri siyer ve hadis dersinde…

Ferizli İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü haftalık faaliyetleri kapsamında bu haftaki buluşma Akçukur Mahallesi'nde yapıldı. 
Sohbete Ferizli merkez ve mahallelerde ikamet eden gençlerin yanı sıra Değirmencik, Damlik ve Akçukur mahalle sakinleri ile gençler katıldılar. 
Program Ferizli Gençlik Koordinatörü Ali Elmacı’nın açılış konuşmasının ardından Damlık Camii Imam-Hatibi Ünal Akdemir’in  "Niyet ve Davranış" konulu sohbetiyle devam etti. 
Ünal Akdemir sohbetini; Efendimiz (sav) “Ameller niyetlere göredir” hadisini merkeze alarak işledi.  Gerek sahabe döneminde gerekse sonra ki dönemlerde yaşanan değişik olayları anlatarak konuyu örneklendirdi. Akdemir; “Sonuç olarak: kişinin amelleri zihninde ve kalbinde ki niyetlere göre Allah katında değer bulur. Eğer yapılan iş/eylem başka bir menfaat gütmeden Allah rızası için yapılmışsa Allah’ın o eylem sahibine eylemine karşılık on sevaptan yediyüz sevaba kadar mükafat vereceğini” dile getirdi. 
Akçukur Mahallesi'ndeki kahvehanede icra edilen program çay ve verilen ikramlarla sona erdi.
Müftülük yetkilileri; “Programda ulaşımdan- ikrama emeği geçen herkese teşekkür eder, bundan sonraki programlarımıza ilçemizdeki bütün gençlerimizin katılımını bekleriz” dileğinde bulundular.
Mustafa Üstübi / Ferizli 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 10:35
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER