Geyve’de ayva bahçelerini incelediler

Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü’nden Doç. Mehmet Emin Akçay başkanlığındaki teknik personel, ayvanın yüzde 65 ini tek başına üreten Geyve’deki ayva bahçelerinde incelemede bulundu.

Geyve’de ayva bahçelerini incelediler

AKADEMİK ZİYARET

Son yıllarda üretilen ayva ile yerel ve ulusal basına damga olan ve “Ayvanın Başkenti” olarak anılan Geyve’de üreticilere yardımcı olabilmek ve daha kaliteli ürün yetiştirilmesi konusunda çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz ay içerisinde Geyve’den yapılan ziyaret esnasında Ayvanın daha kaliteli yetiştirilmesi konusunda yapılabilecek çalışmalar kapsamında ilçeye davet edilen Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü’nden bir grup akademisyen Geyve’yi ziyaret etti.

ÜRETİCİ BİLGİLENDİRİLDİ

Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Başkanı Doç. Mehmet Emin Akçay Başkanlığında Ziraat Yüksek Mühendisleri Zühtü Polat, Cemil Hantaş ile Sakarya Tarım İl Müdürlüğü’nden Ziraat Mühendisi Mehmet Alan’dan oluşan heyet, Geyve ziyareti kapsamında İlçe Tarım Müdürü Hüseyin Saban’ı ziyaret etti. Burada Ayva konusunda yapılan çalışmaların son durumu değerlendirildi. Konuk teknik ekip daha sonra Geyve İlçe Tarım Müdürlüğü’nden Ziraat Mühendisi Ozan Dündar’ın da katılımıyla Doğantepe ve Burhaniye’deki ayva bahçelerinde inceleme yaptı. Ayva bahçesinde dalında ayvayı inceleyen ekipler, üreticileri bilgilendirdiler.

banner3
YORUM EKLE