Ferizli Ülkü Ocağı'nda bayrak değişimi 

Ferizli Ülkü Ocağı Başkanlığı'nı iki yıldır yürüten Muhammet Soylu görevini Oğuzhan Aydoğdu'ya devretti 

Ferizli Ülkü Ocağı'nda bayrak değişimi 

Ferizli Ülkü Ocağı'nda bayrak değişimi yaşandı. Yaklaşık iki yıldır Ferizli Ocak Başkanlığı yapan Muhammet Soylu, görevini Oğuzhan Aydoğdu'ya devretti. Devir teslim töreni, Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu’nun takdimiyle gerçekleşti. Devir teslim törenine Ferizli ve çevre ilçelerin MHP İlçe Başkanları da katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Sofuoğlu, uzun sayılabilecek bir süre boyunca yürüttüğü görevi devreden Muhammet Soylu’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Ferizli Ülkü Ocakları Başkanı olarak 
Oğuzhan Aydoğdu'nun atandığını bildiren Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı SOFUOĞLU, Aydoğdu'nun üstlendiği onurlu görevinden dolayı tebrik ederek başarılar diledi.

Eski ve yeni başkandan açıklama 
Eski Başkan Soylu, “Şehitler makamı olan bu kutsal göreve layık görüldüğüm 10 Nisan 2018 tarihinden itibaren, 
zor, zahmetli ve meşakkatli olan bu kutsal dava bizlere ecdadımızın emanetidir. Bizlerde bu davayı yeni nesillere aktarmaya çalışacağız demiştik ve bu bayrak yarışını bir adım ileriye götürmek için elimizden geldiğince "Gece uyumadan, gündüz yorulmadan" çalıştık, çabaladık. Yaklaşık 2 senedir sürdürdüğümüz bu kutlu bayrak yarışında bizlere maddi ve manevi olarak desteklerini esirgemeyen başta MHP Ferizli İlçe Başkanımız Sayın Veysel Dikbaş olmak üzere, Belediye Meclis üyelerimize, kıymetli partililerimize ve Ferizli halkına teşekkür ederim. Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş'in takdirleriyle, Sakarya Ülkü Ocakları Başkanımız Sayın Soyhan Sofuoğlu'nun tensipleriyle Ferizli Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini devir teslim alan Oğuzhan Aydoğdu Başkanımıza başarılar diliyorum. Türklük şuur ve gururu, İslam ahlak ve faziletini şiar edinen, Türk-İslam Aleminin göz bebeği Ülkücü harekete hizmet etme yolunda Oğuzhan Başkanımızın her daim yanında ve destekçisi olacağız Allah’ın izniyle. Rabbim kılıcını keskin eylesin.” ifadelerinde bulundu.
Yeni Başkan Aydoğdu ise; “Bu davanın neferi olmak, bu dava da görev almak bizim için bir övünç kaynağıdır. 15 yıla yaklaşan Ülkü Ocak’ları mensubiyetimde hep aldığım görevleri layık olduğu şekilde yerine getirmek için elimden gelen çabayı sarf ettim ve sarf etmeye devam ediyorum.
Bu bir bayrak yarışı ve bugün itibariyle devralıyorum. Bana bu noktaya gelmeme sevile olan ve destekleyen tüm büyüklerimize teşekkür ediyorum. Kurucumuz merhum Alparslan Türkeş Beyefendi’nin belirlemiş olduğu 9 Işık Doktrini öncü alarak, Genel Başkanımız Sayın: Sinan Ateş Beyefendi’nin direktifleri doğrultusunda Ülkücü Camiaya yakışır bir şekilde ben ve yönetim kadromuz hareket edecektir. Yeni projelerle bayrağımızı daima ileriye taşımak, İdealist, Ülkücü, Vatan Sevdalısı gençlerin yetişmesine katkı sağlamak ve bu yönde eğitimler düzenlemeye özen göstereceğiz.
Eski Ocak Başkanımız Muhammed Soylu Reisimize ve yönetim kadrosu çok teşekkür ediyor. Bundan sonra desteklerini her daim yanımızda hissedeceğimizden eminiz” diye konuştu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER