Festival iptal edildi

PAYDER tarafından bu yıl yapılması planlanan Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl yapılamayacağı duyuruldu.

Festival iptal edildi

sakaryayenihaber.com –

Pamukova ve Pamukova Ayvası Tanıtma Derneği (PAYDER), tarafından bu yıl beşincisi yapılacak olan festival, salgın nedeniyle iptal edildi. PAYDER, duyuruyu bir klip eşliğinde vatandaşa ulaştırdı. Festivalin iptal edilmesi, şu ifadelerle duyuruldu:

“Pamukova Kaymakamlığı himayesinde, Pamukova Belediye Başkanlığı, Pamukova ve Pamukova Ayvası Tanıtma Derneği (PAYDER), Pamukova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde her yıl düzenlenen Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali’nin bu sene beşincisinin yapılması planlanıyordu.


Bununla birlikte dünya genelinde gerek ulusal gerekse uluslararası pek çok fuar, festival ve karnaval gibi insanların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen etkinliklerin, etkisi gün geçtikçe artan ve birçok can kaybına sebebiyet veren corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelendiği ya da iptal edildiği müşahede edilmektedir.


Festivalimize vatandaşlarımızın gösterdiği yoğun talep dikkate alındığında bu durumun beraberinde covid-19 tehlikesini artırabileceği kanaatine varılmış; bu bağlamda Ekim ayı içerisinde yapılması planlanan Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali’nin siz değerli vatandaşlarımızın sağlığı göz önünde bulundurularak bu yıl yapılmamasına karar verilmiştir. Daha sağlıklı günlerde nice festivaller yapmak umuduyla, saygılarımızla”

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 01:53
banner3
YORUM EKLE