Fuarda Ferizli Belediyesini temsil edecekler

Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek olan ‘Agritechnica Hannover 2019 Tarım ve Hayvancılık Fuarına’ Ferizli Belediyesi’ni temsilen belediye başkan yardımcısı ve bir meclis üyesi katılacak.

Fuarda Ferizli Belediyesini temsil edecekler


Ferizli Belediyesi’ni temsilen belediye başkan yardımcısı ve bir meclis üyesi 10-16 Kasım 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek olan ‘Agritechnica Hannover 2019 Tarım ve Hayvancılık Fuarına’ katılacak. 
Kasım ayı meclis toplantısında Ferizli Belediyesini temsil etmek üzere belediye başkan yardımcısı Hakan Demirbaş ile birlikte gitmesi için Mutlu Bülbül oybirliği ile görevlendirilmişti.
Ferizli Belediyesi’ni temsilen Tarım ve Hayvancılık Fuarına’ katılacak belediye meclis üyeleri bazı çalışmalar için incelemelerde bulunacaklar.
Bu ziyarette, Belediye ve üniversite işbirliği ile başlatılması düşünülen ARGE çalışmalarını yöremizde tarım ve hayvancılıkla ilgili gerekli araç gereç ve ekipmanların incelenmesi, tedarik edilmesi amaçlanıyor.
Ferizli ilçesi 24 mahalleden oluşan ve arazi yapısı fındık, tarım, tavuk ve hayvancılık olan geniş bir imkana sahip. 
Bunlara ek olarak alternatif ürün çalışmaları nedeniyle tasarlanmakta olan projelere katkı sağlamak için fuar ziyareti önemli görülüyor.
Belediye bünyesinde değişik bölgelerde yapılmakta olan toprak tahlilleri ile elde edilebilecek alternatif ürün çeşitleri; ARGE çalışmaları sonucunda olumlu neticeler alınması bekleniyor.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER